گروه: اخبار استان خبر: 134912 / تاریخ انتشار : 1398/5/18 ساعت : 11:32

پل های جاده یاسوج اصفهان چشم انتظار علائم راهنمایی و رانندگی+تصاویر

شرایط کوهستانی جاده ها، عرض کم جاده ها، نبود خط کشی ، نبود علائم راهنمایی و هشدار دهنده، مناسب نبودن جاده ها در کنار سایر بخش ها موجب شده هاست تا برخی جاده های کهگیلویه و بویراحمد به جاده های مرگ معروف شوند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از  چهارفصل؛ نبود علائم راهنمایی و رانندگی و هشدار دهنده در برخی جاده های کهگیلویه و بویراحمد باعث شده تا بسیاری از مسافران و رانندگانی که در سطح این جاده ها تردد می کنند در تصادفات مختلف جان خود را از دست بدهند.

 

شرایط کوهستانی و عرض کم جاده ها، نبود خط کشی، نبود علائم راهنمایی و هشدار دهنده، مناسب نبودن جاده ها در کنار سایر بخش ها موجب شده است تا برخی جاده های کهگیلویه و بویراحمد به جاده های مرگ معروف شوند.

 

مهمترین و البته حادثه خیز ترین محور در استان را می توان جاده یاسوج اصفهان نام برد که سالیانه دراز جان بسیاری را می گیرد با این وجود در چند سال اخیر طرح دوبانده سازی آن در حال اجرا  است .

 

 

وضعیت جاده‌های درون شهر و برون شهری استان بنا بر تجربه همگانی به گونه ایست که نقاط حادثه خیز همچنین عدم وجود استانداردهای لازم در آن‌ها، مشهود است. و البته آمار و ارقامی هم اعلام می‌شود که تایید کننده این وضعیت است.

 

یکی از مشکلات جاده یاسوج اصفهان را می توان به نبود علائم راهنمایی و رانندگی بر روی پل های این محور دانست.

 

 

عبور رودخانه بشار در برخی نقاط از این محور احداث پل را الزامی کرده، اما متاسفانه شاهد آن هستیم که این پل ها بخصوص پل تازه تاسیس دو راهی جاده یاسوج اصفهان و جاده یاسوج دهدشت هیچ گونه علائم راهنمایی و رانندگی نداشته که این موضوع می تواند حوادث ناگواری را به همراه داشته باشد.

 

با توجه به ترانزیتی بودن این جاده و ترافیک بالای آن، ایمن سازی این مسیر از مهمترین مسائلی باید باشد که مورد توجه مسئولان راهداری قرار گیرد.

 

البته چندی پیش مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای از یمن سازی این مسیر در آینده نزدیک خبر داده بود.

 

با توجه به تصاویر زیر می توان دریافت که نبود علائم راهنمایی و رانندگی بخصوص در شب می تواند باعث برخورد خودرو با دیواره پل شود و جان هم وطنان را بخطر بیندازد.

 

---
---
---
---
---
---

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.