گروه: اخبار استان خبر: 134157 / تاریخ انتشار : 1398/5/5 ساعت : 19:30
معاون فرهنگی سپاه فتح:

همایش بزرگ یک قرن مقاومت در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

معاون فرهنگی سپاه فتح از برگزاری جشنواره سرود استانی و همچنین همایش بزرگ یک قرن مقاومت در استان خبر داد.

معاون فرهنگی سپاه فتح در گفت و گو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس عنوان کرد: به منظور استفاده از ظرفیت های مختلف گروه های هنری  در جهت اطلاع مبانی  فرهنگی  و تقویت مسائل هنری تصمیم داریم به این زیر ساخت های هنری توجه بیشتری شود در همین راستا  برای اولین بار در استان جشنواره سرود را برگزار می کنیم.

مثنوی عنوان کرد: به مناسبت بزرگداشت چهل سالگی بسیج این جشنواره در هفته بسیج برگزار می شود که شاهد رویش استعدادهای بسیج در بخش های  هنری باشیم.

 

معاون فرهنگی سپاه فتح به برگزاری همایش یک قرن مقاومت نیز اشاره کرد و گفت: از آن  جایی که تاریخ شفاهی مردم استان به ویژه در بخش هایی که مردم استان حماسه آفریدند  به خوبی ثبت و ضبط نشده است ما در نظر داریم که برجستگی های سیاسی، فرهنگی، تاریخی، اشخاص و رویدادهای مهمی چون نبرد تنگ تامرادی، مسجد شهیدان گچساران و یا معرفی شخصیت آیت الله ملک حسینی(ره)  و بصیرت مردم استان را در همایش یک قرن مقاومت  به نمایش بگذاریم.

وی گفت: برنامه های مختلفی  با حضور هنرمندان  مختلف کشوری در این همایش برگزار می شود که این همایش در تاریخ 26 مرداد ماه  با حضور عموم مردم استان در پارک ولایت شهر یاسوج برگزار می شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.