گروه: اخبار استان خبر: 133834 / تاریخ انتشار : 1398/5/1 ساعت : 10:08

فراموشی تپه نورالشهدا سی سخت در غبار روزمرگی مسوولان/غربت هشت ساله شهدای گمنام در مهد فرهنگ استان +تصاویر

قریب به 8 سال از خاکسپاری دو شهید گمنام در تپه نورالشهدای سی سخت می گذرد و در این بین چهار فرماندار عزل و نصب شده است ولی تا کنون وضعیت این تپه بهبودی پیدا نکرده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از  سفیردنا؛ قریب به 8 سال از خاکسپاری دو شهید گمنام در تپه نورالشهدای سی سخت می گذرد و در این بین چهار فرماندار عزل و نصب شده است ولی تا کنون وضعیت این تپه بهبودی پیدا نکرده است.

 

گلزار شهدای شهر سی سخت از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست و این درحالی است که بیش از سه سال از وعده های شهردار سی سخت در خصوص سازماندهی آن می گذرد.

 

 

شهردار سی سخت در مهرماه سال 96 در آییی با حضور استاندار وقت کهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی در این خصوص گفت: طرح ساماندهی تپه نورالشهدا سی سخت در جنوب غربی این شهر و با اعتبار یک میلیارد و 500 تومان از محل ارتقا شاخص‌ها در زمینی به مساحت 3 هکتار اجرا می شود.

 

 

اکنون پس از گذشت دوسال از این موضوع مشاهده می شود که هنوز حتی جاده دسترسی به این تپه نیز خاکی است و زیباسازی و ساماندهی خاصی در این خصوص صورت نگرفته است.

 

موضوع تا جایی پیش رفت که برخی از جوانان سی سخت در اقدامی خود جوش، دست به ساخت پله های دسترسی به قبور مطهر این شهدا زدند.

 

 

عباس بهشتی روی فرماندار اسبق دنا در سال 1395 از اختصاص مبلغ 1 میلیارد و 200 میلیون ریال برای محوطه سازی و جاده دسترسی به این مجموعه خبر داده ولی اکنون با گذشت سه سال از این خبر این موضوع تحقق پیدا نکرده است.

 

 

نادیا صداقت سرپرست سابق فرمانداری دنا نیز از ساماندهی این تپه و واگذاری پروژه بهسازی جاده دسترسی آن به شهرداری سی سخت خبر داده بود.

 

 

 

در تازه ترین اخبار در این خصوص، شهردار سی سخت موظف به زیرسازی و آسفالت جاده دسترسی به این تپه شده که اکنون پس از انتصاب چهارمین فرماندار دنا نیز تا کنون این جاده دسترسی ساماندهی نشده است.

 

 

اکنون باید مشاهده کرد که فرمانداری دنا با زمامداری علیپور می تواند نیروی محرکه ای برای ساماندهی این یادمان شهدای گمنان باشد و آیا شهردار سی سخت به وعده های خود در این خصوص عمل می کند؟

 

 

انتهای پیام/د

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.