گروه: اخبار استان خبر: 134842 / تاریخ انتشار : 1398/5/18 ساعت : 12:34
کابوس شبانه در یاسوج؛

عملکرد ضعیف پیمانکار پل سوم بشار زیر سایه نبود نظارت/پاسکاری راه و شهرسازی و شهرداری برای روشنایی یک پل

پل سوم بشار در شهر یاسوج که شهرواندان حدود ده ساله چشم انتظار افتتاح آن بودند اکنون با مشکلات عدیده ای روبه رو است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛به نقل از بویرخبر؛ پل سوم بشار در شهر یاسوج که شهرواندان حدود ده ساله  چشم انتظار افتتاح آن بودند اکنون با مشکلات عدیده ای روبه رو است.

 

این پل که از اهداف آن تسهیل در رفت آمد، کاهش بار ترافیکی، کم شدن میزان خطرات بود، اما تا اکنون نتوانسته است انتظارات شهروندان را برآورده کند.

 

پل سوم بشار با آغاز شب ها تبدیل به کابوس مسافران و شهروندان شده است، تاریکی، وجود موانع بتنی به منظور تفکیک لاین های مسیر رفت و آمد، و گاها سرعت زیاد خودروها بر غیر استاندارد بودن آن افزوده است.

 

در همین ارتباط مشاهده می شود در محور پل سوم بشار زیرگذر این مسیر که به پارک الغدیر متصل است و مسیر دسترسی به منطقه ترمینال و راهنمایی بوده بسته شده، و این موضوع سبب عبور خلاف خودروها برای وارد شدن به این مسیر از لاین مخالف می شود و مشکلاتی نظیر نادیده گرفتن قانون، خطر تصادف و همچنین ایجاد خطر برای جان شهروندان به همراه دارد.

 

 

 

مشکلات پل سوم بشار سبب شد، که شب های گذشته دو تصادف در این مسیر رخ دهد و باید پرسید مسوولان مربوطه چرا درصدد رفع خطرات ناشی از تاریکی در این مسیر نیستند و چه برنامه ای برای توجه به روشنایی این مسیر دارند.

 

مدیر کل راه و شهرسازی در گفت و گو با بویرخبر با اشاره به عملکرد پیمانکار پل سوم بشار، عنوان کرد: عملکرد پیمانکار پل سوم بشار مورد تایید نیست و رضایتی از او نداریم.

 

نژاد صفوی بیان کرد: از زمان انجام عملیات بر روی زیر گذر پل سوم بشار، فقط دو دستگاه پل برای دفع آب وجود داشت و توان انجام زیرسازی و آسفالت امکان پذیر بود، هرچند با این وضعیت در برخی مقاطع آب بر روی آسفالت جاری میشد، اما وجود مشکلات مانند این در شان مردم استان نیست.

 

وی افزود:در شرایط حاضر مشکلات پل زیر گذر حل شده است، و  بخشی از محور آماده آسفالت است، که بخش های دیگر در روزهای آینده آماده می شود.

 

مدیر کل راه و شهرسازی در خصوص تاریکی پل سوم بشار گفت: پیگیری تاریکی و روشنایی پل سوم بشار بر عهده شهرداری یاسوج است، اما در بخش زیر پل که به پارک الغدیر منتهی میشود روشنایی آن را پیگیری خواهیم کرد.

 

نژاد صفوی بیان کرد: بر اساس قانون چون پل سوم بشار در محدوده شهر قرار دارد موضوع احداث آن به  راه و شهرسازی واگذار شد، اما توجه به روشنایی آن با توجه مبلمان شهری از جمله زیباسازی، روشنایی، درخت کاری در حوزه اختیارات شهرداری است.

 انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.