گروه: اخبار استان خبر: 133680 / تاریخ انتشار : 1398/4/31 ساعت : 08:56

قهوه خانه های مدرنی که بلای جان خانواده ها شده است

کافه های زیادی در شهر یاسوج و حاشیه های شهر وجود دارد اما نکته مهم این است که آیا نظارتی بر موادی که در این کافه ها سرو می شود وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کافه قهوه، کلمه ای برای آنهایی که در شهر و یا در روستا زندگی می کنند آشنا است چرا که امروزه در هر شهر و روستایی را نگاه کنیم یک کافه قهوه وجود دارد کافه هایی که برخی از انها شبیه یه آلونک کوچک است و برخی ها سرپایی چیزی می خورند و می روند و برخی دیگر نیز شبیه یک رستوران است که جوانان مدتی را در آنجا می مانند.

از شهر یاسوج که به سمت حاشیه های شهر یعنی مادوان، بلهزار، و از طرف دیگر به سمت تلخسرو و سرآبتاوه حرکت کنیم از دیدن این کافه قهوه ها محروم نمی شویم و همیشه هم می بینیم که مخاطب این کافه ها اکثرا جوانان هستند جوانانی که گاهی برای سرگرمی و از بیکاری به این کافه ها پناه می برند.

 

در کافه های شهر یاسوج قهوه هایی با اسم های جالب برای جوانان سرو می شود قهوه دوبل، قهوه تک و یا قهوه مخصوص  اما سوال اینجاست که این قهوه ها چه تفاوتی مثلا با یک قهوه ساده دارند سوالی که شاید جوابش یک هشدار  و تذکر برای مسئولان و خانواده ها باشد.

بدون شک همه ما اسم ترامادول را شنیده ایم و می دانیم این قرص تا چه اندازه خطرناک است و حتی فروش ان در داروخانه ها بدون تجویز پزشک ممنوع است چون که این قرص ماده ای اعتیاد آور است و بعد از اینکه فردی چند بار این ماده مصرف کند خیلی راحت معتاد می شود و اگر آن  را مصرف نکند رفتارش و برخوردش شبیه افراد معتاد می شود.

کافه های زیادی در شهر یاسوج و حاشیه های شهر وجود دارد اما نکته مهم این است که آیا نظارتی بر محتواهایی که در این کافه ها سرو می شود وجود دارد با توجه به اینکه به دلیل افزایش تعداد این کافه ها رقابت بین آنها نیز بیشتر شده است و هر کافه قهوه بهتری درست کند مشتری های بیشتری جذب می کند.

اما از نظر جوانان ما کدام قهوه بهتر است، قهوه ای که انرژی بیشتری به انها بدهد و یا باعث شود که اثرش بیشتر در بدن بماند قهوه خوبی است اما ماهیت قهوه ها یکی است چه چیزی این تفاوت را ایجاد می کند که جواب سوال قرص ترامادول است، قرصی که مصرف کردن آن بدون شک اعتیاد را به دنبال دارد.

برخی از کافه ها کارهای خوبی انجام می دهند و کافه هایشان کارهای فرهنگی نیز انجام می دهند که جای تقدیر دارد اما گاهی دیده می شود که در برخی از کافه ها از این قرص برای اثرگذاری بیشتر قهوهای خود استفاده می کنند و باعث می شود که یک جوان به راحتی دچار اعتیاد شود.

افراد زیادی در حاشیه های شهر یاسوج زندگی می کنند و جوانان زیادی نیز برای سرگرمی خود به این کافه ها می روند که نیاز است نظارت ویژه ای بر این کافه ها انجام شود سلامت جوانان شهر یاسوج در خطر است و کافه ها نیز به صورت قارچ گونه در حال رشد هستند.

گاهی می بینیم که فرزند ما که تا دیروز جوانی ارام بود امروزه به یک باره پرخاشگر می شود و حرف های نا مناسب می زند در این حالیست که باید به اعتیاد داشتن این فرد شک کنیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.