گروه: اخبار استان خبر: 134855 / تاریخ انتشار : 1398/5/16 ساعت : 16:22
گزارش خبری؛

به حرکت درآوردن چرخ رونق تولید و اشتغال با حمایت از تولیدکنندگان نوشت افزار ایرانی

استفاده از نوشت افزار یا هر کالای دیگر تولید داخل تاثیر بسیار زیادی در تولید اشتغال و حمایت از کارگران ایرانی دارد و می تواند نقش موثری در رونق کسب و کار داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حمایت از تولید کنندگان نوشت افزار ایرانی اسلامی موجب رونق تولید ملی می شود، یکی از مهمترین مزیت های ترویج نوشت افزار ایرانی اسلامی جلوگیری از خروج ارز جهت خرید کالاهای خارجی است .

 

دولت باید از تولید کنندگان داخلی نوشت افزار حمایت کند تا بتوانند با مشکلات کمتر محصولات خود را در بازار عرضه کنند.

 

اگر کالایی هم مشابه خارجی داشته باشد، ما باید برای حمایت از تولید کنندگان، از تولیدات داخلی خودمان استفاده کنیم و در این میان تولید کنندگان باید به کیفیت تولید توجه بیشتری داشته باشند.

استفاده از نوشت افزار یا هر کالای دیگر تولید داخل تاثیر بسیار زیادی در تولید اشتغال و حمایت از کارگران ایرانی دارد و می تواند نقش موثری در رونق کسب و کار داشته باشد.

 

 خانواده ها باید مراقب اهداف شوم دشمنان برای تسخیر ذهن فرزندان خودشان باشند زیرا همین حوزه نوشت افزار یکی از حوزه های است که دشمنان زیرکانه می خواهند ذهن فرزندان ما را با فرهنگ غربی تطبیق دهند.

 

استفاده از نوشت افزارهای داخلی علاوه بر اینکه به فرهنگ استفاده از تولید داخل کمک کرده ایم، تولیدکنند گان ترغیب می شوند میزان کیفیت خود را روز به روز افزایش دهند و با روحیه بهتری خدمات را به مردم عرضه کنند.

 

در یک سال گذشته انواع لوازم التحریر از 10 الی 70 درصد افزایش قیمت داشته است که در این میان بیشترین افزایش قیمت مربوط به دفتر است که این موضوع به گرانی کاغذ در یک سال گذشته برمی گردد.

 

بازار نوشت افزار ایرانی -اسلامی می‌تواند در اقتصاد اثرگذار باشد خانواده ای نیست که دانش‌آموز و دانشجو داشته باشد اما نیازی به قلم و دفتر نداشته باشد بر این اساس تقاضا وجود دارد و تولیدکنندگان باید به این نیاز پاسخ دهند البته به شرط آنکه کالاهای تولیدی برای مخاطبان از جذابیت کافی برخوردار باشد.

 

باید تصاویر نوستالژیک نوشت افزار برای بچه ها تداعی کننده ارزش‌های بزرگتری باشد و کودکان و نوجوانان ما افرادی همچون حسین فهمیده‌ها را خوب بشناسند که لازمه رسیدن به این هدف تقویت فرهنگ خوداتکایی و خودکفایی است.

 


حجم بازار لوازم التحریر در کشور ۴ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود که بخش زیادی از آن به تولیدکنندگان خارجی اختصاص دارد اما اگر این بازار در دست تولیدکنندگان داخلی باشد، ۵۰ هزار شغل ایجاد می‌شود.

 

کاراکترها در حوزه کودک و نوجوان در ۱۶ حوزه مانند لوازم التحریر و لوازم اتاق خواب نقش‌آفرین هستند که عمده کاراکترها غیر بومی و متعارض با نظام اسلامی است.

 

خرید نوشت افزار با نمادهای غربی و در برخی موارد غیر اخلاقی در شکل گیری آینده دانش آموزان بسیار تاثیرگذار است و به همین علت، والدین باید توجه ویژه ای به خرید این لوازم داشته باشند.

 

 

برخی نوشت افزار با نمادهای غربی به فروش می رسد و متاسفانه تعدادی از والدین نیز بدون توجه به عواقب استفاده از آن، این نوشت افزار را خریداری کرده و در اختیار دانش آموزان به ویژه مقاطع پایین تر قرار می دهند که این امر بسیار خطرناک است.

 

طرح های نوشت افزار مورد استفاده دانش آموزان در ذهن آنها باقی مانده و تبدیل به هنجار برای آنان می شود که این امر تاثیر بسیار زیادی در آینده این افراد خواهد داشت.


اگر می خواهیم کودکان و نوجوانان مطابق فرهنگ بومی و اعتقادات ما تربیت شوند، در کنار مراقبت های خانوادگی باید از تاثیر مخرب محیط غیربومی بر آنان نیز جلوگیری کنیم که نوشت افزارها از جمله دفاتر، مدادها و ابزار استفاده شده در مدرسه از جمله وسایل مخرب در این خصوص به شمار می روند.

 

مشاهده شده که در روی برخی از اقلام نوشت افزار، نمادهای شیطان پرستی و گروه های رپ وجود دارد که از آن جمله می توان به نماد جمجمه در بالای برخی مدادها اشاره کرد.


برخی دفاتر نیز به طرز ماهرانه ای با عروسک های نماد غربی تزیین شده اند که این عروسک ها در راستای غلبه فرهنگ غربی بر نسل جوان و نوجوان ما روی دفاتر حک می شوند.

 

تلاش غربی ها برای استفاده از اصطلاح های غیرمتعارف بر روی البسه به ویژه لباس های قاچاق در راستای عادی سازی گروه های منحرف در ذهن و همچنین روی برخی از تی شرت های مورد استفاده جوانان، اصطلاحات رکیکی نوشته شده که بسیاری از جوانان نیز از معنای آن آگاهی ندارند ولی با تبلیغات انجام شده آنها را خریداری و استفاده می کنند.

روزهای پایانی شهریورماه روزهای حضور خانواده ها در بازار برای خرید نوشت افزار مورد نیاز کودکان و نوجوانان است که سودجویان نیز از این فرصت استفاده کرده و برای سود بیشتر از لوازم التحریر با نمادهای غربی استفاده می کنند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.