گروه: اخبار استان خبر: 134835 / تاریخ انتشار : 1398/5/15 ساعت : 17:50
در دویمن یادوراه شهدای خبرنگار مطرح شد:

امروز هرکسی دوربین به دست گرفت خبرنگار نیست/غدیرماحصل کار خبرنگاری پیامبر(ص)بود/خبرنگاران پل ارتباطی حاکمیت و مردم هستند+تصاویر

مراسم گرامیداشت دومین یادواره شهدای خبرنگار شهرستان لنده با حضور مردم و مسئولان این شهرستان برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از خبرلنده، امروز دومین یادواره شهدای خبرنگار با حضور امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه ناحیه لنده ، مسئولان ادارات شهرستان لنده در حسینیه ثارالله ناحیه مقاومت بسیج لنده برگزارشد.

در این مراسم سخنرانان علاوه بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدای خبرنگار از اصحاب رسانه این شهرستان تجلیل کردند.

 

 

سرگرد پاسدار اسفندیار مختاری در مراسم یادواره شهدای خبرنگار شهرستان لنده با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت:امروز رسالت اصحاب رسانه در حوزه فرهنگ شهید و شهادت بسیار تاثیرگذار است.

وی افزود:مروز رسالت خبرنگاران در حوزه های مختلف باعث شده است تا این رسالت روز به روز در جامعه افزون شود.

مختاری اظهارکرد:جبهه استکبار به خوبی می داند که خبرنگاران چه نقشی در حوزه های مختلف دارند و امروز در فضای رسانه ای که به دنبال ترویج یاس و نا امیدی هستند این اصحاب رسانه هستند که افسران جنگ نرم این جبهه هستند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج لنده تصریح کرد:امروز اصحاب رسانه نقش مهمی در جامعه دارند که نقش فعال انان در حوزه اطلاع رسانی باعث شده است نقش ان در جامعه پویاتر شود.

وی تاکیدکرد:امروز اگر کسی دوربین به دست گرفت خبرنگار نیست بلکه خبرنگار کسی است که پایبند به اصول اخلاقی و فنی حوزه خبرباشد که این مهم ترین نقش در رسالت اصحاب رسانه است.

مختاری اظهاری کرد:روز خبرنگار روز تجلیل از کسانی است که علی رغم همه مشکلات معیشتی و خانوادگی با عشق به کارخود می پردازد.

 

در ادامه نیز سید هدایت محمودی اصل در مراسم یادواره شهدای خبرنگار و آئین تجلیل از خبرنگاران شهرستان لنده گفت:رسالت خبرنگاری یک رسالت مهم در طول سده های مختلف تاریخ است.

وی افزود:یکی از شیوه های تبلیغی ائمه اطهار در حوزه اطلاع رسانی دین است که غدیر بهترین فرایند در پیام ولایت است.

امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد:پیامبر(ص) در غدیرخم با تشریح مسائل و ارزش جایگاه ولایت به درستی در جمع صداها هزارنفری رسالت خویش را با شیوه خبرنگاری اطلاع رسانی کردند.

وی افزود:برخی از اخبار جنبه محرمانگی دارند که باید این مهم در حوزه خبرنگاری رعایت شود.

خطیب جمعه لنده گفت:الان که در حال خدمت زیر چتر جمهوری اسلامی هستیم حرکت خبرنگاران نیز باید در راستای تعالی دین و اندیشهاو ارمان های انقلاب و اسلام باید باشد.

وی اظهارکرد: اطلاع رسانی به موقع در حوزه های مختلف در عرصه های مختلف باعث تقویت بنیه های اعتقادی و دفاعی در حوزه های مختلف است.

محمودی اصل گفت: اصحاب رسانه در بیان حقایق جامعه و انعکاس خدمات مسئولان نهایت تلاش را داشته باشند.

 

 

در ادامه نیز سید خدادوست موسوی در مراسم یادواره شهدای خبرنگار و تجلیل از اصحاب رسانه شهرستان لنده گفت:قلم و رسالت اصحاب رسانه در جامعه بسیار قداست دارد و می تواند جلوی خیلی از انحرافات را بگیرد.

وی افزود:خبرنگار باید صلاح و خیر و مصلحت شهرستان و استان را در نظر بگیرد و هر خبری را که وزنه خبری ندارد پرهیز کند.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد:اصحاب رسانه همانند شمشیر دولبه هستند که می توانند در جهت تعالی اندیشه جامعه تلاش کنند و هم فضای جامعه را ملتهب کنند.

وی تاکیدکرد:خبرنگاران همیشه کنار ما بودند و هستند که نقدهای سازنده در جهت اصلاح جامعه است که نقد باعث پویایی است و مسئولان باید نقدپذیرباشند.

موسوی اظهارکرد:انتخاب مرز بین تخریب و نقد باید رعایت شود و این امانت باید رعایت شود.

وی اظهارکرد:خبرنگاران به فضای اعتبارات و وضعیت موجود آنان به همراه توانمندی ادارات در حوزه های مختلف باید توجه داشته باشند.

فرماندار لنده گفت:هنر اطلاع رسانی و سرعت در اطلاع رسانی بسیار مهم است ولی این سرعت نباید باعث مخدوش شدن اصالت خبر و دقت و صحت ان توجه شود.

وی اظهارکرد:در حوزه اطلاع رسانی خبرنگار باید حق طلبی و حق گویی را دردمحور کارش داشته باشد و از هیچکس نترسد ولی این خطوط قرمز و اصول باید رعایت شود.

موسوی اظهارکرد:حدیثی از نبی مکرم اسلام هست که می فرمایند حق را بگویید و از گفتن آن نهراسید و درداین راستا باید اصول اخلاقی حرفه خبرنگاری رعایت شود.

فرماندار شهرستان لنده گفت:امیدواریم با همفکری و همراهی بتوانیم در حوزه خبر بتوانیم گام های موثری در جهت توسعه شهرستان کارهای زیادی صورت گیرد.

وی باتاکید بر حضور فعال روابط عمومی ها گفت:روابط عمومی ادارات باید بیشتر فعال باشند و در حوزه های مختلف فعال باشند و این تعامل دوچندان صورت گیرد.

ادامه تصاویر را می توانید در زیر مشاهده کنید:

 

---
---
---
---
---
---
---
---
 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.