گروه: اخبار استان خبر: 134811 / تاریخ انتشار : 1398/5/15 ساعت : 08:59

درختان بلوطی که قربانی نبود امکانات می شوند+عکس و فیلم

گاهی انسان مجبور است بین بد و بدتر یکی را انتخاب کند قطع درختان برای ساخت جاده بد و نداشتن مسیر ارتباطی مناسب نیز از قطع درختان بدتر است با این وجود دیدن درختان بلوطی که سال ها ایستاده بودند و خود نمایی می کردند اما امروز برای توسعه استان قطع می شوند برای هر انسان طبیعت دوستی تلخ است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این روزها یکی از راه هایی که یک استان بتواند به توسعه یافتگی برسد داشتن راه ارتباطی مناسب است راهی که بتواند کریدری به شمال و جنوب کشور باشد.

کهگیلویه و بویراحمد از جمله استان هایی است که به دلیل موقعیت جغرافیایی خوبی که دارد می تواند کریدر مهم شمال به جنوب کشور باشد اما به دلیل کوهستانی بودن این استان هزینه ساخت راه ارتباطی نیز بسیار بالا است و از طرفی این استان پر از کوه و درختان بلوط است.

گاهی انسان مجبور است بین بد و بدتر یکی را انتخاب کند قطع درختان برای ساخت جاده بد و نداشتن مسیر ارتباطی مناسب نیز از قطع درختان بدتر است با این وجود دیدن درختان بلوطی که سال ها ایستاده بودند  و خود نمایی می کردند اما امروز برای توسعه استان قطع می شوند برای هر انسان طبیعت دوستی تلخ است.

مسیر ارتباطی یاسوج به سی ست یکی از مسیرهایی است که باید توسعه پیدا کند و متاسفانه شاهد قطع درختان زیادی در این مسیر هستیم، بدون شک اگر امکانات استان به گونه ای بود که می توانست این درختان را به جای قطع کردن جا به جا کند خیلی موثر بود اما متاسفانه درختان بلوط زاگرس قربانی این کمبود ها شده است.

فیلم درختانی که در مسیر یاسوج به سی سخت در نزدیکی روستای ده برآفتاب قطع شده است را در زیر مشاهده می کنید.

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.