گروه: اخبار استان خبر: 134878 / تاریخ انتشار : 1398/5/16 ساعت : 12:17

تصاویر بی نظیر و فوق العاده طبیعت و حیات وحش دنا/انتشار فیلم پلنگ ایرانی در کوه دنا برای اولین بار+فیلم

تصاویر بی نظیر و فوق العاده از طبیعت و حیات وحش کوه دنا که توسط جوان مستند ساز هم استانی به زیبا ترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس: رشته کوه دنابلندترین و بزرگ‌ترین چین‌خوردگی رشته‌کوه بزرگ زاگرس محسوب می‌شود و دارای خط الراسی به طول تقریبی ۹۰ کیلومتر است.

 

بلندترین نقطه در استان کهگیلویه وبویراحمد قله دنا واقع در شهرستان دنا با ارتفاع 4409 متر در ۳۵ کیلومتری شمال غربی شهر یاسوج در شهر سی سخت جای گرفته است. شهرستانی که این قله در آن قرار دارد نیز شهرستان دنا نام دارد .

 

 


تصاویر بی نظیر و فوق العاده از طبیعت و حیات وحش کوه دنا که توسط جوان مستند ساز هم استانی به زیبا ترین شکل ممکن به تصویر کشیده شده است. در این فیلم تصاویری برای اولین بار از پلنگ ایرانی درکوه دنا منتشر شده است.

 

گونه های جانوری نادری در این منطقه وجود دارد که می تواند هر مستند ساز خلاق را برای ثبت بهترین لحظات به این رشته کوه بکشاند. مهمترین گونه های جانوری که در این رشته کوه وجود دارد می توان به پلنگ ایرانی -بزکوهی- قوچ و میش - خرس- گرگ- و پرندگان زیبایی چون کبک وشاهین و عقاب اشاره کرد.

 

در رشته کوه دنا گیاهان دارویی و خوراکی زیادی چون آویشن وکنگر و... نیز وجود دارد که سالانه گردشگران و طبیعت دوستان زیادی را به این کوه زیبا می کشاند.

 

گفتنی است رشته کوه دنا در شهر سی سخت استان کهگیلویه و بوبراحمد واقع شده است.

 

فیلم: جواد هادی اصل

انتهای پیام/

 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.