گروه: اخبار استان خبر: 134850 / تاریخ انتشار : 1398/5/16 ساعت : 16:33

آبیاری درختان میوه با انشعابات غیرمجاز در "بهره عنا" باشت +جزئیات

انشعابات غیر مجاز در روستای بهره عنا از توابع بخش بوستان شهرستان باشت برای مصارف باغداری برای دیگر ساکنانین مشکل بوجودآورده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از باشت نیوز:به گزارش پایگاه خبری باشت نیوز: انشعابات غیر مجاز در روستای "بهره عنا" از بخش بوستان شهرستان باشت برای آبیاری باغداری مشکلاتی رابرای دیگر ساکنین بوجود آورده است به طوری که آب آشامیدنی به سختی و با افت فشار شدید به آنها می رسد.

 

سید مسعود افروزه دهیار روستای بهره عنا در گفتگو با این پایگاه خبری گفت:در حال حاضر تصمیمات لازم برای پیگیری این مشکل از طریق بخشداری بوستان و اداره آب وفاضلاب روستایی شهرستان باشت صورت گرفته است.

افروزه گفت: در حال حاضر بیش از80 انشعاب غیر مجاز در سظح روستای بهره عنا وجود دارد و32 انشعاب به صورت غیر قانونی برای درختکاری استفاده شده که همین امر مشکلاتی را در بعد آب رسانی به بعضی از خانه ها بوجود آورده است.

 

علاوه بر مشکلات گفته شده یکی دیگر از موضوعاتی که در بحث آب شرب روستای بهره عنا به آن اشاره کرد فرسودگی شبکه آبرسانی این روستا بوده که نزدیک به 40 سال از جاگذاری آن می گذرد به همین خاطر هم از نظر بهداشتی خطری را برای اهالی همراه دارد و هم شکستگی و سوراخ شدن لوله ها فلزی این مشکلات را دوچندان می کند.

 

گفتنی است روستای بهره عنا در شرق شهرستان باشت از استان کهگیلویه و بویراحمد است که حدود 130 خانوار دارد.

انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.