گروه: اخبار استان خبر: 133777 / تاریخ انتشار : 1398/4/31 ساعت : 17:45

راهکارهایی ساده و مفید برای افزایش حریم امنیت در اینستاگرام

تعدادی از کاربرانی که از اینستاگرام استفاده می کنند، اکانت خود را از دست می دهند و هک می شوند. هک شدن اینستاگرام بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که تعداد فالور های زیادی داشته باشند. با وجود این اتفاقات که تعداد آن ها هم کم نیست، موضوع امنیت اینستاگرام بیشتر توجه ها را به خود جلب می کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ظهور تکنولوژی‌های نوین ارتباطی در عصر حاضر به همراه تحولاتی که در فضای مجازی بوجود آمده است، بسیاری از کارکردهای خانواده‌ها را دچار اختلال کرده‌ است.

 

به دلیل ویژگی‌های خاص فضای مجازی و نو بودن این پدیده، بسیاری از والدین فرصت، امکان و یا توان کافی برای شناخت دقیق این فضا و کاربردهای آن را به دست نیاورده‌اند و عدم آشنایی مناسب آنها با این فضا و در مقابل استفاده روزمره نوجوانان و جوانان و حتی کودکان از آن باعث شده است که یک فضای محرمانه و خصوصی در داخل خانه برای فرزندان ایجاد شود و آنها بدون دغدغه و بدون احساس وجود ناظر بیرونی به سایت‌های مختلف در این فضا دسترسی یافته و بعضاً به دلیل ویژگی‌های سنی و شخصیتی و کنجکاوی‌های خود متأثر از فضاهای ناسالم موجود در اینترنت است.

 

دراین میان با ظهور شبکه های اجتماعی خارجی با فرهنگ غالب خصوصا اینستاگرام به دلیل شرایط و دسترسی خاصی که برای افراد به وجود آورده بر این تهدیدات و آسیب ها افزوده شده است.

برنامه های هک کردن اینستاگرام

 اینستاگرام به واسطه ویژگی‌های خاصی که دارد بستر مناسبی برای حضور و فعالیت افراد مرتبط با مدلینگ را فراهم کرده است، فرهنگ حاکم بر صنعت مدلینگ، فرهنگی مبتنی بر خواسته‌های پوچ انسان غربی است و ورود آن به جوامع اصیل مانند جامعه ما که در پیشینه فرهنگی خود همواره به جامعه ای با ارزش شناخته می‌شود، یک هنجار شکنی بزرگ تلقی می‌شود.

 

دسترسی راحت به این شبکه، این قابلیت را فراهم کرده که افراد در مدت زمانی اندک، تصاویر فعالیت‌های روزمره‌شان را با دیگران به اشتراک گذاشته و با آنها مستقیما در ارتباط باشند، اینستاگرام یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی فعلی با بیش از 700 میلیون کاربر در سراسر جهان، از نظر تاثیرات منفی خصوصاً روی زنان و دختران جوان است.

 

 اینستاگرام سبب می شود دختران و زنان جوان خودشان را با نسخه ای فتوشاپی، فیلتر شده و غیرواقعی از آنچه که هستند مقایسه کنند همچنین استفاده از سرویس اشتراک عکس اینستاگرام می تواند تبعاتی برای سلامت روان نوجوانان داشته باشد.


 افرادی که پیش از این به دلیل نداشتن سواد تولیدگری امکان حضور فعال در رسانه‌های پیشین را نداشته اند در اینستاگرام به تولیدگران اصلی این شبکه اجتماعی تبدیل شده‌اند، فرایند تولیدگری انبوه توسط افرادی که هیچ اطلاعی از فرایند فرهنگ سازی ندارند و صرفا جهت تفریح و سرگرمی و یا از روی عقده های شخصی در فرهنگ غربی این شبکه اجتماعی غرق شده‌اند می‌تواند صدمات بزرگی را به بدنه سبک زندگی بومی وارد ‌کند.

آمار هک شدن اکانت های اینستاگرام

 قابلیت‌های فراوان این فضا باعث شده کاربران نگاه یک جانبه به فرصت‌ها داشته و از آسیب‌ها و تهدیدها غافل شوند و همین امر زمینه ساز وقوع بسیاری از جرایم سایبری شده است، که ارتقای دانش سایبری کاربران قطعا در کاهش وقوع اینگونه جرائم تاثیر مستقیم دارد.

 

در ادامه به برخی از روش های مناسب برای مقابله با خطرات احتمالی و افزایش حریم امنیت در این فضا می پردازیم:

 

تعدادی از کاربرانی که از اینستاگرام  استفاده می کنند، اکانت خود را از دست می دهند و هک می شوند. هک شدن اینستاگرام بیشتر برای افرادی اتفاق می افتد که تعداد فالور های زیادی داشته باشند. با وجود این اتفاقات که تعداد آن ها هم کم نیست، موضوع امنیت اینستاگرام بیشتر توجه ها را به خود جلب می کند و این سوال در ذهن به وجود می آید که آیا خود اینستاگرام و دیتابیس های آن امنیت کافی دارند؟ چگونه از هک اکانت جلوگیری کنیم.

 

همانطور که اشاره کردیم، باید امنیت اکانت خود را تا حد ممکن بالا ببرید تا از هک شدن احتمالی در امان بمانید اما چگونه بالا بردن امنیت اینستاگرام را باید انجام دهیم؟

انتخاب گذرواژه قوی یکی از تاثیر گذار ترین عامل ها در افزایش امنیت حساب در هر برنامه ای است. هکر های ساده معمولا کار را با حدس پسور شروع می کنند. پیشنهاد می کنیم از حداقل ۸ کاراکتر شامل عدد، حروف، علائم و.. استفاده کنید و حتی این پسورد را هم حداقل سالی یک یا دوبار عوض کنید.

 

مورد بعدی فعال سازی تایید دو مرحله ای است که در آن علاوه بر دانستن گذرواژه باید کد تاییدی که برای شما SMS می شود را هم وارد کنید.

برنامه های هک کردن اینستاگرام

یکی دیگر از کارهایی که می توان انجام داد افزایش امنیت ایمیل است؛ کارهایی که برای افزایش اکانت اینستاگرام گفته شده است را برای حساب ایمیل خود هم اجرا کنید. فراموش نکنید که ایمیل شما، دروازه ورودی به همه برنامه هایی است که با آن ایمیل ساخته شده اند. پس حتما حساب ایمیل خود را هم از نظر امنیت تقویت کنید.

 

خارج شدن از اکانت در دستگاه های مشترک نیز یکی دیگر از راهکارهاست؛ اگر از کامپیوتر یا گوشی عمومی برای استفاده از اکانت خود استفاده کردید، حتما پس از اتمام کار خود، از حساب خود خارج یا Log Out شوید. فراموش نکنید که در زمان ورود هم تیک گزینه Remember Me را در کامپیوتر های عمومی نزنید.

 

مراقب حملات فیشینگ هم باشید و اطلاعات حساب خود را در هر سایت و برنامه ای وارد نکنید. برخی از افراد سعی در گول زدن شما و دریافت اطلاعات حساب به روش های گوناگون و مهندسی های اجتماعی هستند.

 

بررسی اطلاعات حساب های مشکوک: اگر از یک حساب کاربری اطلاعات مشکوکی را دیدید، می توانید روی علامت منو (سه نقطه) در کنار آیدی آن تاچ کرده و About This Account را بزنید. در آپدیت های جدید اطلاعات مربوط به حساب به شما نمایش داده می شود. می توانید حساب های مشکوک را ریپورت یا گزارش کنید.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.