گروه: اخبار استان خبر: 133581 / تاریخ انتشار : 1398/4/28 ساعت : 14:59
امام جمعه موقت گچساران:

مسئولین جوانان را دریابند/ پویایی و رشد اقتصاد کشور در گرو ایجاد باور توانمندی است

امام جمعه موقت گچساران:جوانان توانمندی در جامعه داریم،جوانان کرامت می خواهند،کار که عار نیست اما مقدماتی می خواهد و اگر پول ندارید به جوانان فکر بدهید،حمایتشان کنید و برای جوانان شخصیت قائل بشویم

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،حجت الاسلام محمد سعید رشیدی کیا،امام جمعه موقت گچساران ظهر امروز در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته  ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به جایگاه و منزلت تقوا،گفت:آخرت بسیار نزدیک است و نکند یک وقت شب برود و روسیاهی برای ما باقی بماند چرا که صبحگاهان نزدیک است.

وی افزود:تشکر ویژه ای دارم از میزبانان گچسارانی خدام مولا علی بن موسی الرضا علیه السلام،گمان بنده براین است که پرچم آقا به عنوان یک نماد نشان دهنده حضور حضرت خواهد بودو صحنه های ارزشمندی که در شب میلاد این امام همام در بوستان شهدای گمنام این شهرستان دیدم قابل قدردانی و سپاسگذاری است.

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:اگرچه نماد سازی هیچ اشکالی ندارد و دنیای غرب هم امروزه به مبارزه سختی با دنیای اسلام و جهان تشیع پرداخته است آنهم با نمادهاشان،در حالی که چندین سال است که نتوانسته اند به حملات نظامی متوسل شوند.

رشیدی کیا تصریح کرد:پنجم مرداد ماه سالروز اولین نماز جمعه تهران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است و درود خداوند بر روح مطهر حضرت آیت الله طالقانی باد،که به همین مناسبت ائمه جمعه سراسر کشور این هفته را میهمان مقام عظمای ولایت بودند.

خطیب جمعه گچساران گفت:خدا را شاکریم که رهبری حکیم داریم و حکیم یعنی کسی که هر چیزی را در جایگاه خودش قرار می دهد،نماز جمعه یعنی زمینه سازی برای همدلی و تالیف قلوب است و حضرت حق به نماز جمعه در قلوب مومنین منزلتی بس بزرگ داده است.   

وی افزود:خداوند برکت ها به نماز جمعه و جماعات بخشیده است و نباید این برکت ها را دست کم بگیریم،مقام معظم رهبری فرمودند که بدانیم که نماز جمعه مسئولیتی بس بزرگ و سنگین است که ویژگی های ممتازی دارد و باید این فرصت را مغتنم شمرد.

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:نماز جمعه جایگاهی برای ذکر خداوند و اعلام انزجار از کسانی است که ما را از راه حق جدا می کند،رهبری باز فرمودند که نا امید کردن جوانان و گرفتن فرصت و عنصر جوانی از کشور و جامعه اسلامی این خودش یک منکر است.

رشیدی کیا تصریح کرد:روایت های از ائمه اطهارعلیهم السلام داریم که باید با جوانان به کرامت رفتار کنید و کرامت یک جوان تنها دست به سینه بودن و تعظیم نیست ،چراکه نیازهایی دارد و باید نیازهایش تا حدی که می توانیم برآورده شودتحصیلات،اشتغال ،ازدواج و موارد دیگر.

خطیب جمعه گچساران گفت:یک وقتی به مسئولی گفتم که جوانی درفلان اداره مشغول است وچرا حقوقش سروقت پرداخت نمی شود؟ که درجواب گفت" حاج آقا این که خوب است درحالی که خیلی ها بیکارند!؛ که باید توجه داشت این دیگر چه نوع استدلالی است؟.

وی افزود:جوانان توانمندی در جامعه داریم،جوانان کرامت می خواهند،کار که عار نیست اما مقدماتی می خواهد و اگر پول ندارید به جوانان فکر بدهید،حمایتشان کنید و برای جوانان شخصیت قائل بشویم چرا که حضرت آقا فرمودند که جوانان فرصت و سرمایه های کشورهستند و حیف است که دیگران این سرمایه های ارزشمند را از دست مان بربایند که البته به حول و قوه الهی نخواهیم گذاشت.

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:حضرت آقا فرمودند مناسباتی که امروزه در دنیای غرب با جمهوری اسلامی ایران انجام می گیرد از سر تکبر است و خود بزرگ بینی موجب می شود که غربی ها نتوانند حقایق را درک کنند.

رشیدی کیا تصریح کرد: همه عزیزانم در هر پست و مقامی که هستند هفته پیش از زبان مردم گچساران درخواست کردم و بازهم درخواست می کنم که فرمایش امیرالمومنین علیه السلام را اجرا کنید،چرا که فرمودند تکبر در مقابل متکبر تواضع است و در مقابل اینها نباید عقب نشینی کردو سفت و سخت بایستید.

خطیب جمعه گچساران گفت:اتفاقا آبادی اقتصادی ما در ایستادگی سفت و سخت است و همین امروز ترامپ گفته بود که با ملت ایران خصومت نداریم اما درخواست به فیفا داده بود که ذره ای از پول های ایران که در فیفا موجود است را ندهند.

وی افزود:مخصوصا انگلیس در کنار رفیق آمریکای اش به مثال گربه نره و روبای مکار پینوکیوی دنیای ما می مانندو هر جا که گربه نره را می بینید روباه مکار انگلیس هم در کنارش است،اینها ضرباتی به مملکت و ایران عزیزمان زدم و آخرین بار هم توقیف کشتی نفتی کشورمان بود  و حق دفاع در مقابل این قضیه را محفوظ می داریم و به شدت ایستادگی خواهیم کرد.

امام جمعه موقت گچساران اظهارکرد:هفته آینده روزبزرگداشت آیت الله کاشانی را داریم که در راه ملی شدن صنعت نفت با انگلیسی ها مبارزاتی داشتند و یاد و خاطره این مجاهد بزرگ را گرامی می داریم و  ازخداوند متعال برای خادمین این مرز بوم سلامتی و سعادت آرزومندیم.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.