گروه: اخبار استان خبر: 135118 / تاریخ انتشار : 1398/5/19 ساعت : 15:28

کاشت سه نهال به جای قطع هر بلوط در محور سیسخت/سناریوی تلخ ولی اجباری قطع درختان بلوط +تصاویر

قطع ناگزیر درختان بلوط حاشیه جاده در محور یاسوج به سیسخت به منظور تعریض جاده موجب ناراحتی طبیعت دوستان و واکنش رسانه ها شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از سفیردنا؛ قطع درختان بلوط حاشیه جاده در محور یاسوج به سیسخت به منظور تعریض جاده موجب ناراحتی طبیعت دوستان و واکنش رسانه ها  شده است.

 

هرچند به گفته مسوولان مجوز زیست محیطی محور یاسوج- سی سخت از محیط زیست و منابع طبیعی استان اخذ شده است، ولی در این محور که پوشیده از درختان بلوط است برای تعریض و چهار خطه کردن آن باید درختان زیادی را از بین ببرند.

 

مدیرکل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت‌وگو با سفیردنا در خصوص قطع درختان بلوط در محور سی سخت با بیان اینکه هر جای بخواهیم جاده بسازیم، طبیعی است که یکسری تخریب هایی صورت می گیرد، گفت: در بعضی نقاط سعی می کنیم با واریانت و تغییر نقشه ها و تغییر مسیر کمترین تخریب را داشته باشیم اما در هر دو طرف مسیر محور"یاسوج- سی سخت" انبوی از درختان بلوط است.

 

‌عبدالمجید نژاد صفوی اظهارکرد: طی صورت جلسه با منابع طبیعی استان، در این محور باید به ازای هر درختی که قطع می شود سه نهال درخت کاشته شود و پیمانکار باید این کار را انجام دهد، و اینکه نهال ها در کجا و از چه نوع و رقمی باشند به صلاح دید منابع طبیعی است.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.