گروه: اخبار استان خبر: 134922 / تاریخ انتشار : 1398/5/17 ساعت : 07:53

نوشت افزار ایرانی کلید اقتصاد مقاومتی است/با عرضه و تقاضای بیشتر ارز کمتری از کشور خارج می شود+تصاویر

وقتی عرضه و تقاضا برای نوشت افزارهای ایرانی زیاد شود بدون شک کارخانه سازنده این نوشت افزارها نیز کارخانه خود را توسعه می دهد و از کارگران بیشتری استفاده می کند بنابراین کسب و کار نیز رونق می یابد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، امسال سال رونق تولید است سال قبل اقتصاد مقاومتی و سال قبل تر از ان نیز اقتصاد مطرح بود و این نشان می دهد که رهبر انقلاب تا چه اندازه بر روی رونق تولید و اقتصاد مقاومتی حسیاست دارند که چند سال پی در پی اقتصاد را در شعار سال مطرح کردند اقتصاد مقاومتی و رونق تولید زمانی محقق می شود که مردم استان و ایران متوجه شوند تولید داخل که رونق بگیرد همه چیز با آن رونق خواهد گرفت.

 

اکنون بیش از یک ماه از تابستان  گذشته است و والدین نیز به دنبال پیدا کردن بهترین مدرسه برای ثبت نام فرزندان خود هستند برخی نیز لباس و پوشش مخصوص مدرسه فرزندانشان را نیز گرفته اند و اکنون به فکر خرید نوشت افزارهای مختلف برای فرزندان خود هستند.

مدت زمان زیادی نمی خواهد که صدای کودکان و جوانان در مدرسه ها بپیچد و  بوی ماه مهر و ماه مدرسه را استشمام کنیم بدون شک خیلی از بچه ها وقتی قصد ورود به مدرسه را دارند از قبل نوشت افزارهای مورد نیاز خود را فراهم می کنند و بعد در مدرسه حاضر می شوند.

 

در شهریور ماه بازار خرید  و فروش نوشت افزارها در کشور و استان گرم است برخی ها نوشت افزارهای ایرانی و برخی نیز ترجیح می دهند از نوشت افزارهای خارجی استفاده کنند.

 

 فاطمه اوشینو بانوی ژاپنی که از 8 سال پیش در ایران زندگی می کند در گفتگو با صبح زاگرس در توضیح اینکه چرا از کالای ایرانی استفاده می کند گفت: در این موضوع اقتصاد مقاومتی مطرح است و دو مساله وجود دارد؛ اول اینکه به صورت عقلی کاملا بدیهی است مثلا در ژاپن سیل و زلزله زیاد اتفاق می افتد و افراد معمولی مثلا مادر من که اقتصادی و سیاسی نیست و علاقه اش ادبیات است وقتی این اتفاقات رخ می دهد و می بیند اقتصاد شهر و کشور ضربه می خورد سعی می کنند از کالای همان منطقه استفاده کنند تا اینکه اقتصاد قوی تر و احیا شود به همین دلیل کاملا عقلی است از کالای خودمان استفاده کنیم.

این بانوی مسلمان  گفت: در دین ما صدقه دادن کار خوبی است و پول دادن و غذا دادن به نیازمندان خیلی سفارش شده است این غذا دادن تمام می شود اما اگر از کالای داخلی حمایت و  استفاده کنیم نتیجه آن نیز  ایجاد شغل بیشتر است و این حقوق گرفتن ادامه دارد که به نظر من همین موضوع بهترین نوع صدقه است.

 

وی ادامه داد: نکته دیگر این است ما در جنگ نرم و جنگ اقتصادی هستیم و باید مبارزه کنیم و دشمنان ما با همان پولی که برای خریدن کالای آنها هزینه می کنیم علیه خودمان استفاده می کنند البته که هیچکس نمی خواهد دشمنش شاد شود و دقیقا از طریق این کار اگر دقت نکنیم در واقع نتیجه آن همکاری با دشمن خودمان است که مناسب شیعه و محب اهل بیت و امیر المومنین نیست ما باید عزت داشته باشیم.

اکنون نوشت افزار ایرانی در این شرایط اقتصادی همان صدقه دادن است البته صدقه دادن برای اینکه اقتصاد کشورمان را زنده کنیم امروزه انواع نوشت افزارهای خارجی در لوازم التحریر فروشی ها وجود  دارد که نیاز است والدین از همین امروز به فرزندان خود بیاموزند امروز جنگ، جنگ اقتصادی است و استفاده از نوشت افزارهای ایرانی یعنی حمایت از کشوری که در آن  زندگی می کنیم.

 

اگر هر دانش اموز حداقل 20 هزار تومان نوشت افزار ایرانی خریداری کند بدون شک در اقتصاد کشور و رونق تولید بسیار تاثیرگذار خواهد بود، والدین به  فرزندان خود بیاموزند که در جنگ امروز انها هستند که باید مبارزه کنند با خرید نوشت افزار ایرانی از تولیدات ایرانی حمایت کنند.

 

وقتی عرضه و تقاضا  برای نوشت افزارهای ایرانی زیاد شود بدون شک کارخانه سازنده این نوشت افزارها نیز کارخانه خود را توسعه می دهد و از کارگران بیشتری استفاده می کند بنابراین کسب و کار نیز رونق می یابد.

 

وقتی خرید نوشت افزارهای داخلی رونق پیدا کند و مردم کمتر سراغ نوشت افزارهای خاریج بروند بدون شک واردات این نوشت افزارها نیز در کشور کاهش پیدا می کند و ارز کمتری نیز از کشور خارج می شود و باعث می شود اقتصاد نیز بهبود پیدا کند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.