گروه: اخبار استان خبر: 135170 / تاریخ انتشار : 1398/5/21 ساعت : 16:21
پیگیری سوژه های مردمی؛

وعده معاون فرماندار باشت به روستانشیان سرآب بیز/آب شرب روستا هیچ گونه آلودگی ندارد

ظفری گفت:طرح مرمت و اصلاح شبکه انجام شد و از لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی وجود ندارد و هیچ خطری در حال حاضر این اهالی را از نظر بهداشتی تهدید نمی کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از باشت نیوز سیستم آب رسانی  روستای سرابیز باشت مدتی است که کنده کاری شده و به همان صورت رها شده است و می تواند خطراتی برای شبکه آب  رسانی و نیز تردد شبانه برای اهالی این روستا رابه همراه داشته باشد.

 

شبکه گذاری لوله آب روستای سراب بیز  فاقد استاندار فنی است و برخی از این مشکلات شبکه شامل عدم برخورداری یکسان اهالی از اب شرب، عدم جایگذاری و نصب مناسب لوله ها که در بیشتر مواقع منجر به شکستگی می شود،  تخریب معابر و اختلال در تردد و نیز ایجاد هزینه های ترمیم و ازهمه مهم تر تهدید سلامتی مردم و ورود آبهای آلوده به شبکه و نیز عدم تناسب و نیاز سنجی ساخت و سازهای جدید در برخورداری از اب لازم است.

 

یکی از اهالی این روستا در گفتگو با باشت نیوز گفت: مدتیست که برای ترمیم شبکه آبرسانی روستای سرآبیز اقدام شده است اما این کار بصورت کامل و جامع انجام نشده بطوری که ما برای تردد وسایل نقلیه و خودروهای خود به منازل با مشکل مواجه هستیم و با این روشی که در نظر گرفته شده است دوباره آب های آلوده به این مسیر هدایت خواهد شد.

 

در همین رابطه  معاون فرماندار باشت در گفتگو با پایگاه خبری باشت نیوز  گفت:یک سری اقدامات برای طرح هادی که توسط بنیاد مسکن انجام گرفته بود نیمه کاره رها شده و همین مسئله موجب نارضایتی مردم روستا شده است که از طریق اداره آبفای روستای پیگیری کردیم و در دست اقدام است که ظرف مدت یک هفته این مشکل حل شود.

 

ظفری گفت: طرح مرمت و اصلاح شبکه انجام شد و از لحاظ بهداشتی هیچ مشکلی وجود ندارد و هیچ خطری در حال حاضر این اهالی را از نظر بهداشتی تهدید نمی کند.

 

گفتنی است روستای سرآب بیز از توابع بخش  مرکزی شهرستان باشت استان کهگیلویه وبویراحمد است که تا مرکز شهرستان حدود  10  کیلومتر فاصله دارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.