گروه: اخبار استان خبر: 133039 / تاریخ انتشار : 1398/4/20 ساعت : 14:23
معاون اقتصادی استاندار در گفتگو با صبح زاگرس:

برای مصوبات زیلایی بودجه ای اختصاص داده نشد/قول 6 میلیاردی برای پنج پروژه اولویت دار را گرفتیم

گوهرگانی: متاسفانه تا جلسه آخر که من مصوبات را پیگیری کرده ام کار خاصی انجام نشده بود، با توجه به تفاهم نامه در خصوص سهمی که باید برای تسهیلات ارزان قیمت و پروژه های عمرانی داده می شد هیچ اقدام خاصی در خصوص تخصیص اعتبار به استان انجام نشد.

معاون امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  در خصوص نتیجه مصوبات سفر اعضای شورای اداری استان به دهستان زیلایی در سال 96 بیان کرد: در سال ۹۶مصوبات و تفاهم نامه ای با معاونت توسعه مناطق روستایی و محروم ریاست جمهوری انجام شد که شامل مواردی از جمله در زمینه های بهداشت، راه و شهرسازی، پروژه های آبرسانی و موارد متعدد دیگری بوده است.

 

جعفر گوهرگانی اظهار کرد: متاسفانه تا جلسه آخر که من مصوبات را پیگیری کرده ام کار خاصی انجام نشده بود، با توجه به تفاهم نامه در خصوص سهمی که باید برای تسهیلات ارزان قیمت و  پروژه های عمرانی داده می شد  هیچ اقدام خاصی در خصوص تخصیص اعتبار به استان انجام نشد.

 

گوهرگانی تصریح کرد: استاندار  دستور پیگیری این موضوع را داد و هفته پیش با مدیریت برنامه و بودجه استان و فرماندار شهرستان بویراحمد و رئیس اداره کار و رفاه اجتماعی به تهران رفتیم و در دفتر توسعه مناطق محروم با حضور کارشناسان موارد را مورد به مورد مطرح کردیم؛ در بحث تسهیلات به دلیل این که منابع تسهیلات اختصاص داده شده با تسهیلات اشتغال روستایی یکسان بود، اعلام کردند مجموع این تسهیلات را به مناطق عشایری و روستایی اختصاص داده ایم که همان تسهیلات 6 درصدی است.

 

وی افزود: در خصوص این تسهیلات کسی هم نیست که اعتراض کند درخواست تسهیلات کرده باشد اما به او نداده باشند، در بخش های گردشگری صنعت و کشاورزی هم کسی از منطقه مراجعه نکرده است که بگوید ما رفته ایم و تسهیلات برایمان موجود نبوده است.

 

گوهرگانی گفت:  در فاز عمرانی آنها مدعی هستند که در سال ۹۷ یک ریال به مناطق محروم و روستایی کشور اختصاص داده نشده است.

 

معاون اقتصادی استاندار بیان کرد: خود حوزه معاونت روستایی و مناطق محروم وزارت کشور در جلسه اعلام کرد تعداد پروژه ها در سطح کشور از جمله استان کهگیلویه و بویراحمد بسیار زیاد است علی رغم اینکه کارشناس های خود را فرستاده ایم موارد متعدد را بررسی کنند.

 

جعفرگوهرگانی ادامه داد: اما در جلسه اخیر  که با ان ها داشتیم قول داده اند ۶ میلیارد تومان بابت پنج پروژه اولویت دار که بر اساس پیشنهادات استان مشخص کرده‌اند و مورد تایید است پرداخت کنند و کار را شروع کنند سازمان برنامه و بودجه آقای نوروزی گفتند این پروژه را در دستور کار قرار داده‌ایم.

 

وی افزود:  قرار بر این شد که ما هم از طریق فرماندار شهرستان بویراحمد و سازمان برنامه و بودجه این موضوع را پیگیری کنیم؛ عملیات اجرایی  از سهم استانی در زیلایی شروع شده که اولین آن در بحث بازگشایی جاده آنهاست که حتی پیمانکاران اداره راه و شهرسازی  یقه سازمان برنامه و بودجه و استانداری را می گیرند و می‌گویند: ما کار کرده ایم و پولی اختصاص داده نشده است.

 

گوهرگانی در پایان گفت: علت این مساله مسئولانی است که گفته اند برای این پروژه اختصاص کشوری داده نشده است یعنی بودجه ای برای این موضوع نبوده است، به هر حال قول دادند که امسال ۵ یا ۶ میلیارد تومان کمک کنند تا پروژه را در سالهای بعد اجرا کنیم و بقیه مصوبات خود را احراز کنند، همه پروژه ها را به برنامه و بودجه و فرمانداری بویراحمد اعلام کردند و  به تناسب همان مبالغ یا بیشتر سهم بودجه ۹۸ را اعتبار تخصیص دهند.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.