گروه: اخبار استان خبر: 133840 / تاریخ انتشار : 1398/5/1 ساعت : 10:38
حمایت ائمه جمعه کهگیلویه و بویراحمد از مواضع مقتدرانه فرمانده ناجا؛

ائمه جمعه در برخود با هنجارشکنان کنار نیروی انتظامی هستند/مواضع سردار اشتری مورد تحسین اقشار مختلف مردم است/ناجا تنها نیست

ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد حمایت خود را از مواضع مقتدرانه فرمانده ناجا در برخورد با قانون شکنان و هنجارشکنان اعلام کردند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ائمه جمعه استان کهگیلویه و بویراحمد حمایت خود را از مواضع مقتدرانه فرمانده ناجا در بخرورد با قانون شکنان و هنجارشکنان اعلام کردند که متن صحبت های آن ها در گفتگو با صبح زاگرس در ادامه آمده است:

 

حمایت امام جمعه موقت یاسوج از پلیس در مبارزه با هنجارشکنان و قانون شکنان

حجت الاسلام موسوی اعظم  گفت: یکی از وظایف هر انسان مومن از جمله  برادر و خواهر این است که امر به معروف و نهی از منکر کنند که جامعه از همه لحاظ شرافت واقعی خودش را حفظ کند و با بی شرمی و بی حیایی مبارزه کنند و همه ما باید در این زمینه همیار واقعی نیروهای نظامی و انتظامی و آمران به معروف باشیم تا منکر به طریق واقعی از بین برود.

 

امام جمعه موقت یاسوج بیان کرد: بهترین افراد نزد پیامبر اسلام کسانی هستند که امر به معروف  و نهی از منکر  را به خاطر باورهای دینی در صحنه عمل انجام دهند بنابراین این کار  یکی از بهترین فریضه هاست  که باید در صحنه عمل باشیم.

 

حجت الاسلام موسوی اعظم  عنوان کرد: برخی ها به دنبال پیاده شدن امیال سوء خود و اشاعه بی بند و باری در جامعه هستند و تلاش می کنند که به راه های مختلف این را در جامعه ظاهر کنند به طور قطع این افراد با پاکی و عفت شرم و حیا در جامعه مخالف هستند و هنجارشکنی می کنند.

 

امام جمعه موقت یاسوج تصریح کرد: آنهایی که تاکنون  به دنبال بی حیایی بودند اکنون به هر طریقی دست به کارهایی می زنند که چهره پلیس را خدشه دار کنند و گاهی برخی مسائل کوچک را خیلی بزرگ جلوه می دهند که اذهان عمومی را دچار تشویش کنند و خودشان را برای جامعه مظلوم جلوه دهند.

 

وی ضمن تاکید بر این که پلیس باید با همه توان با این هنجار شکنان در جامعه برخورد و مبارزه کند تصریح کرد: من صد در صد از پلیس حمایت می کنم و همیشه در مکان های مختلف اعلام می کنم که پلیس حافظ آبرو و شرافت  و اموال  مردم است ما نیز وظیفه داریم حمایت کنیم و این حمایت ما نیز باید عملی باشد.

 


 

 امام جمعه موقت شهرستان بهمئی با تقدیر از مواضع صریح فرمانده نیروی انتظامی در جمع ائمه جمعه سراسر کشور،گفت:ائمه جمعه در برخورد با هنجار شکنان در کنار نیروی انتظامی هستند.

 

حجت الاسلام علی مجاهدی نسب تصریح کرد:نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم مبارزه با موانع امنیت داخلی است که به صورت مکرر شاهد به شهادت رسیدن تعدادی از فرزندان این مرز و بوم در لباس مقدس نیروی انتظامی هستیم.

 

وی افزود:دشمنان نظام با ترسیم چهره ای خشن از برخورد های ماموران نیروی انتظامی سراسر کشور و انتشار در فضای مجازی به دنبال استحاله کردن اقتدار این نهاد است، در صورتی که پلیس ما روز به روز با آگاهی و آموزش روند توسعه رو به رشدی دارد.

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی افزود: در اتفاقات اخیر که تعدادی از بدحجابان به صورت برنامه ریزی شده و آموزش توسط سرویس های جاسوسی، در خیابان برخی از شهرهای کشور اقدام به کشف حجاب و برخورد شدید با ماموران ناجا کرده و با اینکار دنبال القای خشونت پلیس علیه شهروندان بودند، مظلومیت ناجا را در کنار اقتدار آنها، به وضوح دیدیم.

 

حجت الاسلام مجاهدی نسب با بیان اینکه مامور نیروی انتظامی ضابط قانونی قضائی است، گفت:این پرسنل زحمتکش در مقابل این همه توهین تنها به وظایف قانونی خود عمل می کنند و حتی در همین حالات هم بدلیل فشار شدید مورد مواخده قرار می گیرند.

 

وی خاطرنشان کرد:امنیت هزاران کیلومتر مرز کشور از شرق تا غرب و از شمال تا جنوب بر عهده جان برکفان نیروی انتظامی است و شهدای مرزبان ما از ابتدای انقلاب تاکنون آمار بالایی است.

 

امام جمعه موقت شهرستان بهمئی در ادامه با اشاره به اینکه نیروی انتظامی حافظ امنیت جان و مال مردم است، گفت:مواضع صریح سردار اشتری در برخورد با هنجار شکنان در کلیه سطوح جامعه قابل تحسین است و ائمه جمعه از این مواضع مقتدارنه ناجا که در راستای ارتقای امنیت عمومی است، حمایت می کنند.

 

حجت الاسلام مجاهدی نسب تصریح کرد:همانگونه که فرمانده ناجا هم به صراحت اعلام کرد، فضای مجازی ما افسار گسیخته است و در آن جرایم بسیاری در حوزه امنیت، اخلاق، حریم خصوصی و نظام خانواده رخ می دهد که باید کنترل و مدیریت شود.

 

امام جمعه موقت بهمئی در پایان سخنان خود گفت:دفاع از عملکرد مثبت ناجا در این برهه از زمان که دشمن در صدد تخریب این نهاد انقلابی و زحمتکش است، یک وظیفه عمومی است.

 


 

امام جمعه موقت شهرستان لنده در واکنش به اقدامات و مواضع انقلابی سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به مقوله امنیت در جامعه گفت: مواضع انقلابی و قابل تحسین فرماندهی ناجا نشان از درایت و هوشمندی وی در شناسایی تهدیدات جنگ نرم و شبیخون فرهنگی است که مقام معظم رهبری سال هاست نسبت به ان به دستگاه های اجرایی و فرهنگی هشدار های لازم را بیان کردند.

 

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا بیان کرد: مواضع صریح و انقلابی سردار اشتری در برخورد قاطع با افراد هنجار شکن و مفاسد اجتماعی از جمله بی حجابی بدون شک مورد تحسین اقشار مختلف مردم است که قطعا مردم نیز حمایت خود را از ناجا خواهند داشت.

 

امام جمعه موقت لنده تصریح کرد: همه ما باید خوب بدانیم که خودرو حریم خصوصی نیست که فرد با هر پوششی آزادانه با آن تردد کند و اقدام به کشف حجاب کند که بدون شک مطالبه جامعه نیز برخورد با چنین افراد هنجار شکنی است.

 

وی گفت: اگر نیم نگاهی به وصایای شهدای عزیز داشته باشیم به خوبی خواهیم دید که  مهمترین بحث در این وصایا توصیه به رعایت حجاب و عفاف در جامعه است که متاسفانه امروز این وصیت مغفول واقع شده است.

 

خطیب موقت نماز جمعه شهرستان لنده گفت: اگر سایر ادارات و نهادهای ما در جامعه همانند نیروی انتظامی با این پدیده ها مقابله می کردند و فرهنگ سازی می کردند امروز نیروی انتظامی تنها نبود و لازم است افراد هنجار شکن خوب بدانند که مردم ناجا را در این امر مهم تنها نخواهند گذاشت.

 

وی اظهارکرد: امروز طعم شیرین امنیت مرهون تلاش ها و زحمات و خون دل هایی است که فرزندان این ملت در نیروی انتظامی در حال حراست شبانه روزی از امنیت پایدار مردم جامعه هستند و در این راه چه فرزندان جوانی که خونشان در راه اهداف و آرمان های انقلاب هزینه شد تا این انقلاب از دست نا اهلان و چنین افرادی در امان بماند.

 

الهی نیا اظهارکرد: مواضع انقلابی سردار اشتری بدون شک مورد تحسین همه مردم است و لازم است این فرمانده عزیز و همکارانش خوب بدانند که مردم در کنار انان هستند و نمی گذارند توطئه های دشمنان خدشه ای به خدمات شایسته نیروی انتظامی وارد سازد و مردم نیز قدردان زحمات همه کارکنان ناجا هستند.


 

امام جمعه پاتاوه ضمن حمایت از مواضع سردار اشتری فرمانده نیروی انتظامی در خصوص برخورد با قانون شکنان گفت: حجاب یکی از ضروریات دین اسلام است  که خداوند متعال به صراحت و تلویحی به این موضوع پرداخته است و از برکات و خصوصیات حجاب این است که سبب آرامش و امنیت روانی جامعه می شود.

 

حجت الاسلام چراغی بیان کرد: سردار اشتری به عنوان یکی از ضابطین قضایی ماموریت و وظیفه قانونی  خود را در برابر قانون شکنان را اجرا میکند.

 

وی افزود: یکی از درخواست های سردار اشتری در جمع ائمه جمعه حمایت از او در برنامه های اجتماعی از جمله موضوعاتی مانند عفاف و حجاب، همچنین امر به معروف و نهی از منکر بوده است که ائمه جمعه می توانند با به وجود آوردن یک گفتمان قوی در جامعه سبب بهره بردن  از برکات عفاف و حجاب شده  و از طرفی آسیب ها و ضررهای این موضوع در جامعه کاهش پیدا کند.

 


 

در حال تکمیل ....

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.