گروه: اخبار استان خبر: 132909 / تاریخ انتشار : 1398/4/19 ساعت : 17:50

مهمان شدن دیش های ماهواره ای در روستاهای لنده

پوشش گسترده شبکه های تلویزیونی از مهمترین راه های است که باعث کاهش میزان استفاده مردم از ماهواره خواهد بود که متاسفانه در روستاها از نعمت پوشش حداکثری شبکه های دیجیتال بی بهره اند و همین امر نیز باعث میل به استفاده از ماهواره در روستاها شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، توسعه زیرساخت های ارتباطی در حوزه های دیداری و شنیداری مهمترین مبحث در پیشرفت روز افزون جامعه است که همه را نسبت به ارزش و اهمیت ان حساس کرده است چه آن فردی که در شهر باشد و چه ان فرد روستایی.

 

ضرورت استفاده از شبکه های مختلف ارتباطی به خصوص استفاده از تلویزیون به عنوان یکی رسانه آگاهی بخش به سطوح مختلف جامعه یکی از مهمترین نیازمندی های مردم در سطوح مختلف جامعه است که نیازمند پوشش حداکثری شبکه های سراسری و دیجیتال است که رسالت این امر مهم به دوش صداوسیما است.

 

در شرایطی که دشمنان با هجمه های مختلف به دنبال نفوذ در ابعاد مختلف جامعه ایرانی و تضعیف بنیان خانواده های اصیل و سنتی هستند باید صداوسیما نسبت به پوشش حداکثری شبکه های دیجیتال اقدام نمایید چرا که میل به استفاده از ماهواره در مناطقی که فاقد پوشش شبکه های دیجیتال هستند بدون شک چندین برابر شده است.

 

متاسفانه به علت عدم پوشش سراسری شبکه های دیجیتال در روستا ها به خصوص روستاهای مناطق محروم شهرستان لنده به یک چالش اساسی برای روستانشینان تبدیل شده است که نیازمند گسترانیده شدن چتر پوشش سراسری صداوسیما است.

 

روستای مال آخوند از توابع بخش مرکزی شهرستان لنده است که متاسفانه به دلیل عدم پوشش شبکه دیجیتال گلایه مند هستند و بارها نیز به مسولان شهرستانی و استانی نیز مراجعه کردند و هیچ پاسخ قانع کننده ای دریافت نکردند.

 

شهبازی عضو شورای روستای مال اخوند با گلایه از وضعیت موجود گفت: متاسفانه عدم پوشش شبکه دیجیتال باعث شده است تا مردم از ماهواره های با شبکه داخلی استفاده کنند که چند ماه پیش نیز آن را جمع اوری کردند که گلایه مردم به دلیل عدم اگاهی از اوضاع شهر، استان و کشور است.

 

وی افزود: انتظار داریم مسئولان صداوسیمای استان نسبت به رفع این معضل هرچه سریعتر اقدام کنند تا نارضایتی مردم از وضعیت موجود کاسته شود.

 

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.