گروه: اخبار استان خبر: 132883 / تاریخ انتشار : 1398/4/20 ساعت : 10:44

حمله به حجاب؛ دفاع از رانت و ویژه خواری/سناریوی مسئولانی که حل مشکلات اقتصادی را زیر سایه حواشی مخفی می کنند

همان جریانی که در فرهنگ مروج بدحجابی و بی حجابی در جامعه هستند، همان کسانی هستند که با ایجاد اختلال در سیستم اقتصادی کشور و با رانت خواری و فساد اقتصادی به معیشت مردم ضربه زده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، قران کریم اولین تذکر در خصوص داشتن حجاب را به مردان داده است بنابراین مردان نیز باید این موارد را رعایت کنند اما واژه حجاب به دلیل برخی بی مهری ها توسط مسئولان  نگاه های مختلفی را در بین مردم ایجاد کرده است.

 

 در چند سال گذشته این واژه یعنی حجاب و عفاف چگونه مورد حمله قرار گرفته است گاهی در رسانه های مختلف موضوعی که اصل حقیقت نیست به صورت گسترده منتشر می شود و برخی از ارگان های نظارتی را مورد حمله قرار می دهند که پلیس با فلان دختر در فلان منطقه اینگونه برخورد کرده است در حالی که  هیچ چیزی از اصل موضوع مطرح نمی شود.

 

نکته مهم اینجاست که همان جریانی در فرهنگ مروج و طرفدار بد حجابی و بی حجابی و بی عفتی در جامعه است که در اقتصاد طرفدار و مروج مدیریت رانت خوار اختلاس کننده نجومی بگیر است؛ همان جریانی که با ناکارامدی اش مشکلات معیشتی جدی برای مردم ایجاد کرده است و برخی از مسئولانش با رانت و حقوق های نجومی زندگی می کنند و هیچکس از آنها حق مردم را نمی گیرد.

به عنوان مثال رقص یک زن در استان گیلان را مد نظر قرار دهید برخلاف آنچه برخی از رسانه‌ های ضد انقلاب منتشر  کردند این خانم اهل گیلان نبوده است، او که حالت عادی و طبیعی نداشته در وسط خیابان گلسار رشت اقدام به حرکات عجیب و غیرطبیعی، فحاشی و ایجاد ترافیک کرده و با وجود هشدار  چند ساعته پلیس حاضر به ترک محل نبوده است. همچنین بر خلاف تصاویر منتشر شده در رسانه‌های ضد انقلاب او به مأموران پلیس حمله کرده اما از این برخورد هیچ تصویری در هیچ یک از رسانه‌ها  پخش نشده است و حتی برخی مسئولان به حمایت از این فرد پرداختند.

 

از طرفی دولتی که خود در اوایل انتخابات به نام آزادی به میدان آمد و می دیدیم که در ستادهای انتخاباتی آنها چه تیپ ها و چهره هایی وجود دارد اکنون با انتشار یک کلیپ که حقیقت ماجرا هم نیست خودش را به اب و آتش می زند اکنون باید گفت این کجا و آن کجا؟

 انتشار گسترده این فیلم ها در فضای مجازی باعث می شود که ذهن و افکار مردم تا چند روز درگیر این موضوع  شود و ناکارامدی خود را زیر سایه پرداختن به مسائل حاشیه ای پنهان کند و مردم مطالبات اصلی خود را فراموش کنند که کدام دولت باعث شده است وضعیت اقتصادی مردم اینگونه خراب شود دولتی که همواره در زمان ورود به انتخابات شعار آزادی سر می داد باز هم می خواهد با چنین موضوعاتی در آستانه انتخابات   ناکارآمدی خود را در حل مشکلات مردم بپوشاند.

 
 
از طرف دیگر همان گونه که اشاره شد همان جریانی که در فرهنگ مروج بدحجابی و بی حجابی در جامعه هستند، همان کسانی هستند که با ایجاد اختلال در سیستم اقتصادی کشور و با رانت خواری و فساد اقتصادی به معیشت مردم ضربه زده اند؛ قطعا این افراد که در بزنگاه ها مانند زمان انتخابات با شعارهای رنگارنگ خود رمدم را به سمت خود می کشانند اکنون نیز باید پاسخگوی ناکارآمدی خود در زمینه حل مشکلات اقتصادی کشور باشند نه این که با پمپاژ اخبار در رسانه ها و فضای مجازی به فکر به حاشیه راندن مطالبات به حق مردم باشند.
 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.