گروه: اخبار استان خبر: 132804 / تاریخ انتشار : 1398/4/17 ساعت : 08:28
در مراسم افتتحایه جشنوراه کوچ عشایر کهگیلویه وبویراحمد عنوان شد:

معاون گردشگری کشور: عشایر قطعات پازل اقوام کشورهستند/استاندار:ضرورت توجه به عشایر و معرفی جاذبه های گردشگری/زارعی: زیرساخت برای پذیریش 10میلیون گردشگر باید فراهم شود+تصاویرو فیلم

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: عشایر قطعات پازل از اقوام کشور هستند که باید مناطقی که عشایر و همچنین این استان حضور دارند باید معرفی کرد و اینگونه برنامه ها هدف آن معرفی ظرفیت های گردشگری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ جشنواره کوچ عشایر استان با حضور چندین استان  کشور در پارک ولایت یاسوج افتتاح و به مدت یک هفته با اجرای برنامه های مختلف به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم عشایر مناطق مختلف کشور خواهند پرداخت.

 

کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: بنده از مردم استان انتظار دارم که بهترین خاطرات را در این چند روزه برای مسافران ثبت کنند و فرصتی است که این استان چه ظرفیت های برای گردشگری دارد.

 

وی افزود: عشایر دارای ویژگی های زیادی بوده و عظمت آنها و روح آنها در این جمع نمیگنجد و دارای پرافتخاری است و امام عشایر را به عنوان ذخایر انقلاب نامیده است.

 

در ادامه نیز زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا گفت: این استان دارای ظرفیت های فراوان گردشگری بوده و در سال ۹۷ پذیرای بیش از چهارمیلیون گردشگر بوده است، بنابراین مسوولان استانی و ملی معتقد هستند باید با یک نگاه امایشی سرمایه گذاری صورت گیرد که این سرمایه گذاری هزینه نیست و سبب رشد در توسعه و اقتصاد استان است.


وی بیان کرد؛ با توجه به ظرفیت ها می توان حداقل به ۱۰ میلیون در سال در فصل زمستان و تابستان شاهد بود.

 

 در ادامه نیز معاون گردشگری کشور گفت: از همه شما مردم و مسوولان و کسانی که تحت عنوان فرهنگ عشایر ایران حضور داشته و سعی داشته گوشی از هنر عشایر غیور را به تصویر بکشند تشکر می کنم.
 

تیموری بیان کرد: وقتی از رویداد صحبت می شود هدف معرفی فرصت ها بوده که صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد بوده باید تشکر کرد، عشایر قطعات پازل از اقوام کشور هستند که باید مناطقی که عشایر و همچنین این استان حضور دارند باید معرفی کرد و اینگونه برنامه ها هدف آن معرفی ظرفیت های گردشگری است.
 

وی افزود: امروز آبشار یاسوج را سفر کردم و در ایام نوروز بخش های مختلف استان را سفر کردم و گوشه گوشه این استان مهمان نوازی مردم را اثبات میکند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

 
انتهای پیام/
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.