گروه: اخبار استان خبر: 133307 / تاریخ انتشار : 1398/4/26 ساعت : 09:49
اظهارات شهروندان یاسوجی پس از ترندشدن #اجاره_خانه

اقدام کاربران فضای مجازی دست مریزاد دارد/ فکری به حال خانه های خالی کنید/احساس مسئولیت در قبال هم نوع خود و اجاره نشین داشته باشیم+تصاویر

یکی از شهروندان گفت: مسئولین باید فکری به حال خانه های خالی کنند و مالیات های بیشتری برای آنان در نظر بگیرند تا افرادی که اجاره بیشتری می گیرند حداقل سعی کنند به خاطر مالیات زیاد که به آن‌ها تعلق گرفته است مجبور شوند خانه‌ها را با قیمت مناسب به خانواده‌ها اجاره دهند و مردم نیز از گرفتاری نجات پیدا کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ در هفته های اخیر کاربران فضای مجازی به دنبال حمایت از مستأجرینی که حقوق آن ها پایمال شده است و همچنین صاحبان خانه ای که اجاره بها را بدون دلیل بسیار بالا برده اند در شبکه اجتماعی توئیتر هشتگ #اجاره_ خانه را ترند برتر کردند که این موضوع واکنش شهروندان یاسوجی را نیز در پی داشت وآن ها نیز از افزایش روند اجاره بها در استان ابراز نارضایتی کردند.

 

 

یکی از شهروندان شهر یاسوج بیان کرد: اقدام کاربران فضای مجازی بسیار خوب بوده است و من می توانم به آنها بگویم کارشان واقعا عالی بوده و دست مریزاد دارد.

 

وی افزود: تنها اجاره خانه نیست که قیمت آن یک دفعه بالا رفته است و همه این مسائل در کشور همینطور است مسئولین باید نظارت داشته باشند اما حرف من با خودم و مردم این است کمی نوع‌ دوستی و احساس مسئولیت در قبال هم نوع خود داشته باشیم بسیار خوب است.

 

این شهروندادامه داد: شاید این صحبت کلیشه‌ای باشد اما به نظر من مردم باید خودشان تلاش کنند تا سطح زندگی شان را بالا ببرند، صحبت من با شمایی است که الان هم پولی ندارید برای  اجاره بدهید به نظر من شما باید خودتان فکر کنید و تصمیم بگیرید دیگر از دست دولت برای مردم هیچ کاری بر نمی آید و مردم خود باید به فکر زندگی شان باشد، حالا که از همه نظر به ما فشار می آید با هم مهربان تر باشیم.

 

 

 شهروندی دیگر اظهار کرد: کار کاربران فضای مجازی قطعاً کار بسیار مثبتی است از جمله نکات مثبت و خوبی بوده که در فضای مجازی بازخورد خوبی داشته است اما تنها اکتفا کردن به اینکه آن را به فضای مجازی محدود کنیم و این اقدام را وارد فضای واقعی نکنیم این اقدام ناکار آمد جلوه پیدا می کند که این هشتگ باید در فضای واقعی کارکردهای خودش را نشان دهد و مسئولین وارد فضاشوند و اقدامات لازم را انجام دهند،  مشکلات مردم را مشاهده کنند و ودرد های زندگی مردم رادرک کنند وبرای حل آن ها اقدام کنند، نه این که فقط یک ترند اکتفا شود.

 

 

مسئولین در بحث اجاره خانه می توانند کارهای زیادی انجام دهند با استفاده از نظارت هایی که بر روی اجاره بها دارند می توانند این مورد را کنترل کنند خیلی از خانه ها هستند که به مدت زیادی بلا استفاده هستند و بدون اینکه کسی در آنها ساکن باشد خالی مانده اند.

 مسئولین باید فکری به حال خانه های خالی کنند و مالیات های بیشتری برای آنان در نظر بگیرند تا افرادی که اجاره بیشتری می گیرند حداقل سعی کنند  به خاطر مالیات زیاد که به آن‌ها تعلق گرفته است  مجبور شوند خانه‌ها را با قیمت مناسب به خانواده‌ها اجاره دهند و مردم نیز از گرفتاری نجات پیدا کنند.

 

ای بزرگواران و عزیزان! کسانی که مستاجر شما هستند قطعاً دارند با این شرایط سخت دست و پنجه نرم می کنند و در این گرانی ها نگرانی های بسیاری دارند همانطور که امام صادق علیه السلام می فرمایند: همان طور که دوست داری دیگران با تو رفتار کنند تو نیز با دیگران رفتار کن اگر خود شما مستاجر بودی دوست داشتی واقعا چه رفتاری با شما بشود.شهروند دیگری گفت: فضای مجازی با توجه به اینکه خطراتی دارد اما می بینیم که می توان از آن درست استفاده کرد و این اقدام  یکی از مزایایی است که می تواند مفید باشد و تلنگری به مسئولین باشد برای اینکه بتوانند مشکلات مردم را حل کنند و از مشکلات آنها آگاه شوند.

 

 

 

در این برهه از زمان معضل اجاره خانه یک معضل جدی برای تمامی مردم شده است و اقدامی که کاربران فضای مجازی در اینستاگرام و توییتر انجام داده اند باعث می شود که مسئولین بهتر و بیشتر صدای مردم را بشنوند از مشکلات مردم آگاهی پیدا کنند مسئولین امر مانند وزارت راه و شهرسازی و مسکن و همچنین اصناف باید بر اجاره بها نظارت داشته باشند، مسئولین باید مشکلات مردم را ببینند و بدانند که در این شرایط سخت اقتصادی مردم تحت فشار هستند.

 

مسئولین باید نظارت های خود را شدید تر کنند و به مسائل و مشکلات مردم بپردازند تا مشکلات و مسائلی که مردم روزانه با آنها دست و پنجه نرم می کنند را به حداقل برسانند باید اقدامات ویژه‌ای را در خصوص تورم و همچنین اجاره بها انجام دهند.

 

مسلما همه کسانی که الان صاحب خانه هستند همه از اول صاحب خانه نبوده اند و بعد از یک دوره ای صاحب خانه شده اند و اجاره نشین بوده اند پس باید مشکلات مردم را درک کنند شعر بنی آدم اعضای یکدیگرند نیز بیانگر همین مفهوم است صاحبخانه ها هم که از نوع مردم هستند بیشتر از مسئولین می‌توانند مردم را درک کنند و با توجه به آن حس نوع دوستی و مسئولیتی که دارند می توانند از مشکلاتی که بردوش خانواده‌ها وجود دارد بکاهند تا فشار کمتری به مردم وارد شود.
 

 شهروند دیگری نیز گفت: صاحبان ملک و خانه، اجاره خانه ها را کمی پایین تر بیاورند و خانواده‌ها را درک کنند تا افرادی که به سختی خرج و مخارج  خود را در می‌آورند بتوانند اجاره خانه خود را بپردازند صاحبخانه ها نیز با این مستاجران هم نوع هستند و باید آنها را درک کنند،  مسئولین باید نظارت کنند و قیمت گذاری ها را اعلام کنند تا کسی نتواند از آنها تخطی کند ای صاحب خانه ها انصاف را رعایت کنید که  چیزی بهتر از انصاف وجود ندارد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.