گروه: اخبار استان خبر: 132709 / تاریخ انتشار : 1398/4/15 ساعت : 18:33
مهمترین مطالبه مردم از مسئولان:

گلایه مردم دهدشت از بوی نامطبوع کانال فاضلاب/وعده های مسئولانی که خیال تحقق ندارد + تصاویر

در برخی از محله های شهر دهدشت از جمله خیابان فردوسی جنوبی بوی نامطلوب فاضلاب شهری موجب کلافگی شهروندان شده و گرمای هوا نیز مزید بر علت شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از کهگیلویه؛ نظافت شهری به عنوان نخستین مؤلفه در خودنمایی یک شهر و فاکتور اساسی در مدیریت شهری توجه به خواسته‌های عمومی است.

 

مدیریت شهری پایدار، توجه به کیفیت محیط شهری یعنی همان فضای شهر و چشم‌انداز شهری را می‌طلبد، با این حال این روزها و با وجود گرمی هوا شاهد وضعیت نامطلوبی در برخی از نقاط شهر دهدشت هستیم.

 

در محله‌هایی از شهر دهدشت چالش‌هایی به مشام می‌خورد که بی‌توجهی به آن‌ها ضمن ترسیم سیمای نازیبا و خسته در شهر، مشکلات بهداشتی و روانی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

 

هر چند در سال‌های اخیر با توسعه زیرساخت و احداث پارک‌های محله‌ای تا حدودی اقداماتی در این شهر انجام شده اما کمبود فضای سبز و آلودگی جداول و کانال‌ها، هم‌چنان چهره نامناسبی به شهر داده است که تدابیر مهم در جهت زدودن این نازیبایی‌ها، هم از سوی شهروندان و هم از جانب مدیریت شهری را ایجاب می‌کند.

 

در برخی از محله های شهر دهدشت از جمله خیابان فردوسی جنوبی بوی نامطلوب فاضلاب شهری موجب کلافگی شهروندان شده و گرمای هوا نیز مزید بر علت شده است.

 

یکی از شهروندان دهدشتی در گفت و گو با کهگیلویه گفت: با وجود اینکه این کانال ها سرپوشیده هستند اما در برخی از ساعات روز بوی بسیار نامطبوعی از آن ها به مشام میخورد که از اول تا آخر محله را گرفته و شرایط را برای مردم محله بسیار بد کرده است.

 

 

وی گفت: قبلا این کانال رو باز بوده و و شرایط از الان بسیار بدتر و همیشه شهروندان گلایه هایی زیادی بر سر این موضوع با مجموعه شهرداری داشتند و با پیگیری های همین مردم کانال های سر باز به کانال های سرپوشیده تبدیل شد اما قرار بود که فضای سبزی که وعده آن را داده بودند هنوز محقق نشده است.

 

این شهروند دهدشتی گفت: متاسفانه وقتی که بوی فاضلاب ها بالا می آید شرایط حتی برای تنفس نیز بد می شود و با توجه به استفاده برخی اهالی از کولر های آبی این بوی نامطبوع به سرعت وارد خانه ها شده و مشکلات بهداشتی و تنفسی ایجاد می کند.

البته نکته قابل توجه اینجاست که این جداول کنترل ‌کننده سیلاب‌های شهری و آب‌های سطحی هستند  و نه محل دفع زباله های خانگی و  نبود چاه جاذب در منازل باعث روان‌ شدن فاضلاب به این جداول و به تبع آن آلودگی و بوی تعفن شده است.

 

با این اوصاف بخش زیادی از این مشکل به برخی از شهروندان برمی گردد که با خود خواهی و مسئولیت ناپذیری با وارد کردن زباله های خانگی در قسمت های رو باز این کانال باعث بروز چنین مشکلاتی می شوند.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.