گروه: اخبار استان خبر: 134257 / تاریخ انتشار : 1398/5/7 ساعت : 20:15
با حضور مسوولان کشور و استانی

صندوق حمایت از کشاورزی در باشت تشکیل شد+تصاویر

صندوق حمایت از توسعه کشاورزی با حضور مسئولین کشوری و شهرستان در باشت تشکیل شد

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از باشت نیوز؛ صندوق  توسعه حمایت از کشاورزان صبح امروز 7 مرداد با حضور مسئولین  کشوری و استانی در باشت تشکیل شد.

 

در این جلسه که با حضور مسئولینی کشوری و استانی و جمعی از کشاورزان شهرستان برگزار شد سید مسعود حسینی فرماندار باشت گفت: در بخش کشاورزی کارهای خوبی صورت گرفته است و با توجه به ظرفیت و پتانسیل شهرستان کشاورزی -دامداری و باغداری  از اهمیت خاصی برخورد دار است.

 

حسینی افزود: دولت پای کار هست و با تمام توان برای توسعه بخش کشاورزی در تلاش است که باید موانع بخش های کشاورزی برداشته شود و دغدغه های مردم نیز باید رفع شود و نگرانی که مردم در مورد تشکیل این صندوق ها دارد رفع شود.

 

وی ادامه داد: تشکیل صندوق های توسعه کشاورزی با مشارکت مردم و دولت محقق خواهد شد که سهم هر کدام طبق اساسنامه معین است و من امیدوارم که با تدابیری که لحاظ شده است  خروجی خوبی داشته باشیم.

 

فرماندار باشت گفت:برای تشکیل این صندوق هییت اجرایی آن از خود مردم مشخص می شود و یک نفر نیز نماینده دولت در این مجموعه خواهد بود که این افراد باید از سواد کافی و آگاهی لازم جهت توسعه این بخش برخوردار باشند.

 

در ادامه این جلسه عسکری معاون تولیدات بخش کشاورزی استان گفت: برای تشکیل این صندوق یک نفر از دولت و چهار نفر از کشاورزان عضو خواهند شد که  دولت یک میلیارد سرمایه گذاری خواهد کرد و مردم نیز باید یک میلیارد سرمایه گذاری کنند.

 

وی گفت: هر کس که بیشتر سهم خریداری کند تسهیلات بیشتری به آن اختصاص داده خواهد شد که سود آن بصورت روزانه رو به افزایش است.

 

سخنران بعدی این جلسه محمدی میر معاون صندوق توسعه حمایت از کشاورزان کشور بود که در رابطه با تشکیل این صندوق ها گفت: امروزه در کشور بیشترین چالش ها بحث سرمایه گذاری هست و امروزه سعی داریم در بخش کشاورزی با تشکیل این صندوق ها یک ساماندهی خاصی بدهیم.

 

وی افزود: تشکیل این صندوق ها انواع مختلفی دارد که می توان به استانی و ملی و شهرستانی اشاره کرد که تاکنون در بخش کشاورزی 61 صندوق در سطح شهرستانها تشکیل شده است و کم کم در سطح کشور در حال شکل گیری است.

 

وی اظهار داشت: عضویت در این صندوق کاملا اختیاری بوده، صندوق توسعه کشاورزی هر شهرستان مختص به کشاورزان آن شهرستان خواهد بود و از جاهای دیگر نمی نواند عضویت در صندوق داشته باشد.

 

محمدی در رابطه با نحوه سپرده گذاری این صندوق گفت: سهم دولت 49/وسهم کشاورزان 51/درصد برای سرمایه گذاری خواهد بود و تصمیم گرفته شده که از دولت یک نفر بعنوان نماینده دولت که همان مدیر کشاورزی شهرستان باشد عضو شود و مابقی از خود کشاورزان انتخاب شود.

 

وی ادامه داد: ارزش هر سهم از هزار تومان شروع خواهد شد و تا سقفی که برای آن در نظر گرفته شده است هر کس بیشتر سهم خریداری کند سود بیشتر و تسهیلات بیشتر می تواند به خود اختصاص دهد.

 

گفتنی است در پایان این جلسه اعضای صندوق توسعه کشاورزی شهر باشت انتخاب شدند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: