گروه: اخبار استان خبر: 132726 / تاریخ انتشار : 1398/4/15 ساعت : 21:45
معرفی سبزی پرخاصیت:

تره فرنگی،سبزی ضد سرطان در گچساران+تصاویر

امروزه کارشناسان تغذیه مصرف روزانه 3 تا 5 «واحد» سبزیجات که معادل یک لیوان سبزیجات خام یا نصف لیوان سبزیجات پخته است را به افراد توصیه می کنند چنانکه مصرف سبزی «تره» در وعده های غذایی یکی از سبزیجات مورد تاکید است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،تره فرنگی دارای خواص و فواید فراوانی است که برخی از افراد آن را به دلیل خواص دارویی اش هم مصرف می کنند، البته مصرف تره فرنگی در وعده شام هم بسیار مفید است.

تره‌ فرنگی یک درمان محبوب برای بسیاری از بیماری‌ها است. این گیاه خوراکی بسیار مغذی، ارزان و فراوان است، تره فرنگی که برای تهیه انواع سوپ تا سمبوسه و کوکو استفاده می‌شود و می‌تواند عطر، طعم و ارزش غذایی تقریبا هر دستور غذایی را افزایش دهد. شربت، دانه و آب آن نیز مکان مشخصی در صنایع داروسازی و لوازم آرایشی دارند.

تره فرنگی منبع خوبی از سولفیدهای آلیل است که می‌توانند راه‌های مرتبط با تشکیل تومورهای بدخیم را مهار کنند؛ این گیاه خوراکی نیز مانند سایر اعضای خانواده‌ی سیر، می‌تواند نقش مهمی در پیشگیری از بروز سرطان‌های خاص ایفا کند. تره فرنگی همچنین می‌تواند خطر بروز سرطان پروستات، روده‌ی بزرگ و تخمدان را کاهش دهد.

 

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.