گروه: اخبار استان خبر: 133665 / تاریخ انتشار : 1398/4/30 ساعت : 08:07

واکنش شهردار لنده به حادثه سه شنبه بازار شهرستان

لازم است مردم شهرلنده بدانند این موضوع در حوزه اختیارات کمیته تنظیم بازار است و رئیس آن در هر شهرستان فرماندار و دبیر آن ریس اداره صنعت` معدن و تجارت است که حتما باید در خصوص ساماندهی سه شنبه بازار چاره جویی اساسی کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مختار مشهدی زاده در واکنش به برخی شبهات و مطالب در فضاهای مجازی و حقیقی در شهر لنده گفت: در خصوص سه شنبه بازار یا جمعه بازار وسایر روزها که در شهرهای مختلف استان برپا می شود در هیچ جای قانون نیامده که مسئولیت برپایی این روز صرفا به عهده شهرداری و شورای شهر باشد کما اینکه تا کنون فقط شهرداری متولی این بازار بوده است.

 

وی افزود: لازم است مردم شهرلنده بدانند این موضوع در حوزه اختیارات کمیته تنظیم بازار است و رئیس آن در هر شهرستان فرماندار و دبیر آن ریس اداره صنعت` معدن و تجارت است که حتما باید در خصوص ساماندهی سه شنبه بازار چاره جویی اساسی کنند.

 

شهردار لنده تصریح کرد: دیگر ادارات عضو شامل شهرداری، نیروی انتظامی، پلیس، شبکه بهداشت ودرمان، جهاد کشاورزی، تعاون روستایی، فراورده های نفتی در خصوص ستاد تنظیم بازار نقش دارند که همه باید به میزان مسئولیتی که دارند فعال باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: در این کمیته شهرداری نیز بعنوان عضو مکانی را با هماهنگی ستاد تنظیم بازار برای فروشندگان مهیا می کند که از دور سوم شورا تا کنون  این کار انجام گرفته و مکان فعلی نیز از گذشته وجود داشته و محوطه شرکت عشایری که حصارکشی و دارای درب ورودی بوده مورد اجاره شهرداری بوده است.

 

مشهدی زاده اظهار کرد: بیرون از چارچوب فضای سه شنبه بازار در حوزه شهرداری نیست و مسئولیتی نداشته و هردستگاه اجرایی دارای وظایف تعریف شده ثابتی است.

 

شهردار لنده گفت: شهرداری اگر مبالغی ناچیز دریافت کرده برای پرداخت اجاره مکان وجمع آوری زباله های بجا مانده است و سودی عاید شهرداری نمی شود و مدتی است که هزینه ای دریافت نکرده است.

 

وی در ادامه خاطرنشان کرد: صرف نظر از مطالب ذکر شده مدت یکسال و چندین ماه است که بدنبال مکان جدیدی بودیم اما مالک اراضی سطح شهر اجازه این کار را نمی دهند و تا کنون نتوانسیتم مکان جدیدی برای این بازار پیدا کنیم.

 

مشهدی زاده گفت: شاید مردم عزیز ما به بازار شهر دهدشت تشریف برده باشند، بیش از سه خیابان در شهر دهدشت در اختیار فروشندگان قرار میگیرد و کالای خود را عرضه می کنند و در این مدت زمان بحث ترافیک نیز به درستی رعایت می شود.

 

شهردار لنده گفت: بنابه تاکید شورای تامین شهرستان لنده سه شنبه بازار شهر لنده تا اطلاع ثانوی تعطیل می شود تا کمیته تنظیم بازار تصمیم نهایی را در این خصوص اتخاذ کند.

 

وی افزود: اعتقاد راسخ دارم که نقدهای سازنده می تواند مسئولان را در مسیر درست هدایت و راهنمایی کند اما نقد سازنده با تخریب هدفمند دو مسیر جداگانه هستند که باید کسانی که تخریب می کنند به خدمات شهرداری وشورای نیز توجه داشته باشند چرا که خدمات دولت و نظام است.

 

مشهدی زاده گفت: ضرورت نظارت و برخورد با افراد هنجار شکن در فضای مجازی یکی از مهمترین نیازهایی است که باید متولیان این امر نسبت به آن بیشتر نظارت داشته باشند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
کیوان
1398/4/30 - 17:08
تک تک شما ها مسئول هستید
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.