گروه: اخبار استان خبر: 133352 / تاریخ انتشار : 1398/4/25 ساعت : 15:02
صبح زاگرس گزارش می دهد؛

پاسخ شهردار یاسوج به نسبت امکانات آبشار یاسوج و عوارضی که دریافت می شود+تصاویر

شهردار یاسوج گفت: طرح جامع آبشار یاسوج به زودی اجرا می شود و اکنون بحث گازکشی آن در حال انجام است و بحث عقب نشینی سازه ها در آبشار یاسوج را در برنامه داریم اینها نیز مشخص شده و وارد کمیسیو ن ماده 100 شده است که در آنجا نیز به زودی تصمیمی گیری هایی انجام می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، آبشار یاسوج یکی از زیباترین مناطق گردشگری و تفریحی در شهرستان بویراحمد است که به دلیل قرار گرفتن در مرکز استان در روزهای تعطیل معمولا پر از مسافر است و گاهی به دلیل حجم زیاد مسافران ظرفیت آبشار تقریبا تکمیل می شود و برخی از مسافران مجبور می شوند بر گردند.

 

آبشار یاسوج امکاناتی دارد که می توان گفت از گذشته بوده و در چند سال اخیر چیز جدیدی به آن اضافه نشده است در حالی که این آبشار ظرفیت بسیار خوبی دارد که بوسیله  آن بتواند در اقتصاد استان نیز تاثیرگذار باشد با این وجود آبشار یاسوج همان چهره چند سال قبل خود را دارد و زیبایی خاصی به آن اضافه نشده است.

هر چند که جنبه طبیعی بودن آن باید حفظ شود و توسط انسان دستکاری نشود اما کمبود برخی امکانات نیز احساس می شود  از جمله دیوارهای رنگ و رو رفته ای که در آبشار وجود دارد با وجود اینکه شهرداری برای ورود مسافران  به آبشار ورودی دریافت می کند اما خدمات قابل توجهی ارائه داده نمی شود.

به کار بردن ابتکار و خلاقیت در محوطه آبشار یاسوج از جمله رنگ آمیزی و نورپردازی محیط نیز می تواند به زیباسازی محیط آن کمک کند و گاهی مسافران در خصوص نبود مکان مناسب برای اسکان در آبشار یاسوج گلایه مند نیز هستند.

شهردار یاسوج در پاسخ به سوال خبرنگار صبح زاگرس گفت: در شهرهای مختلف  معمولا پارک های  اسکان وجود دارد که متولی آنها فقط شهرداری نیست و میراث فرهنگی هم می تواند متولی ایجاد سکو در آبشار یا سایر مناطق گردشگری  باشد.

مقدم افزود: ما در همین خصوص صحبت هایی داشتیم که اکنون  بحث بر این است بتوانیم پارک اسکان موجود را توسعه دهیم و بتوانیم پارک اسکانی بهتر از چیزی که هست برای اسکان ایجاد کنیم اکنون بحث ممنوعیت اسکان در آبشار یاسوج داریم که تا کنون به دلیل ترافیکی که در آبشار وجود دارد نتوانستیم آن را اعمال کنیم.

شهردار یاسوج افزود: ورودی که شهرداری یاسوج برای آبشار دریافت می کند در مقابل همه وروردی هایی که در شهرهای دیگر برای مکان های گردشگری شان دریافت می شود ناچیز است پسماند و کارهای فضای سبزی که انجام می شود ومدیریتی که شهرداری در آنجا انجام می دهد هزینه بر است.

وی ادامه داد:  دریافت پنج هزار تومان برای ورودی ها عددی نیست ضمن اینکه اینقدر اصرار بر ورود مسافر در آبشار است که ما اصلا دنبال ورودی نیستیم دنبال این هستیم  که ساماندهی ابشار انجام شود.

مقدم تصریح کرد: طرح جامع آبشار یاسوج به زودی اجرا می شود و اکنون بحث گازکشی آن  در حال انجام است و بحث عقب نشینی سازه ها در آبشار یاسوج  را در برنامه داریم اینها نیز مشخص شده و وارد کمیسیو ن ماده 100 شده است که در آنجا نیز به زودی تصمیمی گیری هایی انجام می شود بنابراین معبر باز شود ساماندهی بهتر آبشار انجام می شود.

وی در خصوص عرضه قلیان در آبشار گفت: اماکن و شهرداری هر دو باید نظارت داشته باشد امیدوارم بتوانیم جایگزین مناسبی برای این موضوع  در آبشار ایجاد کنیم مثلا بازی های تفریحی در آنجا ایجاد کنیم تلاش می کنیم با کمک نیروی انتظامی این موضوع را در آبشار یاسوج و پارک ها به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.