گروه: اخبار استان خبر: 133138 / تاریخ انتشار : 1398/4/22 ساعت : 22:59

گلایه مردم دهدشت از اجاره بهای سنگین خانه ها /کاهش ساخت و ساز مهمترین عامل افزایش اجاره بها+تصاویر

مهمترین عوامل افزایش اجاره بهای مسکن افزایش قیمت مصالح ساختمانی است که کم شدن میزان ساخت و ساز و به تبع آن کمبود خانه جهت اجاره را شامل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ جمعیت و فعالیت­های اقتصادی هر دو به سمت تمرکز در شهرها گرایش دارد، بیشتر نوسانات قیمت مسکن، از نوسان قیمت در مناطق شهری ناشی می­شود، بنابراین بررسی علل نوسانات قیمت مسکن شهری، درک ما را در مورد رابطه بین بازار مسکن و اقتصاد افزایش خواهد داد.

 

عواملی که بر قیمت مسکن تأثیرگذار هستند به همان میزان که برای خانواده‌ها مهم هستند، برای برنامه‌ریزان شهری، سازندگان، حرفه­ های مربوط به دادوستد املاک و تأمین­ کنندگان منابع مالی نیز دارای اهمیت است. اما هدف این گزارش بررسی عوامل تاثیر بر افزایش اجاره بها در شهر دهدشت است، که در این رابطه نظر مردم این شهر  را جویا شدیم.

 

این روزها پویش هایی در فضای مجازی در مورد اجاره بهای سنگین خانه ها به راه افتاده است و تا حدودی نیز تاثیر خوبی داشته اما این فقط بخش کوچکی از مشکل را حل می کند.

 

این پایگاه خبری ئر زمینه افزایش اجازه بها در شهر دهدشت و کرایه های بالا و سرسام آور گفت و گویی را با مردم دهدشت ترتیب داده که در ادامه آمده است؛

 

یکی از شهروندان دهدشتی گفت: اجاره بهای سنگین خانه ها در دهدشت مشکلات زیادی را برای مستاجرین بوجود آورده به طوری که برخی از آن ها ترجیح می دهند در شهر های حومه دهدشت سکونت کنند.

 

مهمترین عوامل افزایش اجاره بهای مسکن افزایش قیمت مصالح ساختمانی است که کم شدن میزان ساخت و ساز و به تبع آن کمبود خانه جهت اجاره را شامل شده است. در سال های گذشته وام های مسکن با نرخ سود پایین در اختیار مردم قرار داده می شد که باعث می شد ساخت مسکن برای افراد کم درآمد میسر و متعاقبا اجاره بها کمتر شود.

همشهری دیگر دهدشتی در رابطه با همین موضوع اینگونه گفت که شرایط کنونی بازار و گرانی های اخیر تاثیر زیادی بر افزایش سرسام آور اجاره بها در شهر دهدشت داشته است. با این وجود هیچ کس پاسخگوی مشکلات مردم در این زمینه نیست. در بعضی از مناطق شهر اجاره مسکن سیرصعودی دارد و روز به روز شرایط برای اجاره نشینان سخت تر می شود.

شهروند دیگر دهدشتی گفت که ازعوامل  بالا رفتن اجاره بهای مسکن در شهر دهدشت مهاجرت از این شهر به شهر های هم جوار مثل یاسوج کمتر شده و همچنین مهاجرت از شهر ها و روستاهای همجوار به دهدشت مثل گذشته و شاید بیش از پیش ادامه دارد که در نتیجه آن تهیه تقاضا زیاد و عرضه کاهش می یابد و موجب افزایش اجاره بهای مسکن می شود.

 

شکرایی یکی دیگر از شهروندان در مورد همین موضوع گفت: کاهش ساخت و ساز در ماه ها و حتی در سال های اخیر موجب کمبود مسکن و در نتیجه آن افزایش اجاره بها شده است.  مسئولین باید پیگیر باشند و باید با تلاش و کوشش شرایط گرانی را برطرف کنند. دولت مردان با همراهی مردم میتواند سخت ترین مشکلات را از سر راه بردارند همانطور که در هشت سال دفاع مقدس توانستیم.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
asad
1398/8/12 - 14:38
هنوز بعد از ۸ ماه از سال ۹۸ گذشته قیمت ها کم که نشده هیچ بیشتر هم شده دولت به وعده هایش عمل نکرده (تو ۷یا۶ سال گذشته یه واحد مسکونی توسط دولت ساخته نشده )و مجلس و دولت بر روی خانه های خالی مالیاتی وضع نکردند و کسانی را که بیش از ۲ خانه دارن را مشمول پرداخت مالیات نکردن و همه آپارتمانها را مبله اجاره میدهند هیچ کنترلی نیست اصلا روی بنگاهها و قیمت ها نظارتی نیست دقیقا میخوان مردم کوچ اجباری به کشورهای دیگه کنند وگرنه این همه سوء مدیریت و بی فکری و ندانم کاری و عدم کنترل و مدیریت محاله فقط به خدا پناه میبریم، مشکل اینجاست که مدیریت مشکل رو سپردن دست کسانی که بوجود آورنده مشکل هستند آخه کسی که 5 تا خونه داره مشکلات مستاجر رو چطور حل کنه ،میزاره مالیات ببندن روی خونه ها یا میزاره اجاره ها رو کم
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.