گروه: اخبار استان خبر: 134776 / تاریخ انتشار : 1398/5/14 ساعت : 14:06

رشد قارچ گونه مدارس فوتبال غیر استاندارد در دهدشت/ عدم وجود زیرساختهای لازم مهمترین گلایه فوتبال دوستان دهدشتی+تصاویر

در شهر دهدشت نیز آکادمی ها یا مدارس فوتبال زیادی برای رده های سنی مختلف وجود دارد که بیشتر این مدارس حداقل استانداردهای لازم جهت پرورش یک بازیکن را در اختیار ندارند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ با گذشت نزدیک به ۱۸ سال از حرفه‌ای‌شدن فوتبال، مدارس و آکادمی‌های این رشته نه‌تنها کمکی به پیشرفت فوتبال در کشور نکرده‌اند، بلکه بیشتر آنها تبدیل به بنگاه‌های درآمدزایی شده و معضلات بسیاری را به‌وجود آورده‌اند.

 
در سال‌های گذشته بازیکنان فوتبال از طریق زمین‌های خاکی و تیم‌های مدارس عادی جذب باشگاه‌ها شده و شروع به رشد می‌کردند. بیشتر مدارس آن دوران دارای تیم بوده و مسابقات جذابی بین مدارس برگزار می‌شد. لیگ مدارس در گذشته بازیکنان بزرگی را به فوتبال ما معرفی کرد، اما به مرور حضور مدارس عادی در فوتبال کمرنگ و کمرنگتر شده و آکادمی‌ها و مدارس فوتبال جای آنها را گرفت.
 
 
حرفه‌ای شدن فوتبال و تمایل بیشتر خانواده‌ها برای فوتبالیست شدن فرزندانشان در کنار ورود چشم‌گیر پول به این رشته، تعداد مدارس فوتبال و آکادمی‌ها را به طور سرسام‌آوری افزایش داد و هر سال به تعداد آنها افزوده می‌شود.
 
 
خلأهای قانونی و عدم نظارت کافی ارگان‌های مربوطه موجب شده است تا هر فردی قادر باشد با کمترین سابقه و تجربه مربیگری و بدون در اختیار داشتن حداقل امکانات لازم، مدرسه و آکادمی فوتبال تأسیس کرده و شروع به جذب بازیکن در رده‌های مختلف کند.
 
 
از سویی دیگر در شهر دهدشت نیز آکادمی ها یا مدارس فوتبال زیادی برای رده های سنی مختلف وجود دارد که بیشتر این مدارس حداقل استانداردهای لازم جهت پرورش یک بازیکن را در اختیار ندارند؛ مدارس فوتبال شهر دهدشت همه از کمبود زمین چمن گلایه مند هستند ،چه برسد به رعایت مواردی همچون اصول تغذیه، مسائل روحی و روانی و غیره.
 
با این وجود تاثیری که ورزش میتواند در روحیه جوانان داشته باشد بسیار زیاد است و با فراهم کردن استاندارد های لازم برای مدارس فوتبال و اجرای قوانین مشخص برای اداره این مدارس میتواند در بهبود کیفیت کار مدارس ورزشی تاثیر بسیار زیادی داشته باشد.
 
تصاویر تکمیلی در ادامه امده است:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.