گروه: اخبار استان خبر: 133884 / تاریخ انتشار : 1398/5/2 ساعت : 08:08
معرفی جاذبه گردشگری شهرستان دنا؛

تنگ نِول چشمه ای جوشیده از دل کوه دنا +تصاویر و فیلم

تابستان با روزهای گرمش سپری می شود و گردشگران بسیاری به دنبال آب و هوای معتدلی می گردند تا چندروزی از دل مشغولی های روزمره رهایی یابند و روح خود را با طبیعت بکر جلا دهند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رشته کوه دنا با دارا بودن 42 قله بالای 4000 متر در شمال استان کهگیلویه و بویر احمد از جمله مناطق بکر و زیبایی است که دارای تنوع گسترده جانوری و گیاهی است که هر ساله میزبان هزاران کوهنورد و دلباخته طبیعت است.

 

تابستان با روزهای گرمش سپری می شود و گردشگران بسیاری به دنبال آب و هوای معتدلی می گردند تا چندروزی از دل مشغولی های روزمره رهایی یابند و  روح خود را با طبیعت بکر جلا دهند.

 

تنگه نول یکی از جاذبه های گردشگری شهرستان دنا است که در دامنه قلل سربرافراشته دنا دامن گسترانیده است، طبیعتی زیبا در روز های تابستانی که گردشگران بسیاری را به خود فرا می خواند.

 

غار نول با طول ۸۰ متر در تنگه نول و در زیر یال کوهی بنام چال چویلی قرار دارد و همین موضوع باعث شده تا آن را، نول نام گذارند. این غار آهکی متشکل از یک دهانه، تالار بزرگ ، چند راهرو و چکنده ها و چکیده های بسیاری شده است و در کوه گل در ۲۰ کیلومتری منطقه سی سخت شهرستان دنا واقع شده است.

 

تصاویر و فیلم این جاذبه دیدنی را در زیر مشاهده می کنید:

---
---
---
---
---
 
 
---
 
 
---
 
 
---
---
---

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.