گروه: اخبار استان خبر: 134075 / تاریخ انتشار : 1398/5/4 ساعت : 14:39
آنچه در خطبه های نماز جمعه استان مطرح شد:

انتصاب فتنه گر در جایگاه مدیرکلی ارشاد به صلاح این استان نیست/انتخاب مسئولین باید با ملاک انقلابی گری باشد/مدتهاست در خلیج فارس دیگر ساعت ها به وقت انگلیس تنظیم نمی شود

ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهر امروز آیین نماز سیاسی عبادی و دشمن شکن جمعه در سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد این هفته با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

لنده:

امام جمعه شهرستان لنده: انتصاب فتنه گرانی که می خواستند فاتحه انقلاب را بخوانند در جایگاه مدیرکلی ارشاد به صلاح این استان نیست
 
 
محمودی اصل گفت:نماز جمعه پایگاه برهم زننده تحلیل های غلط دشمنان است که خنثی کننده تهدیدات و بیدار کننده اقشار مختلف جامعه است.
 
حجت السلام سید هدایت محمودی اصل در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان لنده با اشاره به رعایت تقوای الهی خطاب به نمازگزاران جمعه گفت:تنها راه سعادت و پیشرفت انسان توجه به معنویت و تقرب به درگاه حق تعالی است.
 
وی افزود: نماز جمعه بهترین هدیه به مردم و بهترین تریبون برای بیان مسائل خرد و کلان جامعه و تذکر به مسئولان و نقد و پیشنهاد به انان است.
 
امام جمعه شهرستان لنده تصریح کرد:امروز بیش چهل سال از برگزاری نماز جمعه می گذرد که در بیش از ۹۰۰شهر کشور برگزار می شود و هر نماز جمعه به منزله یک انقلاب و یک راهپیمایی برای ترویج شعائر دینی است.
 
وی تاکیدکرد:نقش مهم نماز جمعه در تقویت مقاومت در برابر هجمه های بی امان دشمنان است که این میدان ظرفیتی عظیم برای ادامه حیات انقلاب و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب است.
 
محمودی اصل گفت:نماز جمعه پایگاه برهم زننده تحلیل های غلط دشمنان است که خنثی کننده تهدیدات و بیدار کننده اقشار مختلف جامعه است.
 
خطیب جمعه لنده خاطرنشان کرد: در استانه اقامه دهمین سال از اقامه نماز جمعه در شهرستان لنده هستیم که همراهی مردم با ستاد نماز جمعه قابل تقدیر است.
 
وی تاکیدکرد: این روز ها به برکت انقلاب شاهد یدالله ایدهیم هستیم که اقتدار ایران در منطقه قابل تقدیر است و هر کسی بخواهد مانوری دهد می تواند همانند دوران قاجار بگذرد ولی نمی دانند سپاه مقتدرانه پاسخ کوبنده می دهد.
 
محمودی اصل گفت:برخورد قاطع سپاه باعث شد هیمنه شرق و غرب اینگونه شکسته شود و که این حرکت سیلی مستحکمی به استکبار بوده است.
 
وی در ادامه گفت: کشوری که با اقدامی غیر منطقی می اید و کشتی نفتی ما را توقیف می کند و سپاه و نظام ما بارها اعلام کرد که قاطعانه برخورد می کنیم و دستگیری همین ۱۷نفر جاسوس با اطلاعات تکمیلی از سوی وزرات اطلاعات دستگیر شدند و برخی ها به زندان و برخی نیز به اعدام محکوم شدند که این حرکت مورد تحسین مردم است.
 
 
امام جمعه شهرستان لنده تاکید کرد:قدرت و اقتدار امنیتی ما در حوزه اطلاعاتی باعث شد دشمن ها این همه کینه و غضب نسبت به ما داشته باشند .
 
وی گفت:آه مظلومین یمنی دامن عربستان را گرفت و بیشتر کشورهای منطقه عربستان را که پنج سال است که در حال جنگ است را این گونه برخورد می کند و وعده خداوند را باورد داریم که جبهه مقاومت به زودی جشن پیروزی را در مناطق مختلف برگزار خواهیم کرد.
 
محمودی اصل تاکید کرد: برخی کشورها باید از اقتدار ایران اسلامی یاددبگیرند در مقابل ایران زیاده خواهی نکنند و کشورهای اروپایی باید خوب بدانند که هرچه وقت کشی کنند میزان بی اعتمادی ما نسبت به انان دوچندان خواهدشد.
 
رئیس شورای فرهنگ عمومی لنده گفت: بعد از گذشت بیش از شش سال متوجه خواهیم شد که کلید حل مشکلات در لوزان و امریکا و کشورهای اروپایی نیست.
 
وی اظهارکرد: سالروز عملیات غرور افرین مرصاد نشان از تلاش نیروهای انقلاب در مقابله با کومله های ضدانقلاب و منافقین را داشتیم.
 
محمودی اصل گفت: برابر برنامه ریزی استاندار در اینده نزدیک به شهرستان لنده خواهند اماد و محرومیت های را بسنجند و دردها و نواقصات را بشناسند و برق، آب روستاها، جاده ها و پروژه های عمرانی ما در رکود و تعطیل هستند و اگر حضور بنیاد علوی را نداشتیم مشکلات ما دو چندان بود اما وقتی بنیاد پای کار است بایداستانداری نیز پای کار باشد.
 
وی اظهارکرد:برخی مدیران اگر تادامروز تعهداتشان را با بنیاد عملیاتی می کردند امروز مشکلات این شهرستان لنده حل می شد و امروز باید از حمایت ها و زحمات اقای سعیدی کیا تقدیر می کنیم.
 
امام جمعه لنده گفت:دقت در انتخاب مدیران کل خیلی مهم است که استاندار باید ملاک های یک چهره خوب باید رعایت شود و اگر نیروی در خط فتنه هست لیاقت منصب مدیرکلی اداره فرهنگ و ارشاد را ندارد .
 
وی اظهارکرد:فتنه خط قرمز ما است و انتصاب مدیرانی که حاضر بودند فاتحه انقلاب خوانده شود امروز به چه روی می خواهند در انقلابی که به دنبال سرنگونی ان بودند مسئولیت بگیرند که قطعا مردم این استان با چنین انتصاباتی برخورد خواهند کرد.
 
******************
 
گچساران:
 
امام جمعه گچساران: استدعا داریم از وزرای محترم و از مسئولین کشوری،استانی و شهرستانی در انتصاب مسئولین روحیه انقلابی گری را ملاک قرار دهند؛ چرا که دستور نائب امام زمان است و یکی از معیار ها این باشد که این فرد روحیه انقلابی داشته باشد. 
 
 
حجت الاسلام سید امین الله حجازی ،امام جمعه گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، گفت:حضرت آقا فرمودند که انگلیس خبیث  دزدی دریایی می کندو کشتی ما را می دزد و جنایت می کند و شکل قانونی به آن هم می دهند به طوری که مردم دنیا را اغفال کنند ،اما نمی توانند.
 
وی افزود:رهبری فرمودند"که جمهوری اسلامی ایران و عناصر مومن نظام این خباثت ها را بی جواب نمی گذارند" و مدت بسیار کوتاهی هم جواب داده شده و به دنیا نشان دادند که قدرتمندترین کشور جهان ایران است و هرکسی فضولی بکند سیلی محکمی نیز دریافت خواهد کرد.
 
حجازی اظهارکرد:نشان داده شده که ظرف چهل سال هیچکس حق ندارد و جرات و توان ندارد با ایران اسلامی به صورت قلدوری برخورد کند،اگر خارج از قوانین بین الملل قرار شد قلدری کنید مثل خودتان برخورد و تنبیه خواهید شد.
 
امام جمعه گچساران درادامه گفت:این پهباد فوق پیشرفته آمریکایی را فرزندان غیور و مخلص ایران اسلامی منهدم کردند،اول آن ترامپ ابله و بدبخت که همه دنیا می گویند فهم ندارد، می گفت که چنین چیزی امکان ندارد،بعدشاخ و شانه کشید و بعد هم سخنانی مضحک در این باره گفت.  
 
حجازی درادامه تصریح کرد:اما نتانیاهوی بدبخت به التماس افتاد که اگر شما اقدامی بکنید، اسرائیل محو خواهد شد اینکه اگر شما نقطه ای از ایران را بزنید ما نابود خواهیم شد،به نوعی التماس کرد که ما نابود خواهیم شد و این یعنی ابرقدرت جهان شد ،ایران اسلامی.
 
وی تصریح کرد:معنای این ابرقدرت ایمان و بنده خدابودن است و پناه به خلیفه خدا بردن؛  یعنی همان امام زمان(عج)،اما دشمن تلاش می کند که این قدرت را بگیرد و ما باید حواسمان جمع باشد.
حجازی درادامه گفت:مقام معظم رهبری در بخش دیگری ازفرمایشاتشان در دیدار با ائمه جمعه فرمودند که از رفتن به سمت صاحبان قدرت ، ثروت و کسانی که زبان چرب و نرم دارند پرهیز کنید و امام جمعه باید باید مستقل ، حر و به هیچ عنوان وابسته به کسی نباشد که بعدها سرشکستگی برایش داشته باشد.
 
خطیب جمعه گچساران گفت:رهبری باز فرمودندکه رفتار و عمل ائمه جمعه باید به گونه ای باشد که مردم از آن دین ،تقوا ، صداقت و انقلابی گیری را استشمام کنند و یک امام جمعه باید انقلابی باشد و بعد در نکته ای دیگری فرمودند که امام جمعه باید از نیروها و جوانان انقلابی حمایت کند و امام جمعه باید برای تقویت و گفتمان انقلاب و حفط ارزش های انقلاب تلاش کند.
 
وی تصریح کرد:جوانان عزیز ما گاهی اوقات در سطح عالم تحت عناوینی مختلف آبرو می آفرینند و در مقابله با ورزشکار رژیم صهیونیستی امتناع می کنند،و آنها را به حساب نمی آورند و بارها چنین عزت آفرینی هایی هم صورت گرفت.
 
حجازی ادامه داد:اخیرا هم جمعی از جوانان عزیز کشورمان رهسپار انگلیس مرکز روباه مکارشده اند،و برادر عزیز سید محمد مهدی حاتمی جوان مومن و انقلابی بعد از کسب مقام افتخار روی پل و در ملا عام به نماز  می ایستند و با همان بطری های آب دورن دستانشان وضو گرفتند و به نماز ایستادند که این اقدام دنیا را به بهت وادار کرد که این بچه های کم و سن و سال چه ارتباط قوی با خداوند دارند که در بطن کشور کفر ، حیله و مکار اینگونه به نماز می ایستند.
 
امام جمعه گچساران درادامه تصریح کرد:امروز 23ذیعقده روز زیارتی حضرت ثامن الحج علیه السلام است بنا به روایتی احتمالا روزشهادت امام رضاعلیه السلام باشد ،اما روایت قوی همان 29ماه صفر است بنابراین شهادت این امام همام را تسلیت عرض می کنم.
 
وی افزود:فردا مصادف است با اولین اقامه نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی و نمایشگاهی به همین منظور در این شهرستان برپا شده که از همه عزیزان تشکر و قدردانی می کنم،در سال 1358 حضرت امام راحل مرحوم آیت الله طالقانی را به عنوان امام جمعه تهران منصوب کردند و یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی تشکیل نماز جمعه بود و الان در حال حاضر حدود 900امام جمعه در سطح کشور چنین آیینی را برگزار می کنند.
 
حجازی تصریح کرد:با گذشت چهل سال از اولین نماز جمعه در این کشور می گذرد ،از خدمات بسیار ارزشمند مرحوم حجت الاسلام متقی کاشانی و نیز مرحوم حجت الاسلام خواجه زاده  تشکر و قدردانی می کنیم و ان شاءالله روحشان با پیامبراکرم(ص) و اهل بیت علیهم السلام محشور شود و از خدمات جناب حجت الاسلام موسوی هم که چند سال امام جمعه این شهرستان بودند هم تشکر می کنیم و از مسئولین ستاد و اعضای ستاد نماز جمعه در این چهل سال تشکر می کنم،هرچند باید در تقویت نماز جمعه نیز بیشتر همت کنیم.
 
امام جمعه گچساران درادامه اظهارکرد:استدعا داریم از وزرای محترم از مسئولین کشوری،استانی و شهرستانی در انتصاب مسئولین روحیه انقلابی گری را ملاک قرار دهند چرا که دستور نائب امام زمان است و یکی از معیار ها این باشد که این فرد روحیه انقلابی دارد و در مواردی که انقلاب تهدید می شد ابراز وجود کرد؟و درکدام میدان بود؟.
 
وی افزود: مثلا چنین افرادی در بحث فتنه 88آیا رسما یا عملا این اقدام را محکوم می کنند یانه؟مقام معظم رهبری بعد از فتنه 88کم جلسه ای پیش آمد که اشاره ای به جریان فتنه نداشته باشند بنابراین توجه داشته باشیم که ملاک انقلابگیری و روحیه انقلابی و ملاک این است که فتنه که خواست دشمن است محکوم شودو توقع داریم در انتصاب مسئولین ملاک انقلابی گری باشد.
 
حجازی تصریج کرد:روز 6مردادماه روز کارآفرینی و فنی و حرفه ای است ،و باید تلاش کنیم فن و مهارت یاد بگیریم و در بحث رونق تولید و اشتغالزایی موثر باشیم.
 
امام جمعه گچساران در ادامه اظهارکرد:عید غدیر در پیش است و این روز بزرگ را به همه عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنم و ان شاءالله مومنین دست به دست هم بدهند و اطعام به مستمندان بدهیم .
 
******************
 
سوق:
 
امام جمعه شهر سوق: مدتهاست در خلیج فارس دیگر ساعت ها به وقت انگلیس تنظیم نمی شود
 
آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته شهر به امامت حجت الاسلام کیانی اصل امام جمعه شهر سوق برگزار شد که حجت الاسلام کیانی خود و نمازگزاران را به تقوای الهی توصیه کرد.
 
امام جمعه شهر سوق با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار هیئتی از جنبش مقاومت اسلامی فلسطین بار دیگر قضیه فلسطین را قضیه اول و مهمترین مسئله دنیای اسلام دانستند و از ایستادگی و مقاومت شگفت آور مردم فلسطین و گروه‌های مقاومت تمجید کردند و فرمودند خواندن نماز در مسجد القصی یک امید کاملا عملی و قابل تحقق است. البته پیروزی بدون مقاومت به دست نمی آید و خداوند به کسانی که ثابت قدم در راه او ایستادگی کنند وعده یاری و پیروزی داده است.
 
وی افزود: عربستان نفس‌های آخر را در باتلاق یمن می کشد و به همین خاطر حملات وحشیانه را به مردم بیگانه یمن شروع کرده است و سعی می کند با افزایش  حملات وحشیانه عقده های ۵۰ ساله گذشته را خالی کند هر چند که انصارالله یمن هم این حملات عربستان را بدون جواب نمی گذارد و پاسخ های محکمی داده که باعث هراس آل سعود خائن و خبیث شده است.
 
حجت الاسلام کیانی اصل با اشاره به تحرکات اخیر در منطقه خلیج فارس خاطر اظهار کرد: توقیف نفتکش انگلیس خبیث که کارنامه ۲۰۰ ساله حضور آن‌ها در کشور ما کارنامه سرتا پا سیاهی است، توسط ایران که در صدر خبرهای رسانه های دنیا قرار گرفته اقدام درست، صحیح و انقلابی بوده است و  بار دیگر اقتدار ایران را به جهان نشان داد.
 
وی گفت: به همین خاطر از سپاه مقتدر و انقلابی کشور تقدیر و تشکر می کنیم. انگلیسی ها هنوز در توهم دوران برده داری  وسلطه استعماری در کشور ها به سر می برند ولی بدانند که دوران ابرقدرتی آنها به سر آمده و راهزنی دریایی لندن در قرن ۲۱ دیگر جواب نخواهد داد و باید به یاد داشته باشند که مدتهاست در خلیج فارس دیگر ساعت ها به وقت انگلیس تنظیم نخواهد شد.
 
امام جمعه سوق با استناد به روزنامه فرامنطقه ای رای الیوم گفت: این روزنامه با اشاره به توقف نفتکش انگلیسی توسط ایران نوشت: این قدرتی است که ما می‌خواهیم این رفتاری است که ما می‌خواهیم تا غرب متوجه شود قدرتی اسلامی در منطقه حضور دارد که آنها نمی توانند ثبات منطقه را برهم بزنند.
 
حجت الاسلام کیانی اصل گفت : با بررسی نماز جمعه در ۴۰ سال گذشته می توان در حوزه های مختلف سیاسی فرهنگی اقتصادی و اجتماعی آثار مثبت این اجتماع عظیم را مشاهده کرد. این شجره طیبه نماز جمعه توانسته است در این چهل سال به عنوان یک رسانه عمل کند. یعنی با بررسی و طرح مباحث اصلی در جامعه دامنه آگاهی‌های مردم مسلمان را در مورد آنچه که وجود دارد و آنچه که ممکن است در عرصه های مختلف سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی به وجود بیاید افزایش داده است.
 
 
وی افزود: اوج خود باوری و خود اتکایی که بعد از انقلاب در جامعه ایجاد شد را در صفوف نماز جمعه می‌توان مشاهده کرد نماز جمعه تریبونی است که ارزش سواد آموزی و ارتقای سطح علمی جامعه را در کنار مسائل دینی و سیاسی ارج گذاشته. در طول سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی نماز جمعه کانون اصلی تجمع نیروهای انقلابی و اعلام همبستگی مردم با سیاست‌های کلی نظام بوده است. اعلام این همبستگی به پای صندوق‌های رای کشیده شده در تظاهرات اعتراضی به فتنه گران خود را نشان داده و با مرگ و منافقان داخلی و خارجی نمایان گشته است. نمازجمعه به مثابه یک  قدرت نرم توانسته است یک ارتباط دوسویه بین مردم و مسئولان ایجاد کند. از یک طرف مشکلات مردم را به گوش مسئولان برساند و از مسئولان بخواهد که برای حل مشکلات مردم اقدام کنند و از طرف دیگر خدمات مسئولان را به مردم یادآوری کرده و از خدمات و زحمات مسئولان تقدیر و تشکر کرده است.
 
کیانی با مثمر ثمر دانستن نماز جمعه گفت: در این چهل سال دستاوردهای نماز جمعه بسیار زیاد بوده است که از دستاوردهای اجتماعی می توان به تقویت آگاهی های مردم در زمینه مسائل سیاسی اجتماعی فرهنگی و اقتصادی، تقویت روحیه جمع گرایی، ایجاد روحیه خودباوری ارتقای انسجام و همبستگی ملی، تحول روحیه مردم در اجتماع، عمومی شدن آموزش و ارتقای سطح علمی جامعه و مواردی از این دست اشاره کرد.
 
******************
 
یاسوج:
 
حجت الاسلام حسینی امام جمعه در خطبه های این هفته نماز جمعه یاسوج با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی و دوری از گناه گفت: دروغ از گناهان کبیره است دروغ نگو راست بگو  نجات در راستی است، غیبت نکنید غیبت کردن گناه بزرگی است اگر غیبت کسی کنید و طرف مقابل حلالش نکند گرفتار است.
 
وی با اشاره به سوره عنکبوت گفت هر انسانی باید مرگ را بچشد و به سوی خدا و نعمت های خدا باز می گردد کسانی که می خواهند خوشبخت و بخت سفید باشند.
 
وی گفت خداوند می فرماید کسانی که ایمان دارند و‌عمل صالح انجام می دهند ما آنها را در غرفه هایی زیبا جای می دهیم غرفه های عالم آخرت مثل دنیا نیست غرفه های آخرت دایمی است همیشگی است انسان از آن غرفه ها خارج نمی شود انسان باید صبور باشد مردانگی به خرج دهد استقامت به خرج دهد راه چاره پیدا می کند، خود را نمی بازد در برابر مشکلات استقامت می کند عبادت کردن هم مشکلاتی دارد اما استان تحمل می کنند در برابر گناهان می ایستد در مقابل نفس اماره می ایستد و به وسوسه شیطان گوش نمی دهد صبر می کند و به خدا توکل می کند.صبر و استقامت و توکل دو ویژگی و صفت بسیار مهم است.
 
حجت الاسلام حسینی در خطبه های دوم نماز عبادی سیاسی این هفته اشاره به مناسبت های هفته پیش رو گفت: مسله به اصطلاح پیش آمدی است که بعد از قطع نامه جنگ تحمیلی است که منافقان پیش خودشان گفتند ایران به بن بست رسیده است که قطع نامه را قبول کرده و فکر کردند موقع مناسبی است از راه غرب به کمک صدام و پشتیبانی او وارد کشور شدند به کرمانشاه که رسیدند حکومتشان را اعلام کنند و از آنجا تهران را اشغال کنند و به قول خودشان حکومت را در دست بگیرند، با ۲۵تیپ وار کشور شدند اسلام آباد را اشغال کردند اما در آنجا عزیزان رزمنده که آنها را محاصره کردند و با رمز یا علی بن ابی طالب ۲۵۰۰منافق به هلاکت رسید ۴۰۰دستکاه خودور زرهی از آنها غنیمت گرفته شد خداوند آنها را رسوا کرد، مرصاد با این تحلیل منافقانه به وجود آمد و به نفع اسلام تمام شد.
 
وی بیان کرد: در ۵مرداد ۵۸اولین نماز جمعه به امامت مرحوم طالقانی در دانشگاه تهران اقامه شد چهل سال از اقامه نماز جمعه در ایران می گذرد ایران قبل از انقلاب مملکتی ضعیف بود در منطقه تاثیری نداشت اما بعد از انقلاب و پیروزی ایران عزت و استقلال و رشد چشم گیری کرد که در مناقشات بین المللی دارای اثر بسیار بالایی است و این اثرگذاری در هر هفته به وسیله ایمه جمعه از تریبون های نماز جمعه به مردم ارایه می شود واین شبکه به هم پیوسته امام جمعه که آغازش از سال ۵۸در داشتکاه تهران بود اکنون بیش از ۹۰۰نماز جمعه در کشور برگزار می شود.
 
امام جمعه یاسوج گفت: همه ائمه جمعه مردم را به صبر تقوا یاد شهدا تلاش و کار و تولید دعوت می کنند به جوانان گوشزد می کنند نسل گذشته وظیفه شان را انجام دادند اکنون نوبت شماست.
شعاری که در نماز جمعه ها داده می شود دشمن شناسی است مرگ بر آمریکا یعنی اینکه آمریکا دشمن شماست شیطان بزرگ سال های سال این کشور را عقب نگه داشت مواظب باشید مرگ بر آمریکا فراموش نشود.
 
 
وی گفت چند وقت قبل کشتی حامل نفت ایران از طرف انگلیس خبیث که سابقه ننگینی دارد توقیف شد، کشور ما از انگلیس ضربه های فراوان خورد کشورهای خاورمیانه نیز از انگلیس یا روباه پیر ضربه هایی خورده اند. دزدی دریایی از گشتی حامل نفت ایران در جبل الطارق بود و طولی نکشید سپاه ما در خلیج فارس کشتی که با پرچم انگلیس تردد می کرد و سوخت قاچاق داشت را توقیف کردند، هنوز این جریان بود که مطلب دیگری پیش آمد و کشتی انگلیسی که قوانین را زیرپا گذاشت و به اخطار سپاه توجه نکرد و خیال می مرد قرن هجدهم است پاسداران ما حافظان خلیج فارس نیز این کشتی را توقیف کردند.
 
کشتی قانون شکن انگلیس به وسیله سپاه پاسداران انقلابی حافظ مرزهای آبی توقیف شد خیال کردند این هشداری به دشمنان است که ایران برای حفظ امنیت خود از هیچکس حساب نمی برد.
نمی شود کسی جنایتی کند و قصر در برورد انگلیس و امثال آن بداند ایران اسلامی که کشوری تاثیرگذار در دنیا است نمی شود با او بازی کرد، نمی شود ایران را نادیده گرفت نمی شود آب های ایران را آلوده کرد خلیج فارس به وسیله ایران مرز طولانی دارد.
 
وی در ادامه به جنگ یمن اشاره کرد و گفت پنجاه ماه است السعود جنگی را علیه مسلمانان یمن آغاز کردند و فکر می کردند در چند هفته کار یمن ساخته می شود بعد از پنجاه ماه کار به جایی کشید که جنگ به داخل عربستان سعودی کشیده شد عربستان سعودی قورباغه ای بدون دندان بود دندان مصنوعی از آمریکا به آنها داده شد و گاو شیرده ترامپ است تا شیر دارد دندان دارد اگر شیر ندهد نه سری می ماند و نه دندانی و مانند گاو بدون شیر سرش را می برند.
 
حسینی افزود: در طول هفته روزهای جمعه عده ای از مسولان رو د رو با مردم بنشینند و مشکلات مردم را گوش دهند سعی کنند حرف مردم را بشنوند و مشکلات آنها را تا حد امکان حل کنند.
مسولان قدر مردم را بدانید مردم قدر مسولان خوب را بدانید.
 
******************
 
 لیکک:
 
امام جمعه شهر لیکک: استاندار نباید زیر بار فشار سیاسیون کمر خم کند و از بازماندگان فتنه گر در مناصب فرهنگی استفاده کند.
 
 
حجت الاسلام سید محمد یوسف افروغی در خطبه های امروز ابتدا با توصیه نمازگزاران به تقوای الهی،گفت:نفس انسان وحشی است،اگر انسانی بخواهد حیوانی وحشی را برام کند نیاز به تلاش همراه با رعایت تناسب و تعادل است.
 
وی افزود:نفس هم همین گونه است گاهی نیاز به شلاق دارد و گاهی نیاز به مدارا اما نباید احساس کنیم لحظه ای ما را رها می کند.هر لحظه احتمال طغیان دارد.
 
خطیب نماز جمعه بهمئی ادامه داد:خداوند متعال هم برای جلوگیری از طغیان نفس برنامه هایی در ماه های مختلف دارد که در صورت عمل به آنها در مبارزه با نفس پیروز می شویم.
 
حجت الاسلام افروغی در فرازی دیگر از خطبه های امروز گفت:رهبر انقلاب در دیدار اخیر با سران حماس،بر دفاع از اعتقادات دینی مسلمانان سراسر اسلام تاکید داشتند.
 
وی گفت:دفاع نظام ما از فلسطین برای خود ما هم ده ها برکت داشته و خواهد داشت.
 
امام جمعه شهر لیکک با تأسی از فرمایشات مقام معظم رهبری ، ادامه داد:حشد الشعبی،حماس،حزب الله و دیگر محور های مقاومت در تمام معادلات سیاسی،نظامی و حتی اقتصادی منجر به داشتن دست برتر ایران در این معادلات است.
 
حجت الاسلام افروغی در ادامه خطبه ها خاطرنشان کرد:انگلیس در یک دزدی دریایی کشتی ایران را ربودند،می خواستند مقداری از آبروی از دست رفته آمریکا و انگلیس برگردد؛انگلیس سابقه دزدی 200ساله در خلیج فارس دارند،دزدان رسمی منطقه انگلیسی ها بودند اما نمی دانستند که ایران امنیت منطقه را تامین می کند.
 
وی افزود:خدا را شاکریم که هم کشتی آنها را متوقف کردیم و هم مواضع خوبی در رابطه با این دزدی انگلیس داشتیم.
 
خطیب نماز جمعه بهمئی در ادامه با گرامیداشت چهلمین سالگرد تاسیس نماز جمعه در کشور، تصریح کرد:خدمات نماز جمعه در تمامی حوزه های جامعه ساری و جاری است که بیان همه آنها در خطبه ها امکان پذیر نیست.
حجت الاسلام افروغی در ادامه با تاکید بر لزوم فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای،گفت:شهر ما نیاز به مکانیک و نیروی فنی دارد.
 
وی افزود:دیروز استاندار و نماینده مجلس در شهرستان حضور داشت که با توجه به صحبت های استاندار خوشبین هستم که در آینده خدمات خوبی به مردم استان و به خصوص شهرستان
 ارائه شود.
 
خطیب نماز جمعه بهمئی در ادامه با اشاره به خروج بیش از 500کارگر بهمئی از فاز دوم پالایشگاه گاز بیدبلند،گفت:نیروهای کارگر بعد از اتمام عملیات پیمانکاری ترخیص شدند اما 20درصد سهمیه استخدامی که نماینده بهمئی در مجلس قول داد،عملی نشد.
 
امام جمعه شهر لیکک در فراز پایانی خطبه های امروز با تاکید بر لزوم پرهیز مسئولان از دادن مسئولیت به فتنه گران،گفت:از استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد که نگاه اخلاق مدارانه و تلاش همه جانبه برای رفع مشکلات در سخنانشان دیده می شود،هم امید و هم انتظار میرود که از نفوذ افراد مرده سیاسی و بازماندگان فتنه در تصدی مسئولیت ها به خصوص مناصب فرهنگی استفاده نکند و زیر با فشار سیاسیون کمر خم نکند.
انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.