گروه: اخبار استان خبر: 133040 / تاریخ انتشار : 1398/4/20 ساعت : 14:50

گزارشی از کمبود یک داروی خاص در بازار یاسوج/مسئولانی که می گویند هست اما نیست!

بانوان یاسوجی که قرار است چند ماه دیگر مادر شوند در داروخانه های شهر یاسوج به دنبال یک داروی خاص هستند اما به نظر می رسد با کمبود آن در بازار مواجه هستند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، یکی از این بانوان در تماس با خبرنگار این پایگاه خبری گفت: نزدیک به یک ماه است که داروخانه های شهر یاسوج را می گردم که داروی پروژسترون 400 را تهیه کنم اما متاسفانه هر بار که مراجعه می کنم می گویند نیست.

 

این بانوی یاسوجی گفت: با اطمینان خاطر می گویم که همه داروخانه های شهر را گشتم اما پیدا نکردم و گاهی خود داروخانه داران گفته اند که نگرد پیدا نمی کنی که برای خودم هم جای سوال است که چرا داروی به این مهمی در داروخانه های شهر یاسوج وجود ندارد.

 

لذا این موضوع را از طریق معاون دانشگاه علوم پزشکی پیگیری کردیم.

 

حکمتی معاون دانشگاه علوم پزشکی استان در گفت و گو با خبرنگار صبح زاگرس،گفت:  ما هیچگونه کمبودی در خصوص این دارو در داروخانه های شهر نداریم و بین همه داروخانه ها توزیع شده است.

 

وی در پاسخ به این سوال که خبرنگار ما نیز داروخانه های سطح شهر را رصد کرد حتی یک داروخانه این دارو را نداشت گفت: دارو توزیع شده است و مشکلی وجود ندارد که داروخانه ها نیز بدون نسخه پزشک این دارو را نمی دهند حتما باید نسخه پزشک باشد.

 

حکمتی در پاسخ به سوال مجدد خبرنگار این پایگاه خبری که ما خودمان بررسی میدانی کردیم که این دارو در داروخانه های شهر موجود نیست، بیان کرد: اگر کسی در تهیه این دارو مشکلی دارد به معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج مراجعه کنم ما نیز دارو را برای انها تامین می کنیم.

 

خبرنگار این پایگاه خبری مجددا پرسید کسانی که دنبال دارو هستند اکنون باید چه کنند یعنی همه به معاونت غذا دارو مراجعه کنند؟

 

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: اگر نسخه را به داروخانه ها بردند پروژسترون 400 را دریافت نکردند به معاونت غذا و دارو مراجعه کنند.

 

پروژسترون 400 دارویی است که مادران بارداری که مشکل نگهداری جنین در رحم را دارند باید استفاده کنند که جنین آنها سقط نشود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.