گروه: اخبار استان خبر: 133356 / تاریخ انتشار : 1398/4/26 ساعت : 09:26

شلیک های شبانه به قلب آسایش مردم در تالارهای عروسی یاسوج

منطقه محمود آباد یاسوج به دلیل دارا بودن شرایط مناسب آب و هوایی سبب به وجود آمدن باغات و تالارهای عروسی در این منطقه شده است از طرفی این موضوع مشکلاتی را برای ساکنان به همراه داشته که یکی از آنها به وجود آمدن آلودگی های صوتی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛ منطقه محمود آباد یاسوج به دلیل دارا بودن شرایط مناسب آب و هوایی سبب به وجود آمدن باغات  و تالارهای عروسی در این منطقه شده است از طرفی این موضوع مشکلاتی را برای ساکنان به همراه داشته که یکی از آنها به وجود آمدن آلودگی های صوتی است.

 

در همین ارتباط تعدادی از اهالی منطقه محمود آباد سفلی در گفت و گو با پایگاه خبری بویرخبر از مشکلات عروسی های شبانه گلایه هایی داشته که شرح آن در زیر آمده است:

 

حاتمی از ساکنان محمود آباد یاسوج گفت: برخی جشن های عروسی در ساعات 2 الی 3 شب پایان یافته و مشاهده می شود در همین ساعات جشن های عروسی در هنگام خروج از مسیرهای مسکونی اقدام به تیراندازی می شود.

 

وی بیان کرد: تیراندازی های شبانه علاوه بر سلب آرامش در محمود آباد یاسوج، در برخی مواقع سبب به خطر افتادن جان اهالی این منطقه شده است.

 

این شهروند بیان کرد: قرار بر این بود که کمربندی از سوی محمود آباد سفلی به خیابان رجاء متصل شود  همین موضوع تا حدودی مشکلات ناشی از عروسی ها و آلودگی ها صوتی را رفع می کرد که  بخشی از آن اجرا شده است و مابقی به صورت نیمه کاره رها شده است.

 

از دیگر ساکنان منطقه محمود آباد گفت: باغات و تالارهای عروسی در منطقه محمود آباد یاسوج سبب رونق شادی مجالس هم استانی ها و همشری ها در شهر یاسوج می شود و با شادی و ازدواج جوانان همه مردم خصوصا اهالی محمود آباد شاد می شوند اما آسیب هایی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: در کنار شادی مردم که مخالفتی با این موضوع نیست اما در برخی مواقع سبب می شود آرامش و آسایش ساکنان این منطقه از آنها سلب شود و خدایی نکرده حق دیگران ضایع شود و آن هم زمانی است که در زمان عروسی سرعت زیاد خودروها، ترمزهای ناگهانی، بوق های ممتد خودروها، شلیک اسلحه در پایان عروسی و عبور از بین مناطق مسکونی محمود آباد برای ما ایجاد خطر میکند و این موضوع مشکلات روانی به وجود می آورد و از لحاظ شرعی سبب حق الناس می شود خصوصا در ساعات 3 الی 4 شب که ساکنان باید آرامش داشته و در خواب هستند.

 

این شهروند افزود: به نظر می رسد باید در رابطه با ساعات اتمام کار تالارهای عروسی و باغات در منطقه محمود آباد توسط خود باغداران به جهت رفاه حال ساکنان تجدید ننظر صورت گیرد که عروسی ها طول نکشیده و سبب سلب آرامش شهروندان نشود.

 

وی افزود: از همه همشریان و کسانی که مجالس عروسی و جشن داشته تقاضا داریم به مهمانان خود و همچنین مالکان باغات در کنار شادی ها خود تذکری مبنی بر رعایت حقوق دیگران برای جلوگیری از سلب آرامش ساکنان منطقه داشته باشند تا تیراندازیها، بوق های ممتد، سرعت زیاد و هر گونه آلودگی صوتی که منجر به اذیت و آزار ساکنان شود، صورت نگیرد.

 

یکی دیگر از شهروندان بیان کرد: باید برای برگزاری مراسمات عروسی  حد و مرزی وجود داشته باشد ولی مشاهده می شود برای این موضوع هیچگونه ساعتی تعیین نشده است و یا این که رعایت نمی شود.

 

وی افزود: مسوولان اماکن باید با نظارت بر کار و فعالیت تالارها و با مشخص کردن زمان، مراسمات آنها در یک بازه زمانی خاص انجام شود، و اینطور نباشد که بعد از ساعت 3 الی 4 بعد از نصف شب فعالیت این تالارها و باغات عروسی ادامه داشته باشد.

 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 5 نظر
کیهان
1398/4/26 - 12:42
واقعا این قضیه خیلی بده
rateup 1
 ratedown 0
بهنام مقدم
1398/4/26 - 12:58
واقعا سطح فرهنگ زیر صفره
rateup 1
 ratedown 0
فتانه
1398/4/26 - 13:00
مسئولی هم وجود نداره که نظارت کنه
rateup 1
 ratedown 0
لقمانی
1398/4/26 - 13:01
مردم باید خودشون رعایت کنند
rateup 1
 ratedown 0
پریسا
1398/4/26 - 13:33
واقعا خیلی زشته آدم می خواد بخوابه تا صدای تفنگ میاد
rateup 1
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.