گروه: اخبار استان خبر: 134924 / تاریخ انتشار : 1398/5/17 ساعت : 01:29
مدیرکل امورعشایری استان کهگیلویه وبویراحمدگفت:

تخصیص 40میلیاردریال تسهیلات برای عشایر شهرستان لنده/مهمترین مطالبه عشایر رفع مشکلات تلفن همراه در مناطق ییلاقی است

مجید علی‌پور از تخصیص بیش از 40میلیاردریال تسهیلات درگردش خاص عشایر شهرستان لنده در راستای رونق تولید در این شهرستان خبرداد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده،مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با خبرنگار این پایگاه خبری با اشاره به نقش عشایر در پیشرفت و توسعه جامعه گفت: امروز عشایر مهمترین نقش را در افزایش سهم تولیدات دامی و فراورده های دامی در جامعه برعهده دارند که میزان و نقش آن در جامعه بسیار تعیین کننده است.

 

وی افزود: گستردگی حوزه عشایری در سطح استان با ارائه انبوهی از خدمات به عشایری باعث شده است تا امسال آبرسانی به مناطق عشایری در زمان خود صورت گیرد و همین مسئله باعث افزایش افزایش اعتماد عشایر به این اداره خدمات رسان شده است.

 

مجید علی پور در ادامه با اشاره به خدمات اداره امور عشایری گفت: امسال به منظور تحقق شعار سال و افزایش رونق و تولید بیش از چهل میلیارد ریال تسهیلات با سود10درصد و یکساله است که برای خرید دام و تامین علوفه عشایر برای شهرستان لنده در نظر گرفته ایم که مختص به عشایری است که دارای دفترچه عشایری هستند.

 

وی در ادامه با اشاره به ضرورت توجه به فرهنگ عشایری تاکیدکرد: یکی از ظرفیت‌های بزرگ عشایری در استان که نباید مغفول بماند بوم‌گردی عشایری است که هم به معرفی عشایر و آداب و رسوم آن‌ها کمک می‌کند و هم سهم بسزایی در درآمد و اقتصاد استان دارد.

 

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمدگفت: در خصوص ساماندهی وضعیت چاه های عشایر در منطقه کوه سیاه نیز در هفته آینده کارشناسان این اداره جهت ارزیابی به منطقه اعام خواهند شد و پس از ارزیابی های صورت گرفته تدابیر لازم در اسرع وقت نسبت به وضعیت آنان اتخاذ خواهدشد.

 

علی پور در ادامه یکی از مهمترین و چالشی ترین مشکلات عشایر را نبود پوشش تلفن همراه در مناطق ییلاقی عنوان کرد و گفت: متاسفانه در بیشتر مناطق ییلاقی شاهد عدم پوشش شبکه های تلفن همراه هستیم که این معضل با پیگیری مدیرکل فناوری اطلاعات و شرکت مخابرات استان در چند روز آینده پیگیری و به دنبال رفع آن در آینده هستیم.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.