گروه: اخبار استان خبر: 132769 / تاریخ انتشار : 1398/4/16 ساعت : 18:30

مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد و تحولی که با مدیر پای کار به وجود امد

عملکرد مدیرکل مدیریت بحران در شهرستان های سردسیری و گرمسیری و حضور وی در بحران های پیش امده در این مناطق تفاوتی نداشته است چه بسا حضور او در شهرستان های دیگر استان بسیار بیشتر از زادگاه خود بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس علی مرادی در یادداشتی نوشت:  مدیریت بحران در تمام نقاط دنیا یکی از مهمترین مواردی است که در زمان مواجهه با بحران ها و حوادث طبیعی و غیرطبیعی مانند سیل، زلزله، سقوط هواپیما و موارد مشابه دیگر می تواند نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

 

مدیریت بحران در کهگیلویه و بویراحمد در سال های اخیر کم حاشیه و مشکل نداشته است و البته در دو  سال اخیر حوادث مهمی مانند سقوط هواپیمای تهران-یاسوج، زلزله در شهرستان های بویراحمد و دنا و همچنین سیل و اتش سوزی در بیشتر مناطق استان رخ داد که آزمون های جدی برای محک زدن مدیریت بحران در کهگیلویه و بویراحمد بود.

 

در برخی اتفاقات مانند سقوط هواپیمای تهران-یاسوج انتقاداتی نسبت به مدیریت بحران استان وجود داشت و در نهایت در ایامی که امدادگران مشغول جستجوی پیکر جانباختگان سانحه هوایی یاسوج بودند، استاندار کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل بحران استان را تغییر داد.

 

هر چند در این مدت انتقاداتی نسبت به عملکرد مدیرکل مدیریت بحران استان وجود داشت و همین رسانه نیز در مواردی به ان پرداخته است اما می توان گفت در این مدت شاهد پیشرفت و تحول در مدیریت بحران استان بوده ایم.

 

مدیرکل مدیریت بحران استان معمولا در زمان وقوع هر اتفاقی در محل حضور داشته و از نزدیک در جریان امور قرار می گیرد و نظارت می کند، حتی در برخی از موارد با خانواده های آسیب دیده از سوانح و حوادث بازدید کرده و به ان ها در حل مشکلاتشان کمک کرده است.

 

یکی از انتقاداتی که این روزها از مدیرکل مدیریت بحران وجود دارد این است که در زمان حوادث و بحران ها تنها فیلم سلفی می گیرد و در صفحات اینستاگرام منتشر می کند که این موضوع این روزها به یک امر معمولی در بین مدیران تبدیل شده است بنابراین موضوع غیرعادی نیست از طرفی وی با این کار علاوه بر اطلاع رسانی موثر در فضای مجازی می تواند افراد دیگری برای کمک کردن در یک بحران دعوت کند بنابراین شایسته نیست اقدامات وی را نمایشی نامید.

وحید محمدی تبار در همه مواقع بحرانی از جمله سیل و زلزله و آتش سوزی حضور فعالی در صحنه داشته است و این که حضور وی را نمایشی و تنها برای گرفتن عکس سلفی قلمداد کنیم جفا به حق او خواهد بود.

 

از طرف دیگر گفته می شود وی نگاه منطقه گرایی در رسیدگی به مشکلات دارد که این گفته را تصاویر و خبرهای زیادی که از وی در شهرستان ها و نقاط مختلف استان منتشر شده است را کاملا رد خواهد کرد، و عملکرد وی در شهرستان های سردسیری و گرمسیری و حضور وی در بحران های پیش امده در این مناطق تفاوتی نداشته است چه بسا حضور او در شهرستان های دیگر استان بسیار بیشتر از زادگاه خود بوده است.

 

این که  بحران های طبیعی و غیرطبیعی و حوادث مختلف را به دلیل کاهلی های دیگران بخواهیم به یک فرد معطوف کنیم شایسته نیست و حضور فعال وی و پای کار بودن او در تمامی سوانح و حوادث و بحران ها و حضور گواهی بر این ادعای باطل است.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.