گروه: اخبار استان خبر: 132750 / تاریخ انتشار : 1398/4/16 ساعت : 12:18

تجهیز 11 میلیاردی بیمارستان های استان با تامین تجهیزات پزشکی

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از خرید 11 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌های استان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از خرید 11 میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: یکی از مهمترین دغدغه‌های سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان بهره برداری کامل از تمامی بخش‌های بیمارستان‌ها و مراکز درمانی افتتاح شده است.

 

 غلام‌عباس سبز اظهار داشت: سری جدیدی از تجهیزات پزشکی بیمارستان‌های استان از جمله بیمارستان‌های شهید جلیل یاسوج، 32 تختخوابی باشت، بی بی حکیمه و اورژ انس دهدشت با مبلغی افزون‌بر 11 میلیارد ریال با پیگیری سرپرست دانشگاه خریداری شده است.

 

وی عنوان کرد: این تجهیزات شامل دو دستگاه ونتیلاتور نوزاد، چهار دستگاه ونتیلاتور پرتابل، یک دستگاه میکروسکوپ جراحی چشم، یک دستگاه میکروسکوپ جراحی ای ان تی، یک دستگاه ست لاپارسکوپ، یک دستگاه اکوکاردیوگراف، دو دستگاه انکوباتورمولتی گاز، یک دستگاه پالس اکسیمتر دیجیتال، چهار دستگاه تخت احیاء نوزاد، یازده دستگاه پمپ سرنگ و یک دستگاه الکترولیت آنالایز بوده است.

 

دکتر سبز با بیان اینکه به زودی این اقلام بین مراکز درمانی توزیع می‌شود، ادامه داد: برای رفع کمبود تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان‌ها پیگیر هستیم و اقلام مورد نیاز را تهیه و در اختیار این مراکز قرار می‌دهیم.

 

زهرا محمدی کارشناس مسئول تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی نیز از ورود این تجهیزات خبر داد و افزود: این تجهیزات تحویل انبار دانشگاه شده و به زودی به بیمارستان‌های استان تحویل می‌شود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.