گروه: اخبار استان خبر: 132803 / تاریخ انتشار : 1398/4/16 ساعت : 22:40
در مراسم افتتاحیه جشنواره اقوام عشایر ایران مطرح شد:

معاون گردشگری کشور: عشایر قطعات پازل اقوام کشورهستند/استاندار:ضرورت توجه به عشایر و معرفی جاذبه های گردشگری/زارعی: زیرساخت برای پذیرش 10میلیون گردشگر باید فراهم شود+تصاویر و فیلم

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: وقتی از رویداد صحبت می شود هدف معرفی فرصت ها بوده که از صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد باید تشکر کرد، عشایر قطعات پازل از اقوام کشور هستند، هدف اینگونه برنامه ها معرفی ظرفیت های گردشگری است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جشنواره کوچ عشایر استان با حضور چندین استان  کشور در پارک ولایت یاسوج افتتاح و به مدت یک هفته با اجرای برنامه های مختلف به معرفی فرهنگ، آداب و رسوم عشایر مناطق مختلف کشور خواهند پرداخت.

 

کلانتری استاندار کهگیلویه وبویراحمد در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: بنده از مردم استان انتظار دارم که بهترین خاطرات را در این چند روزه برای مسافران ثبت کنند و فرصتی است که این استان نشان دهد چه ظرفیت هایی برای گردشگری دارد.

 

وی افزود: عشایر دارای ویژگی های زیادی بوده و عظمت آنها و روح آنها در این جمع نمیگنجد و دارای تاریخ پرافتخاری است و امام عشایر را به عنوان ذخایر انقلاب نامیده است.

 

در ادامه نیز زارعی نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا گفت: این استان دارای ظرفیت های فراوان گردشگری بوده و در سال ۹۷ پذیرای بیش از چهارمیلیون گردشگر بوده است، بنابراین مسوولان استانی و ملی معتقد هستند باید با یک نگاه آمایشی سرمایه گذاری صورت گیرد که این سرمایه گذاری هزینه نیست و سبب رشد در توسعه و اقتصاد استان است.


وی بیان کرد: با توجه به ظرفیت ها می توان شاهد حداقل ۱۰ میلیون گردشگر در فصل زمستان و تابستان خواهیم بود.

 

 در ادامه نیز معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی  گفت: از همه شما مردم و مسوولان و کسانی که تحت عنوان فرهنگ عشایر ایران حضور داشته و سعی داشته گوشی از هنر عشایر غیور را به تصویر بکشند تشکر می کنم.
 

تیموری بیان کرد: وقتی از رویداد صحبت می شود هدف معرفی فرصت ها بوده که از صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد باید تشکر کرد، عشایر قطعات پازل از اقوام کشور هستند، هدف اینگونه برنامه ها معرفی ظرفیت های گردشگری است.
 

وی افزود: امروز به آبشار یاسوج سفر کردم و در ایام نوروز بخش های مختلف استان را سفر کردم و گوشه گوشه این استان مهمان نوازی مردم را اثبات میکند.

 

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 انتهای پیام/

 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.