گروه: اخبار استان خبر: 135121 / تاریخ انتشار : 1398/5/19 ساعت : 18:16

دستان خالی میراث فرهنگی برای پاسداری از میراث کهن/فرماندار: ضرورت حمایت تشکل های مردم نهاد از میراث فرهنگی

فرماندار کهگیلویه در دیدار مدیر میراث فرهنگی این شهرستان توجه به میراث ماندگار کهن را از ماموریت های حوزه فرهنگ دانست وی گفت :میراث فرهنگی یکی از دستگاههایی است که در زدودن برچسب محرومیت از کهگیلویه دارای نقش اصلی است و بایدبه تدبیر اهتمام ورزد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛فرماندار کهگیلویه در دیدار مدیر میراث فرهنگی این شهرستان توجه به میراث ماندگار کهن را از ماموریت های حوزه فرهنگ دانست وی گفت :میراث فرهنگی یکی از دستگاه هایی است که در زدودن برچسب محرومیت از کهگیلویه دارای نقش اصلی است و بایدبه  تدبیر  اهتمام ورزد.

 
 
علیرضا اتابک در دیدار مدیر میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه اظهار کرد:کهگیلویه با داشتن تاریخ کهن ،اثار تاریخی -فرهنگی و اکوسیستم های طبیعی بدیع می تواند در زمینه گردشگری منشا  تحول است.

 

 

وی با بیان اینکه توجه به میراث ماندگار کهن در عین توسعه فرهنگی است افزود :استفاده از تشکل های مردم نهاد بعنوان ظرفیتی شایسته در صیانت از میراث و بناهای تاریخی،توسعه گردشگری و صنایع دستی موثر و سازنده عمل کند.
 
 
سیاوش زمان در بیان مشکلات و دغدغه های این دستگاه گفت :در بخش قلعه های تاریخی به دلیل عوامل طبیعی امکان تخریب برخی بناها وجود دارد که این نیازمند تامین و تخصیص اعتبار است.
 
 
 
وی با اشاره به لزوم  توجه به  صنایع دستی شهرستان ،اعتبارات این بخش که در سال 98حدود 43میلیون تومان در نظر گرفته شده است را نا امید کننده توصیف کرد و خواستار مساعدت جدی در این زمینه شد.

 

 

زمان عدم وصول مطالبات پیمانکاران پروزه های گردشگری را معضل اصلی کندی پیشرفت این طرح ها عنوان کرد و گفت:در بخش صنایع دستی نیز نیاز به  اعتبارات اموزشی در راستای تولید مشاغل خانگی احساس می شود .
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.