گروه: اخبار استان خبر: 134488 / تاریخ انتشار : 1398/5/10 ساعت : 09:59

روش جدید کلاهبرداری از طریق تلگرام و اینستاگرام

به تازگی کلاهبرداران دنیای مجازی از طریق یک روش ساده اقدام به خالی کردن کارت کاربران می کنند، روش انجام اینکار بسیار ساده می باشد و نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارد .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به تازگی کلاهبرداران دنیای مجازی از طریق یک روش ساده اقدام به خالی کردن کارت کاربران می کنند، روش انجام اینکار بسیار ساده می باشد و نیاز به هیچ ابزار خاصی ندارد . کافیست کاربر آیدی شما را تغییر داده و یک آیدی فیک شبیه به شناسه شما بسازد . سپس تصویر پروفایل شما ذخیره و ادامه مراحل.

1. ابتدا کاربر وارد صفحه شخصی فردی می شود که قصد دارد اطلاعات آن را کپی کند . (برای شروع حساب کاربری خودتان را بر روی Private یا خصوصی قرار بدهید )
بالای صفحه آی دی حساب کاربری نوشته شده است . آیدی را کپی کرده و یکی شبیه به آن میسازد 
آیدی اصلی saeedsobhkhiz
آیدی فیک saeidsobhkhiz 

در نگاه اول متوجه تغییر حرف e به i شدید ؟
در تلگرام هم روش به همین صورت می باشد و از شماره های مجازی استفاده می شود که قابل ردیابی نبوده و چند روزی دسترسی به شماره تماس وجود دارد . 

کلاهبرداری از طریق تلگرام

وقتی از طریق تلگرام یا اینستاگرام یک اکانت شبیه به اکانت شما ساخته شد کافیست تصویر پروفایل شما را ذخیره کرده و به عنوان تصویر پروفایل خود قرار بدهد . کار سختی بود ؟ یک حساب کاربری دقیقا شبیه حساب شما 

مرحله بعدی ارسال درخواست دوستی در اینستاگرام برای دنبال کننده های شما می باشد . کاربران شک نمی کنند که چرا شما درخواست مجدد ارسال کردید و با توجه به شناختی که دارند درخواست را تایید می کنند .
حالا کلاهبردار میداند که ممکن است شما از قبل با کاربران چت کرده باشید !!! به همین دلیل برای تمام دنبال کننده ها و دوستانتان در تلگرام یک متن با مشخصات زیر ارسال می کند. 


سلام امین جان 
سعید هستم . مشکلی برام پیش اومده . امکان داره 200 تومن به کارتم بزنی سریع برات جابجا میکنم .

بعضی از کاربران با شما صمیمی و بعضی دیگر دوستی آنها جنبه رسمی دارد . به همین دلیل فرد این موضوع را کاملا میداند و برای همه این درخواست را ارسال می کند .
از بین 100 دنبال کننده ممکن است یکی این مبلغ را واریز کند که بسیار با شما نزدیک و اطمینان کامل دارد . 
حالا شماره کارت کلاهبردار به علاوه نام صاحب حساب اصلی 
از آنجا که مقدار این مبلغ زیر 200 هزار تومان بوده و دقت لازم به نام طرف حساب نمی شود پول کارت به کارت می شود .

 جدید کلاهبرداری از طریق تلگرام و اینستاگرام

راه حل چیست ؟ تحت هیچ شرایطی به شماره کارت مقصدی که نام طرف حساب آن با فردی که شما میشناسید متفاوت است پول واریز نکنید.
گاهی اوقات شخص کلاهبردار برای اینکه خیال شما بابت تفاوت نام دوستتان با نام صاحب کارت راحت شود، با این عنوان که ( شماره کارت فروشنده) است از شما درخواست وجه می کند.
البته بهترین روش تماس تلفنی می باشد زیرا ممکن است نام خانوادگی شما را همراه با شماره کارت خودشان تغییر بدهند . از آنجاکه ما دقتی روی مرحله آخر واریز وجه نمی کنیم بر روی کلید تایید کلیک کرده و به همین سادگی سرمان کلاه میرود .
و همه ی ما میدانیم در شرایط فعلی روند رسیدگی به شکایت برای مبالغ حدود 200 هزار تومان یا بیشتر ، خود هزینه ی سنگین تری به ما تحمیل خواهد کرد!

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.