گروه: اخبار استان خبر: 134758 / تاریخ انتشار : 1398/5/18 ساعت : 11:29

تابلو های تبلیغاتی غیر استاندارد LED که سوهان روح پایتخت طبیعت است+ تصاویر

با رواج استفاده از تابلوهای تبلیغاتی LED در چند سال اخیر در یاسوج فضای بصری پایتخت طبیعت ایران به تسخیر این نوع تبلیغات محیطی درآمده که استاندارد نبودن برخی از آنها مشکلاتی را برای شهروندان و خودروها به وجود آورده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از چهارفصل؛ نصب تابلو های تبلیغاتی LED چند سالی می شود که در کشور بخصوص در شهر یاسوج رواج پیدا کرده است با این وجود رشد بی رویه همچنین عدم استفاده درست و استاندارد از این نوع تبلیغات محیطی مشکلاتی را نیز به همراه داشته است.

 

با رواج استفاده از تابلو های تبلیغاتی LED  در چند سال اخیر فضای بصری پایتخت طبیعت ایران به تسخیر این نوع تبلیغات محیطی درآمده که مشکلاتی از جمله سردرگمی شهروندان با دیدن این حجم از تابلو های LED را دربر داشته است .

 

از دیگر مشکلاتی که استفاده بی رویه از این نوع تبلیغات در شهر یاسوج برای شهروندان و خودروهای عبوری به وجود آورده است، را می توان به درگیر ساختن چشم و حواس رانندگان عبوری از مرکز شهر در شب دانست، چون بیشتر تمرکز استفاده از این نوع تبلیغات در مرکز شهر است که خود این موضوع می تواند باعث حواس پرتی و بروز تصادفات در شهر یاسوج شود، چرا که برخی از این تابلوها غیر استاندارد بوده و نور بیش از حدی دارد.

 

در حالی که طبق قانون کلیه واحدهای صنفی، صنعتی، تولیدی، توزیعی، خدماتی، اداری، بانکها، مؤسسات مالی و اعتباری، صندوق های قرض الحسنه، شرکت ها، سازمان ها، ادارات، ارگان ها، مؤسسات و دفاتر دولتی، عمومی و خصوصی، مساجد، حسینیه ها، خیریه ها، مؤسسات غیرانتفاعی، مراکز نظامی و انتظامی و کلیه مؤسسات وابسته به آنها و همچنین مراکز علمی، پژوهشی، درمانی، بهداشتی و سایر موارد مشابه، تنها مجاز به نصب یک تابلوی شناسایی واحد متبوع در چهارچوب ضوابط تعیین شده به صورت رایگان بر سر درب محل فعالیت خود هستند.

 

با این وجود شاهد آن هستیم که در شهر یاسوج متاسفانه این قانون به هیچ وجه رعایت نمی شود و کسبه با تابلو های رنگارنگ و البته LED نظم بصری شهری را در پایتخت طبیعت ایران به هم ریخته اند البته این موضوع برای همه صدق نمی کند و هستند کسبه ای که قانون را به درستی رعایت کرده اند و از تابلوهای استاندارد استفاده می کنند.

 

طبق قانون شوراهای شهر، ساماندهی تابلوها از وظایف ذاتی شهرداری به عنوان متولی اصلی در مورد واگذاری امتیاز بهره برداری از فضاهای تبلیغی شهر اعم از عرصه و اعیان به صورت جزیی یا کلی و برای مدت معین به اشخاص حقیقی و حقوقی واجد صلاحیت و شرایط، در قبال دریافت عوارض است.

 

 
در صورتی که نصب هرگونه تابلو بدون مجوز شهرداری ها  و ساماندهی مشاغل شهری انجام شود، جمع آوری و هزینه های مترتب برابر مصوبه 413/90/3/ش – 07/02/1390 شورای اسلامی شهر دریافت خواهد شد.
 

حال باید دید آیا شهرداری یاسوج تصمیمی برای برخورد با متخلفان در این حوزه دارد و یا این که این نوع ناهنجاری روز به روز در شهر زیبای یاسوج که سنبل گردشگری استان است افزایش می یابد؟

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است؛

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.