گروه: اخبار استان خبر: 133891 / تاریخ انتشار : 1398/5/2 ساعت : 13:00

واتساپ برای فیچرفون‌های KaiOS‌ منتشر شد

به‌سبب همکاری بین فیسبوک و سازنده‌ی سیستم‌عامل KaiOS، از‌این‌پس فیچرفون‌هایی که از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند، قادر به استفاده از پیام‌رسان واتساپ خواهند بود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس KaiOS Technologies، مالک سیستم‌عامل KaiOS‌ در خبری به‌تازگی عنوان کرده که از‌ این‌ پس کاربران فیچرفون‌هایی همچون نوکیا ۸۱۱۰ می‌توانند از پیام‌رسان واتساپ استفاده کنند. این پیام‌رسان دردسترس گوشی‌هایی با حداقل ۲۵۶ مگابایت حافظه‌ی رم قرار دارد.

 
پیش‌تر این پیام‌رسان دراختیار کاربران هندی نوکیا ۸۱۱۰ قرار گرفته بود؛ اما از‌ این‌ پس، تمامی کاربران در سراسر جهان می‌توانند از واتساپ بهره‌مند شوند.
طبق گفته‌ی سازنده‌ی سیستم‌عامل KaiOS، واتساپ هم‌اکنون دراختیار گوشی‌های زیر قرار دارد:
 
 Nokia 8110 به‌صورت جهانی
 Cat B35 در اروپا
Doro 7060 در اروپا
JioPhone در هند
JioPhone 2 در هند
MTN Smart در آفریقا
Orange Sanza در آفریقا
Multilaser ZAPP در برزیل
Positive P70s در برزیل
مت ایدما، مدیر ارشد عملیاتی واتساپ می‌گوید:
 
ارائه‌ی واتساپ روی KaiOS به‌ ساخت پلی برای پرکردنِ خلأ دیجیتال کمک کرده تا دوستان و خانواده به‌شیوه‌ای ساده، مطمئن و ایمن به یکدیگر متصل شوند.
 
طبق ادعای KaiOS Technologies، این شرکت مجوز استفاده‌ از سیستم‌عامل خود را برای ۱۰۰ میلیون فیچرفون در ۱۰۰ کشور مختلف صادر کرده است. این اعداد و ارقام نشان می‌دهد در حوزه‌ای که پیش‌تر موزیلا با سیستم‌عامل فایرفاکس راهش به شکست انجامید، KaiOS توانسته مؤفقیت را برای خود به‌ارمغان بیاورد.
 
تاکنون ۷۲ میلیون دلار در KaiOS Technologies سرمایه‌گذاری شده که ۲۲ میلیون دلار آن به سرمایه‌گذاری گوگل و هلدینگ TCL در سال ۲۰۱۸ مربوط می‌شود. آخرین سرمایه‌گذاری هم که در ماه ژوئن اتفاق افتاد، مربوط‌به دو شرکت Cathay Innovation و French Telco Orange می‌شود که هدفشان گسترش استفاده از اینترنت در بین کاربران آفریقایی بوده است.
 
اگرچه رقابت KaiOS با دو بازیگر اصلی حوزه‌ی موبایل، یعنی اندروید و iOS خیلی دور از انتظار است؛ اما دسترسی به ۱۰۰ میلیون کاربر در سراسر جهان باعث می‌شود تا این سیستم‌عامل را به‌عنوان بازیگر سومِ حوزه‌ی موبایل بشناسیم.

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.