گروه: اخبار استان خبر: 133198 / تاریخ انتشار : 1398/4/25 ساعت : 08:54

نمره قابل تامل معاون استاندار به جشنواره عشایر در یاسوج/ایجاد شور و نشاط مهمترین دستاورد جشنواره عشایر+تصاویر

عزیز فیلی گفت: در راستای ایجاد جشنواره مسائل فرهنگی از جمله ایجاد نشاط و شور بین مردم با رعایت اصول ارزشی در استان اجرا شد که کار خوبی بود و هم در استان و هم خارج از استان استقبال خوبی نیز از این جشنواره شد و نمره قبولی از من گرفت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پنجمین جشنواره اقوام عشایر ایران در پارک ولایت شهر یاسوج به مدت 4 شب برگزار شد جشنواره ای که به اعتقاد برخی ها بیشتر جشنواره رقص و آواز بود تا اینکه جشنواره فرهنگ عشایر باشد.

استان های زیادی در این جشنواره شرکت کردند که قریب به 100 غرفه صنایع دستی و دست بافت های استان های مختلف در این جشنواره شرکت کردند .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد یکی از اهداف این جشنواره را جذب سرمایه گذار بیان کرد؛ اینکه این هدف در طی این پنج سال آیا محقق شده است سوالی است که شرایط حاکم بر استان آن  را پاسخ می دهد.

بدون شک برگزاری این جشنواره در استان هزینه هایی به دنبال داشته است اما سوال اینجاست ایا به اندازه هزینه ای که شده این جشنواره توانسته است در اقتصاد استان تاثیرگذار باشد و آیا توانسته فرهگ عشایر را به خوبی معرفی کند؟

 

عزیز فیلی معاون عمرانی استاندار در همین خصوص در گفت و گو با خبرنگار  صبح زاگرس، گفت: یکی از اهداف این جشنواره ایجاد شور و نشاط بین مردم استان بود و این که همه استان های عشایری اداب  و رسوم و فرهنگ خودشان را در اینجا نمایش دادند کار خوبی بود.

وی گفت: در راستای ایجاد جشنواره  مسائل فرهنگی از جمله ایجاد نشاط و شور بین مردم با رعایت اصول ارزشی  در استان اجرا شد که کار خوبی بود و هم در استان و هم خارج از استان استقبال خوبی نیز از این جشنواره شد و نمره قبولی از من گرفت.

---

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سوال که ایا این جشنواره توانست در معرفی عشایر استان تاثیرگذار باشد،  گفت: بله بخش عمده ای از دستاوردهای عشایر ما در این جشنواره به دید عموم گذاشته شد اگر جشنواره نقاط ضعفی هم داشت مردم و شهروندان می توانند مطالب خودشان را به ما ارائه دهند که در جشنواره بعدی این نقاط ضعف هم بر طرف شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.