گروه: اخبار استان خبر: 133024 / تاریخ انتشار : 1398/4/21 ساعت : 02:11

غیرت و تعصب برجام کجا رفت؟!

انگار نه انگار که برجام زیر دست و پای اروپایی ها افتاده است. چرا رئیس جمهور ما زبانش برای مطالبه حداقل حقوق ایران و تعهدات طرف مقابل کوتاه است؟

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس محمد ایمانی تحلیلگر مسائل سیاسی و فعال رسانه‌ای در کانال تلگرامی خود نوشت:

آقای روحانی در دیدار  مشاور ماکرون، حتی یک کلمه هم به عهدشکنی دولت فرانسه اعتراض نکرد. او "ضمن قدردانی و استقبال از فعالیتهای آغاز شده توسط  ماکرون" گفت "ایران کاملا راه دیپلماسی را باز نگه داشته است. هدف ما، اجرای کامل تعهدات طرفین در برجام است و از هر تلاشی در این جهت استقبال می کنیم".

انگار نه انگار که برجام زیر دست و پای اروپایی ها افتاده است. چرا رئیس جمهور ما زبانش برای مطالبه حداقل حقوق ایران و تعهدات طرف مقابل کوتاه است؟ مگر برجام، ناموس دولت محسوب نمی شد و به خاطر همان، منتقدان صاحب نظر را که نسبت به خلل و فُرَجش هشدار می دادند، به تیر توهین و تهمت و ترور شخصیت ندوختند؟! پس چرا اکنون، از همین برجام صیانت نمی کنند.

از طرف دیگر، ادعا می شد نباید دبیر شورای عالی امنیت ملی طرف مذاکره وزرای خارجه سه کشور و مسئول سیاست خارجی اروپا باشد و پرونده را به وزارت خارجه تنزل داده اند. اما اکنون به موقعیتی رسیده ایم که مشاور رئیس جمهور فرانسه، با رئیس جمهور و دبیر شورای عالی امنیت ملی ما طرف دیدار و مذاکره شده است.

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.