گروه: اخبار استان خبر: 133240 / تاریخ انتشار : 1398/4/24 ساعت : 18:23
گزارش مردمی؛

شهروندان یاسوجی خواهان عمل مسئولان به وعده داشتن یک تیم فوتبال شدند

یکی از موضوعاتی که در شهر یاسوج مورد بحث در بین جوانان بوده، مقوله تیم فوتبال است در همین ارتباط شهر یاسوج در چند سال گذشته تیم شهرداری یاسوج را داشته که کارنامه خوبی از خود به جای گذاشت اما امروز خبری از آن نیست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ به نقل از بویرخبر؛  یکی از موضوعاتی که در شهر یاسوج مورد بحث  در بین جوانان بوده، مقوله تیم فوتبال است در همین ارتباط شهر یاسوج در چند سال گذشته تیم شهرداری یاسوج را داشته که کارنامه خوبی از خود به جای گذاشت.

 

باید اشاره کرد زمانی زیادی نگذشت که این تیم منحل شد، و در شرایط حاضر جز خاطرات چیز دیگری از آن در اذهان باقی نماند  در همین خصوص با  شهروندان یاسوجی گفت و گویی صورت گرفت که مشروح آن در زیر آمده است:

 

 

یکی از جوانان شهر یاسوج گفت: امروز نبود یک تیم فوتبال بومی که بتواند در لیگ های استانی و کشوری برای استان افتخار آفرینی کند احساس می شود، از طرفی وجود یک تیم فوتبال سبب جذب جوانان و نوجوانان به سمت ورزش می شود.

 

وی بیان کرد: مسوولان باید با رایزنی و تعامل خود با دیگر ارگان ها درصدد تشکیل یک تیم بومی برای شهر یاسوج باشند.

 

از دیگر شهروندان یاسوجی گفت: ورزش می تواند سبب تاثیر بر روحیه  و نشاط اقشار مختلف جامعه شود، در بین رشته های ورزشی فوتبال طرفداران زیادی دارد و باید در شهر یاسوج یک تیم فوتبال با حمایت مسوولان وجود داشته باشد.

 

وی افزود: در شان مرکز استان نیست که حتی یک فوتبال که بتواند قشر های مختلف مردم و خصوصا جوانان را به خود جلب کند نداشته باشد.

 

از دیگر شهروندان هم استانی گفت:  داشتن یک تیم بومی علاوه بر تاثیر بر سلامت و نشاط جامعه سبب می شود مکانی مانند شهر یاسوج که پایتخت طبیعت نام دارد، به دیگر نقاط کشور بیشتر و بهتر معرفی شود و همین موضوع سبب تاثیر بر ظرفیت های گردشگری در استان می شود.

وی افزود: به دلیل تاثیرات فراوان ورزش خصوصا فوتبال بر فرد و جامعه باید مسوولان اداره ورزش و جوانان، شهرداری و حتی مدیریت ارشد استان یعنی استانداری در خصوص داشتن یک تیم فوتبال بومی ورود کرده تا این شهر صاحب یک تیم فوتبال شود.

 

یکی از جوانان شهر یاسوج گفت: نونهالان و نوجوانانی هستند که در چند باشگاه در سطح شهر یاسوج مشغول تمرین فوتبال هستند، آنها با انگیزه و امید فراوان ورزش می کنند، این قشر ورزشکار باید در رشته فوتبال مانند سایر رشته ها پیشرفت کنند اما وقتی یک تیم فوتبال بومی در شهر نباشد باید پرسید آینده ورزشی آنها چه سرانجامی خواهد داشت و مسوولان باید از خود بپرسند آنها چه وظیفه ای دارند؟

وی بیان کرد: یکی از وظایف مسوولان تشکیل باشگاه، شناسایی بازیکنان و خرید آنها جهت داشتن یک تیم قوی در شهر است .

 

از دیگر افراد در خصوص داشتن یک تیم فوتبال بومی گفت: یکی از زمینه های نشاط فرد وجود امکانات فراوان ورزشی است، در همین خصوص اگر یک تیم فوتبال وجود داشته که می توانست جوانان شهر و استان را بر روی سکو های ورزشی کنار هم جمع کند سبب رشد نشاط و حفظ سلامتی جوانان شده و از طرفی آسیب هایی که جوانان را تهدید می کرد  تا حدود زیادی خنثی میشد.

در همین خصوص مدیر کل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد در گفت و گو با پایگاه خبری تحلیلی صبح زاگرس گفت: اداره ورزش و جوانان تلاش می کند که با ایجاد باشگاه فوتبال زمینه ورود و حضور سرمایه گذار به بخش خصوصی در مسابقات باشگاهی را فراهم کند.

 

علوی بیان کرد: اجازه پرداخت به هیئت های ورزشی و باشگاهی نداریم و از طرفی با نشست هایی که با  شهردار و اعضای شورای شهر داشتیم آنها باید موارد و قوانین خود را رعایت کنند.

 

مدیر کل اداره ورزش و جوانان گفت: درصدد هستیم تا جوانان این شهر  بار دیگر حضور یک تیم در لیگ دسته یک یا دسته دوم را تجربه کنند.

 

وی افزود: مجموعه عوامل شورا و شهرداری قول هایی را برای پیگیری تیم داده اما مواردی در داخل شورا و شهرداری بوده که اداره کل ورزش و جوانان اجازه ورود نداشته، و مربوط به موضوعات داخلی خود آنهاست که  امید می رود با تعامل بین خود این گونه مسائل را رفع کنند، و با محقق شدن این موضوع می توان در بحث زیر ساخت ها با آنها تعامل کرد تا این موضوع محقق شود.

 

علوی گفت:  با محقق شدن تیم برای شهر یاسوج می توان در خصوص بحث واگذاری ورزشگاه 15 هزار نفری به آنها جهت انجام تمرین های ورزشی و استفاده از آن اقدام شود و استادیوم 15 هزار نفری در چهارچوب مقررات در اختیارآنها قرار خواهد گرفت.

 

از طرفی شهردار یاسوج  در همین خصوص گفت: تیم هایی  طبق گفته آنها به علت ناداوری در لیگ دسته یک هستند برای خرید وارد مذاکره شدیم، امام موضوعی به نام احیاء تیم نداریم که بخواهیم یک تیم را احیاء کنیم، بنابراین به دنبال تاسیس باشگاه فرهنگی، هنری، ورزشی و اجتماعی شهرداری یاسوج هستیم.

 

 

نستهن مقدم گفت: در حال حاضر در ارتباط با سازمان شهرداری ها جهت تاسیس باشگاه فرهنگی و رزشی شهرداری بوده که اساسنامه آن تنظیم شده است  و با توجه به مجوز کمیته شورا این موضوع در دستور کار است زیرا معتقد هستیم شهرداری ها می توانند در بخش های مختلف ورود کنند و پیگیری مقوله ورزش نیز می تواند سبب کاهش آسیب های اجتماعی شود.

 

انتهای پیام/

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ورزشکار
1398/4/25 - 21:40
متاسفانه هیشکی خبر نداره یه تیم کاملا بومی و مقتدر در یاسوج هست و پارسال در لیگ کشور حضور داشت و امسال هم هست اسم شهرداری بیشتر برای پول و خیانت به بومی شهر میباشد وگرنه همین تیمو شهرداری میتونه تحت پوشش قرار بده
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.