گروه: اخبار استان خبر: 135196 / تاریخ انتشار : 1398/5/20 ساعت : 19:05
در نشست خبری مدیر عامل شهرک های صنعتی مطرح شد؛

تعطیلی 120 واحد تولیدی کهگیلویه و بویراحمد/دل پرخون کارخانه داری که از بروکراسی اداری به تنگ آمده است/مسئولین از بخشی نگری فاصله بگیرند تا صنعت احیا شود+تصاویر

مدیرعامل شهرک های صنعتی بیان کرد: برای توسعه استان باید از بخشی نگری فاصله بگیریم تا صنعت در استان احیا نشود مسئله اشتغال حل نمی شود انتظار داریم که بانک ها و دستگاه های خدمات رسان از مسائل بخشی فاصله بگیرند تا صنعت پا بگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس صبح امروز خبرنگاران یاسوجی از شهرک های صنعتی 1 و3 شهر یاسوج امروز بازدید کردند و در ادامه  بازدید از شهرک ها نشست خبری مدیرعامل شهرک های صنعتی با اصحاب رسانه  صورت گرفت.


توحید بینایی مسئول کارگاه صنعتی صنایع چوب و ام دی اف گفت:  13 ماه است که واحد صنایع چوب را احداث کرده ام  و ۹ نفر به صورت مستقیم اشتغالزایی کرده ایم  سرمایه گذاری آن حدود ۳ میلیارد تومان است، بزرگترین مشکل ما این است که نمی توانیم  در سامانه ستاد ثبت نام کنیم و  برای پروژه های مناقصه ای ثبت نام کنیم که  اگر این شرایط  مهیا می شد می توانستیم تا ۳۰ نفر  اشتغال زایی کنیم.

 

 

---

 

بینایی بیان کرد: یکسال است که  تسهیلات گرفته ایم 13 ماه است که فعالیت می کنیم و شرکت آب منطقه ای برای شهرک صنعتی تخلف ایجاد کردند و الان برای ما مشخص نیست که کدام دیوار حیاط است و ۳۲ میلیون برای ما جریمه نوشته اند مسئولین به ما وعده های بسیاری داده اند اما به هیچ کدام عمل نکردند در همین یکسال  دستگاه  ما ۴۲۰ میلیون هزینه آن  شده است با شرایط اقتصادی خریداری دستگاه سخت است ما مجبوریم که دستگاه های دست دوم را خریداری کرده و از آن ها استفاده کنیم بروکراسی اداری بسیار بالا است  تا جایی که یکسال ما را بخاطر یک وام دور می زنند.

 

---

دومین بازدید از شهرک شماره 3 شهریاسوج نیز انجام انجام گرفت  که در این بازدید مسئول این واحد تولیدی بیان کرد:  این واحد تولیدی   به تولید درب بطری پت  اختصاص دارد که  محصولی  پر مصرف است و اعضای آن  در ۳ شیفت فعالیت می کنند میزان اشتغال زایی این طرح 10نفر است که  اشتغالزایی آن  به صورت مستقیم است.

 

---

وی در ادامه بیان کرد: درب ظروف پت  نیاز استان را برطرف می کند که ۶ میلیارد تومان سرمایه آن است و همچنین پلی فرم که ماده اولیه نوشابه است که با دستگاه اولیه ساخته می شود و سالانه ظرفیت تولید هزار و  500  تن دارد از جمله مشکلات ما در این شهرک قطعی برق، و نبود روشنایی و همچنین عدم دسترسی آسان به مواد اولیه است.

 

---

پس از بازدید از شهرک های صنعتی 1و 3 شهر یاسوج در ادامه مدیرعامل شهرک های صنعتی با تبریک روز خبرنگار به اصحاب رسانه گفت:  ۹۰ درصد از واحد های تولیدی صنایع کوچک هستند که بخاطر همین روزی را در نظر گرفتند تا اهمیت آن را بیان کنند، در از واحدهای تولیدی صنایع کوچک باید حمایتی ویژه شود.

 

---


موسوی تصریح کرد: برای این که در واحد های تولیدی شاهد پیشرفت باشیم آموزش در کلیه واحدهای صنعتی لازم است که به صورت متمرکز  آن را انجام می دهیم که  هنر اصلی ما ارتباط بین صنعت، دانشگاه و بازار است، کهگیلویه و بویراحمد استانی با موقعیت مناسب برای شهرک صنعتی است، ۱۳ شهرک  با ۱۹۶ واحد بهره برداری داریم  و همچنین طرح های دیگری نیاز داریم که منتظریم به بهره برداری برسند.

 

---


وی افزود: در نشستی که با آیت الله ملک حسینی داشتیم بحثی که مطرح کردند استفاده از سوله های خالی بود که ما در صدد هستیم تا آن ها را به چرخه تولید برگردانیم و واحد های جدید را تجهیز کنیم و واحدهای تولیدی  زیر ۵۰ درصد، ۷۰ درصد و بالاتر را تقسیم بندی کرده ایم.

 


مدیرعامل شرکت های صنعتی بیان کرد: با توجه به اینکه اگر بخواهیم واحد جدید احداث شود هزینه بسیاری می خواهد، به دنبال این هستیم  تا سوله های خالی را سامان دهیم در شهرک ها همه تجهیزات را داریم و در شهر یاسوج آب و هوای مناسبی داریم، در کهگیلویه و به ویژه گچساران  ظرفیت بسیاری برای ایجاد شهرک های صنعتی وجود دارد.

 

---


موسوی گفت: مشکل اصلی استان های دیگر  برای ایجاد شهرک صنعتی آب است که در استان ما شرایط بسیار مناسب است و سرمایه گذاران بیایند و حمایت کنند انصافا استان کهگیلویه و بویراحمد موقعیت ویژه ای رادر عرصه سرمایه گذاری دارد مشکل اصلی ما زمین است که می طلبد ما زمان زیادی را به دنبال یک شهرک باشیم.

---


وی افزود: در بویراحمد شهرک سقاوه موقعیت بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری دارد  خان احمد باشت نیز بسیار مناسب است و برسر شاهراه قرار دارد در گچساران نیز نیاز داریم که توجه بسیاری شود.

 


مدیرعامل شرکت های صنعتی اظهار کرد: برای توسعه استان باید از بخشی نگری فاصله بگیریم تا صنعت در استان احیا نشود مسئله اشتغال حل نمی شود انتظار داریم که بانک ها و  دستگاه های خدمات رسان از مسائل بخشی فاصله بگیرند تا صنعت پا بگیرد، وقتی صنایع می خواهند فعالیت خود را شروع کند چیزهای پیش بینی نشده بسیاری را داریم از جمله تورم، یک واحد تولیدی هزینه بسیاری دارد.


موسوی تصریح کرد: مدیرعامل بانک ها توجه ویژه ای کنند شرایط کشور بسیار حساس است بحث رونق تولید ملی را داریم از ۱۹۶ واحد صنعتی  ۱۲۰واحد تعطیل هستند تولید مشکلات خاصی دارد65 درصد کمبود نقدینگی داریم ۲۵ درصد فقدان بازار داریم.

 وی در پایان در خصوص شهرک دنا صنعت بیان کرد: این شهرک اختلافی با دارایی داشت که مجری قول داده طرح را آغاز کرده و شروع به فعالیت کند اما الان تعطیل است؛  در حوزه سرمایه گذاری بانوان نیز بانوان توانمندی در واحدهای تولیدی داریم که فعالیت می کنند و در کارشان موفق هستند .

 

تصاویر تکمیلی بازدید ونشست خبری را در زیر مشاهده می کنید:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

 

انتهای پیام/

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
موسوی
1398/5/20 - 19:58
کسی به اشتغال اهمیت نمیده
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.