گروه: اخبار استان خبر: 135025 / تاریخ انتشار : 1398/5/18 ساعت : 12:46

نبود دیوار حائل و خطر ریزش کوه روستانشینان "ساران" بویراحمد را تهدید می کند+ عکس

روستای ساران(سورن) دربخش کبیگیان شهرستان بویراحمد و در فاصله 35 کیلومتری شهر یاسوج واقع شده است. این بخش تعدادی روستا را در برمی گیرد که یک از آنها روستای ساران است .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نقل از چهارفصل ؛ استان کهگیلویه وبویراحمد در کشور یه یک استان چهارفصل معروف است و شهرستان بویراحمد سرآمد این استان در حضور طبیعی و گردشگری است.

 

 روستای ساران(سورن) در بخش کبیگیان شهرستان بویراحمد و در فاصله 35 کیلومتری شهر یاسوج واقع شده است. این بخش تعدادی روستا را در برمی گیرد که یک از آنها روستای ساران است .

 

 وقتی از دوراهی جاده یاسوج- اصفهان وارد جاده یاسوج- دهدشت می شوید اولین روستای که چشم شما را به خود خیره می کند روستای زیبا و طیبعیت جالب و دیدنی ساران است.

 

این روستا که در حاشیه رودخانه بشار واقع شده و بخش عمده مردم این روستا به کشاورزی و دام داری مشغول اند.

 

 

یکی از مهمترین مشکلات روستای ساران که فاصله چندانی هم با مرکز استان ندارد عدم وجود دیوار حائل در کنار جاده آن است که می تواند در فصول پر بارش باعث ریزش کناره جاده به دلیل شرایط کوهستانی منطقه به داخل جاده و بروز حوادثی ناگوار باشد.

 

همان طوری که بارش های امثال نشان داد نمی توان طبیعت را دست کم گرفت و با اولین بارش سیل آسا احتمال ریزش کنار جاده وجود دارد.

 

یکی دیگر از مهمترین مشکلات این روستا از زبان ساکنین آن نداشتن جاده آسفالت درون روستا است که برای روستایی که در فاصله چند ده کیلومتر از مرکز استان واقع شده است بسیار ناگوار است.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.