گروه: اخبار استان خبر: 135127 / تاریخ انتشار : 1398/5/19 ساعت : 10:33

انتقاد شدید امام جمعه کبگیان به بدحجابی در کنار رودخانه کبگیان/مردم چیتاب خودشان وارد عمل می‌شوند

حجت الاسلام وحدانی فر گفت: نه تنها شاهد بدحجابی که شاهد بی‌حجابی و کشف حجاب توسط عده‌ای به نام گردشگر هستیم، وقتی خانمی با بدترین لباس که حتی در منزل هم پوشیدن چنین لباسی اشکال دارد در دید عمومی قرار می‌گیرد قابل تحمل نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از مناطق گردشگری در اطراف شهر یاسوج و در شهرستان بویراحمد منطقه کبگیان و شهر چیتاب است که به دلیل وجود رودخانه و فضای با نشاط هر هفته تعداد زیادی گردشگر و مسافر به صورت انفرادی و همچنین در قابل تورهای گردشگری به این منطقه سفر می‌کنند.

اما در این بین برخی ناهنجاری‌ها همچون بدحجابی و حتی کشف حجاب در پاره‌ای از مواقع موجب شده تا مردم و متدینین این شهر و به خصوص امام جمعه نسبت به این وضعیت واکنش نشان دهند.

حجت‌الاسلام دکتر علی وحدانی‌فر امام جمعه جوان کبگیان در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته تذکر جدی در خصوص این معضل داد و امروز هم در حاشیه برگزاری نشست ستادهای نماز جمعه استان در جمع خبرنگاران بار دیگر نسبت به چنین وضعیتی در منطقه کبگیان هشدار داد.

امام جمعه کبگیان با بیان این که منطقه کبگیان و شهر چیتاب یکی از مناطق گردشگری استان به شمار می‌رود که می‌توان با رونق گردشگری در اقتصاد مردم نیز تحول ایجاد کرد افزود: بنده شخصا یکی از طرفداران رونق گردشگری در منطقه هستم و حتی به مردم پیشنهاد داده‌ام که از خیر کشاورزی در حاشیه رودخانه بگذرند تا زیرساخت‌های گردشگری از جمله مکان‌های استراحت و آلاچیق ایجاد شود تا مردم و مسافران و گردشگران با آسایش و بدون دغدغه ساعات خوبی در این منطقه زیبا داشته باشند.

وحدانی‌فر گفت: چیتاب دارای دو ظرفیت کشاورزی و گردشگری جهت رونق اقتصادی است که مردم می‌دانند برای هر دو حوزه تاکنون آن چه که لازم بوده گفته‌ام و حتی مشکلات را از تریبون نماز جمعه فریاد زده‌ام.

وی با بیان این که کارهایی می‌شود و به نام گردشگر و مسافر دل هر مسلمانی را به درد می‌آرود افزود: آن هم در منطقه‌ای که ملقب به خاک شهید مدافع حرم و یکی از مناطق مذهبی استان است و جوانان آن تا پیش از این چنین وضعیت زننده‌ای را مشاهده نکرده بودند.

امام جمعه کبگیان با بیان این که نه تنها شاهد بدحجابی که شاهد بی‌حجابی و کشف حجاب توسط عده‌ای به نام گردشگر هستیم افزود: وقتی خانمی با بدترین لباس که حتی در منزل هم پوشیدن چنین لباسی اشکال دارد در دید عمومی قرار می‌گیرد قابل تحمل نیست.

وی با بیان این که به نام تور گردشگری شاهد کشف حجاب در منطقه هستیم افزود: دستگاه‌های متولی به خواب رفته‌اند و مصوباتی را که در جلسات داشته‌ایم اجرا نمی‌کنند لذا مجبوریم که خودمان به همراه جوانان متدین و انقلابی و خانواده معظم شهدا وارد میدان عمل شویم.

انی خطیب جمعه با انتقاد شدید از همه دستگاه‌هایی که به وظیفه خود عمل نمی‌کنند از دولتی‌ها گرفته تا نیروی انتظامی و سایرین خاطرنشان کرد: از همین جا اعلام می‌کنیم که از این هفته اجازه نمی‌دهیم گردشگر بی‌حجاب و بدحجاب به این منطقه پا بگذارد.

وحدانی‌فر با بیان اینکه اولین مسجد در 100 سال پیش در کل شهرستان بویراحمد بنا به گفته ریش سفیدان در این منطقه بنا نهاده شده بود افزود: همه مردم به غیر از تعدادی خاص که منافع خاص خود را دارند با چنین وضعیتی مخالف هستند لذا به واسطه همین پشتیبانی مردمی جلوی بدحجابان و بی‌حجابان را از همین هفته  خواهیم گرفت.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.