گروه: اخبار استان خبر: 132999 / تاریخ انتشار : 1398/4/19 ساعت : 18:40
روایت تلخ خانواده یاسوجی:

خانواده ای6 نفری که برای زندگی از پارک به خوابگاه رفتند/ 4 کودکی که باید آواره باشند+تصاویر

خانواده 6 نفری یاسوجی که بعد از 20 روز زندگی در پارک به خوابگاه بهزیستی رفتند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، این روزها خیلی از خانواده ها در شرایط بد اقتصادی زندگی می کنند اما با این شرایط باز هم باید برای مخارج زندگی تلاش کنند شاید مجبور باشند صبح تا شب بیرون بروند تا شب بتوانند لقمه ای نان بر روی سفره خانواده هایشان ببرند.

 

برخی ها برای آینده خود و خانواده شان دست به کارهایی می زنند که وضعیت و شرایط اقتصادی را بهتر کنند اما  در اثر بی تجربگی و یا کم شانسی و شرایط بد ارز در کشور شکست می خورند و هر آنچه که گذاشته بودند را نیز از دست می دهند در این حالت است که اسمش را ورشکسته می گذارند.

 

در این استان و این شهر فردی زندگی می کند که یک روز خانه اش را فروخت که تغییری در وضعیت اقتصادی خودش و خانواده اش ایجاد کند اما با کم اقبالی مواجهه شد و همه زندگی اش را از دست داد و اکنون مجبور هستند برای زندگی کردن آواره کوچه و خیابان باشند.

 

 

دختران 17 ساله و 18 ساله ای که باید در کنار خانواده آرامش داشته باشند اما وضعیت به گونه ای دیگر رقم خورد و باید چند روز در پارک مهرورزی شهر یاسوج زندگی کنند زندگی که نمی توان اسمش را زندگی گذاشت این خانواده مدتی را در پارک  گذراندن و اکنون در یکی از خوابگاه های بهزیستی شهر یاسوج زندگی می کنند.

 

وقتی از پدر خانواده پرسیدم چرا خانه یکی از اقوام نمی روی گفت: مهمانی یک روز و دو روزش خوب است  اقوام نیز گرفتاری های خودشان را دارند و من نمی توانم  خرج زندگی 6 نفر را بر دوش یک نفر دیگر بیندازم  آنها نیز اذیت می شوند.

 

این پدر که دیسک کمر داشت و به سختی راه می رفت به دلیل قرض ها و بدهی هایی که داشته است اکنون شب ها در زندان است و روزها نیز با کمری که توان کار کردن را ندارد در خوابگاهی در کنار چهار فرزندش سپری می کند.

 

وی برای سرمایه گذاری در خرید و فروش لوازم خانگی خانه اش را فروخت اما نتوانست موفق شود و اکنون بیش از 200 میلیون تومان بدهکار است و از طرفی یکی از ضامن هایش را نیز گرفته اند و در زندان است چرا که نتوانته بدهی های کسی که ضامنش شده است را پرداخت کند.

 
 

مادر خانواده نیز پا به پای مرد خانواده مانده بود و در این شرایط اقتصادی تنهایش نگذاشته است همیشه می گویند زن ضعیف تر از مرد است اما من در این خانواده روحیه زن را خیلی قوی از مرد خانواده دیدم می گفت پشت همسرم هستم تا مشکلات را حل کنیم اما به کمک مسئولان نیاز داریم.

 

این خانواده 6 نفره بیش از 20 روز در پارک مهرورزی شهر یاسوج در چادر هلال احمر زندگی کردند و اکنون در خوابگاه بهزیستی هستند اما با این وجود زندگی در این شرایط سخت است این چهار فرزند خانواده باید درس بخوانند  نباید غرور جوانی شان را از دست بدهند نباید عزت نفس شان را از دست بدهند که بدون شک اگر اینگونه شود آینده ای پر از مشکل خواهند داشت.

 

مهمترین قدمی که تا کنون برای این خانواده برداشته شده است انتقال آنها از پارک مهرورزی به خوابگاه بهزیستی است انتظار می رود مسئولان استان تلاش کنند که جا و مکان مناسبی را برای این خانواده مهیا کنند چرا که آینده چهار جوان در میان است جوانانی که قرار است آینده سازان این کشور باشند.

 

شکستن عزت نفس یک جوان در حقیقت رابطه مستقیم با ایجاد آسیب های اجتماعی دارد این فرزندان باید در کنار فضای گرم و صمیمی خانواده بزرگ شوند اینکه هر بار در خانه یکی باشند بدون شک مشکلاتی را برایشان ایجاد می کند.

 

انتظار می رود مسئولان استان به ویژه دستگاه های حمایتی برای ساخت خانه ای هر چند کوچک برای این خانواده 6 نفره تلاش کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.