گروه: اخبار استان خبر: 134316 / تاریخ انتشار : 1398/5/8 ساعت : 19:44
حلقه مفقود صنعت در شهرستان باشت

کارخانه ای که افتتاح نشده تعطیل شد!/چرخ لاستیک سازی خان احمد هرگز نچرخید

کارخانه لاستیک سازی باشت با هدف رونق اقتصادی در این شهرستان با گذشت بیش از 3سال از کلنگ زنی آن راکد مانده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از باشت نیوز؛ شهرستان باشت از جمله شهرستان های گرمسیری استان چهارفصل کهگیلویه وبویراحمد بود که دارای ظرفیت ها و پتانسیل های زیاد در بخش های مختلف است.

 

احداث کارخانه و واحدها تولیدی از جمله اقدامات کلیدی در رونق اقتصادی یک منطقه و کاهش نرخ بیکاری در جامعه بوده که استان کهگیلویه وبویراحمد نسبت به افزاش نرخ بیکاری در شهر های مختلف خود، رشد قابل قبولی نکرده است.
 

 

کارخانه لاستیک سازی باشت واقع در شهرک صنعتی باشت(خان احمد) از جمله کارخانه های مهم استان بود که با هدف رونق اقتصادی در این شهرستان با گذشت بیش از 3سال از کلنگ زنی آن راکد مانده است.

 

در اسفند ماه سال 95 کلنگ بزرگترین کارخانه لاستیک سازی جنوب کشور با حضور نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، معاون وزیر صنعت، مدیرعامل شرکت گاز ایران، استاندار و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی کلنگ ساخت بزرگترین کارخانه لاستیک سازی جنوب کشور در شهرک صنعتی خان احمد باشت با اعتباری افزون بر 750 میلیارد تومان در زمینی به مساحت 5 هکتاربه زمین زده شد.

 

 
فرماندار وقت باشت عنوان کرد: مسئله کارخانه لاستیک سازی باشت که میتواند سبب اشتغال زایی و تاثیر بر اقتصاد استان داشته، در وضعیت فعلی به علت نبود فضای کافی نظیر زمین با توقف مواجه شده است.
 
 
مسعود حسینی از احتمال جایگزینی طرح احداث کارخانه اتانول به جای لاستیک سازی خبر داد وگفت: در صورتی که پروژه کارخانه لاستیک سازی خان احمد کمیل و بهره برداری نرسد.
 
 
 
نماینده شهرستان های باشت و گچساران در اسفند سال 95 گفت: مدت زمان اجرای این طرح براساس برآوردهای اولیه 36 ماه اعلام شده و میزان تولید سالانه آن بالغ بر 50 هزار تن خواهد بود.
 
 
 
اکنون این کارخانه به دلیل نبود فضای کافی راکد مانده است و این موضوع مطرح است که آیا پیش از شروع کلنگ زنی و احداث این کارخانه با حجم عظیم و اختصاص بودجه کلان به آن، نباید طرح جانمایی آن بررسی و فضای مناسب در اختیار آن قرار می گرفت؟ 
 
 
انتهای پیام/
 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
علی
1398/5/8 - 14:53
اشتغال زایی این کارخانه میتواند زیاد باشد باید پیگیری کنید
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.