گروه: اخبار استان خبر: 133535 / تاریخ انتشار : 1398/4/29 ساعت : 19:03
روستاگردی بخش دوم:

روستای ساران(سورن) بخش کبگیان را بیشتر بشناسید/ از درد دل های پیرمرد سارانی تا زیبایی های مزارع برنج+تصاویر

مزارع گندم این روستا رنگ زیبای طلایی را به طبیعت آن بخشیده است و زمین های که در حال نشاء برنج هستند دل هر گردشگری را می رباید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ؛ به نقل از چهارفصل ؛ استان کهگیلویه وبویراحمد در کشور یه یک استان چهارفصل معروف است و شهرستان بویراحمد سرآمد این استان در حضور طبیعی و گردشگری است.

 

 روستای ساران(سورن)  دربخش کبیگیان شهرستان بویراحمد و در فاصله 35 کیلومتری شهر یاسوج واقع شده است. این بخش تعدادی روستا را در برمی گیرد که یک از آنها روستای ساران است .

 

 وقتی از دوراهی جاده یاسوج- اصفهان وارد جاده یاسوج- دهدشت می شوید اولین روستای که چشم شما را به خود خیره می کند روستای زیبا و طیبعیت جالب و دیدنی ساران است.

 

مزارع گندم این روستا رنگ زیبای طلایی را به طبیعت آن بخشیده است و زمین های که در حال نشاء برنج هستند دل هر گردشگری را می رباید.

 

این روستا که در حاشیه رودخانه بشار واقع شده است و بخش عمده مردم این روستا به کشاورزی و دام داری مشغول اند.

 

 

نشاء برنج در روستای ساران به دلیل نزدیک بودن به رودخانه بشار همچنین برخورداری از اب و هوای مطبوع باعث شده این روستا دارای ویژگی های مننحصر به فردی باشد.

 

 

در زمان بازدید از روستای ساران با پیر مردی برخورد می کنیم که از مشکلات روستا به ما می گوید.

 

این فردسالخورده روستایی از نبود اسفالت مناسب ، عدم زدن دیوار تکیه گاه کنار جاده دورن روستای ساران از مسئولان ابراز گله مندی می کرد.

 

---

 

وی در ادامه خواستار این است که مسئولان بیشتر به فکر مردم روستای باشند تا مردم مجبور نباشند روستا را ترک کنند و به شهر بیایند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر امده است؛

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.