گروه: اخبار استان خبر: 133067 / تاریخ انتشار : 1398/4/20 ساعت : 22:40

دفاع سردار هاشمی پور از مواضع جمهوری اسلامی در پارلمان کره جنوبی / نه تحریم می ماند و نه ترامپ

عدل هاشمی پور نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی که به همراه هیئتی از ایران به منظور توسعه، تحکیم و گسترش روابط پارلمانی ایران و کره جنوبی در کشور کره به سر می برد در دیدار با رئیس کمیسیون صنعت، تجارت و انرژی این کشور گفت:ما معتقدیم نه تحریم دائمی است و نه ترامپ می ماند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛  عدل هاشمی پور نماینده مردم شریف شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی که به همراه هیئتی از ایران به منظور توسعه، تحکیم و گسترش روابط پارلمانی ایران و کره جنوبی در کشور کره به سر می برد در دیدار با رئیس کمیسیون صنعت، تجارت و انرژی این کشور گفت:ما معتقدیم نه تحریم دائمی است و نه ترامپ می ماند.

 
 
نایب رئیس کمیسیون انرژی کشورمان در پاسخ به اظهارات رئیس کمیسیون صنعت، تجارت و انرژی کشور کره جنوبی که معتقد بود روابط تجاری ایران و کره تحت تأثیر تحریم و رفتارهای آمریکا قطع شده و امیدوار به عادی شدن روابط هستیم اظهار داشت: آنچه مسلم است کشور کره از قطع روابط تجاری با ایران دچار خسارت می شود بنابراین آیا به انرژی با کیفیت جمهوری اسلامی ایران نیاز دارید یا خیر؟
 
 
سردار هاشمی پور در ادامه تأکید کرد: ما 40 سال است که در مقابل تحریم های ظالمانه مقاومت کرده ایم و فکر کنم شما این امر را متوجه هستید.
 
در این دیدار ابتدا رئبس کمیسیون انرژی کره جنوبی ضمن خیر مقدم به هیئت ایرانی گفت:دو کشور ایران و کره پس از روابط سیاسی به سمت روابط اقتصادی رفتند.
 
وی ضمن اظهار تأسف از وجود تحریم های آمریکا اظهار داشت: کره انتظار تقویت روابط اقتصادی دارد و امیدوار به حل مشکل ایران و آمریکا هستیم.
 
این مقام  مسئول کره ای افزود: فراتر از اراده ی برخی قدرت ها ما می توانیم روابط خود را گسترش دهیم.
 
رئیس کمیسیون انرژی کشورمان که ریاست هیئت اعزامی کشورمان را بر عهده دارد ضمن قدردانی از میزبانی کشور کره و زحمات ارزشمند سفیر کشورمان  گفت:روابط ایران و کره از سابقه ی خوبی برخوردار است و نشانه های خوبی برای تقویت این روابط وجود دارد.
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.